Jump to content

Pc Virüc Kaptı Dosyalar Gizlendi

3yl3mci

Recommended Posts

Arkadaşlar PC Virüs Bulaşti pc o biçim oldu d:\ Sürücüsü İÇindekiler Hepsi GFizlendi Gizli Klaörler Göster Diyim olmi gizlenmiş istem dosyalarını göster dyim ee yine olmi :S attrib -a -s -h /s /d Komutunu Kullaniyoum Yine Olmi Eskiden Winrar İle Bakında gösteriyordu şimdi oda olmi :S ama sağ tıklim bakiyorum hdd dolu :S 77 gb dolu gerisi boş ama göstermyior ne olduysa formattan sopnra oldu : S Acil Yardıma İhtiyacım var ark'lar bilen yardım etsinn lütfen

Please register to see this content.
Virüs proğramını geçici olarak kapat,verdiğim linkteki proğramı indir ,çift tıklayarak çalıştır,tamam tamam de ve bilgisayarın yeniden başlayacak sorunun büyük ihtimalle çözülür.

Arkadaşım bu sorun aynen bana oldu hemde nod32 antivirüs kullanırken

ama ben çözüm olarak şunu yaptım

Please register to see this content.

önce ultra isoyu indirdim çalıştırıp D sürücüsüne baktım klasörler ultra isoyla görünüyodu ama önlerinde ünlem işareti vardı bende C sürücüsüne yeni klasörler oluşturup ultra isoyla hepsini C sürücüsüne taşımıştım :)

Bendende iki yöntem denemedim ama mantıken olmalı.

1- Hiren boot cd ile açılış yaptırıp, dosya yöneticileri ile (Norton Commander bunlardan biri), ilgili dosyalarını başka bir yere taşı ve

yine hiren boot cd den açılış yaptırıp dos üzerenden güncel olan f-prot gibi antivirüslerle tarama yaptır.

2- Portable windows veya portable linux ile kendi bilgisayarını hackle ki, bence portable linux kullan Portable Linux Slax 6.0 'ı

kulanmanı öneririm. (Tabi eger dosyalarını almak istiyorsan, temizlemek istiyorum dersen tabi bilemem.) :)

Amvo Virusünü ve türevlerini temizler aynı zamanda klasör seçeneklerini onarmak için;

http://www.upload.gen.tr/download.php/s1/kw4pru5k/kill_amvo_virus_usb_en.rar.html[/CODE]

[CODE]http://uchiro.net/wp-content/uploads/2008/06/kaizer-killerv18.zip[/CODE]

[color=#0000FF][b][size=3]İçerisindeki yönergeleri izleyin gizli dosya ve klasörleriniz normal görünümlerine dönecektir.[/size][/b][/color]

[CODE]http://www.temiznesiller.org/sil.rar[/CODE]

dosya ve klasor ayarlarından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen) yazısınınn yanındaki tik i kaldır be tamama bas bi soru soracak onada tamam de sora arkdasların verdigi link den programı indir kur o zman herseyin geri gelir kardesm

hee dosyalar görnmez halde duracak onarda özelliklerden gizliligi kaldıramıyorsun izin vermiyor onn için dosyaya sag tıklayıp özelliklerden simge deiştir de varsayılan simgeyi sec ugula diyip cık sora tekrar gir özelliklere o zman gizli kutucugu acılacaktır tik i kaltır düzelir...kolay gelsin....

by hayalet_hckr

arkadaşım o virus benim pc yede bulaştı gerçekten virus diye buna derim işini çok iyi yapıyor.. :) insanı verem ediyor. sen pc ye format atsan o gizlenen dosyalar gözükecektir. ama bir tane viruslü dosyaya girmeye çalışırsan tıklarsan pc ne yine bulaşır onun tek kurtuluşu kaspersky kur ve kopmle tarat eger olmazsa pc yi yeniden kur ama hiç bir dosyaya girmeden kasperysky kur ve pc yi komple tarat büyük ihtimalle düzelecektir. ben böyle hallettim.

hiç biri olmadı ama

Yine Ben çöözdüm ;) Tşk herkese yardımlerınızdan dolayı güvenli mod'a girdim baktım bir not defteri açıldı not defterini iptal ettim ( hijackthis ile not defteri açılışta açıldıını göstermiyordu ilk defa böle bir virüs ile karşilaşiyorum ) ilk defa güvenli mod ile not deftreri açiliyor :D sildim içindekilerini kaydet dedim sonra komut sistemine attrib -a -s -h /s /d komutu ile d:\ sürücüsündekileri gizlenmesini açtım açildi hepsi sonra reset attım pcye pc normal açıldı girdim d:\ hepsi geldi :) başınızada böle bir durum gelirse dediklerimi yapın yeterlidir

Merhaba!Aynı sorunu bende yaşamıştım.Combofixle çözümleyebildim.Format atmaya kalkma çünkü namussuz kendini diğer harddisklere kopyalıyor.Yada tüm harddisklerine format çek dderim ancak oda yapılmayacak bir iş bence.Kolay gelsin

Ben artık yapmaktan bıktım =) ama seninkide tahmin ettiim sorun bence combofix adlı ufak programla halledebilirsin bu program antivirüslerin bulamadığı virüsleri bulmaya yardımcı oluyor ama prensip olarak antivirüs etkinken çalışamıyor kolay gelsin...

Ben artık yapmaktan bıktım =) ama seninkide tahmin ettiim sorun bence combofix adlı ufak programla halledebilirsin bu program antivirüslerin bulamadığı virüsleri bulmaya yardımcı oluyor ama prensip olarak antivirüs etkinken çalışamıyor kolay gelsin...

Yeme Beni :) :) Combo Fix İşe Yaramadı Bile

sen combo fixi çalıştır onu çalıştırabilmen için pcndeki anti virüs programını kapatabilmelisin daha sonrada sistem saatini kontrolet bugünün tarihine ayarla o zaman combo fixte hata yaşamassın daha sonra combofixi çalıştır görünmeyen dosyaların görünsün daha sonra Kaspersky® Internet Security 2010u indir kur pcne tam tarama yap pcnde ne kadara virüs varsa hepsini temizleyecektir

bu tür olaylar benimde başıma gelmişti ben bu tür sorunları hep böyle atlattım

Kaspersky® Internet Security 2010 sürümünü burdan indirebilirsin:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=94727

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...