Jump to content

Statik Elektrik Oluştu Görüntü Gelmiyor

haruny

Recommended Posts

arkadasım statık elektrıkle reme zarar gelmenın alakası ne dedigin olay işlemcide olur cok hassas oldugu için onun ıcınde eldıven gıyılır rem zaten 1,5 volt cıvarı calısır sen ıyı oturdugundan emın ol remlerın

arkadasım statık elektrıkle reme zarar gelmenın alakası ne dedigin olay işlemcide olur cok hassas oldugu için onun ıcınde eldıven gıyılır rem zaten 1,5 volt cıvarı calısır sen ıyı oturdugundan emın ol remlerın

statik elektrik sadece işlemciye zarar veriyor demek. maşallah sen zeka küpüymüşsün.

vücudumuzdaki statik elektriğin 50000 volt kadar olabildiğini hiç düşündün mü?

şimdi yine çokbilmişlik yapıp niye çarpmıyo bizi diyceksin

amper nedir biliyorsan onu da anlatıyım yok bilmiyorum diyorsan donanım ile hiç uğraşma sen.

Sorun çözülmediyse ve ekran kartı eğer onboard değilse ekran kartını üstten slota doğru bastır, iyice oturmuş olup olmadığına dikkat et. Çünkü ram takmak için uğraşırken ekran kartı slotundan oynamış olabilir. Eğer yine görüntü gelmez ise ilgili kabloyu kontrol et.

Kolay gelsin.

bios pilini çıkardım rami çıkardım 25-30 kez power düğmesine bastım.bi süre beklettim.pc çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.ekran kartı onboard.bos pili olmadan açmayı denedim olmadı.

sorun ram deyse ram i çıkar yuvasına bak toz filan kaçmışmmı birde ram in alt kısmındaki

altın plakaları silgiyle yazı siler gibi temizle yerine oturduğuna emin ol

ramde problem olduğu zaman pc açılır ama başka donanımlarda birşey yoksa

kasadan dıııııııt dııııııııt uzun uzun ses gelir

slm canım kardeşim yazılanlar komik ama herkes fikrinde özgür ::) neyse senin konuya gelelim statik elektirik olduysa rem işlemci ana kart hep sök kardeşim boş bi kutu üzerine koy power ide sök dışarı da dene ana kartı büyük ihtimalle düzelecektir statik elektirikse görüntüyü alınca kasanı tekrar tak eger yapamam diyorsan bi önerimde power kablolarını komple ana kartın üzerinden sök geri tak şansını dene kolay gelsin

Kasanın hoparlöründen boot etme sesi geliyor mu? Yani sistem boot ediyor mu? Ediyorsa parçaları söktak yapıcaksınız. Sadece kasaya güç geliyor ama boot namına birşey yoksa ya işlemci ya da anakart donanımsal hasar görmüştür. Değiştirmeniz ya da tamir ettrimeniz gerekir(hasara göre).

Ramler statik elektrikten gaaayet güzel etkilernir. Ramleri tutarken çiplerine ve altın bağlantı noktalarına dokununlmamaya özen gösterilmelidir.

Bilgisayarı ramsiz açmaya çalıştığında kasa hoparlöründen uyarı sesi gelmiyorsa büyük ihtimal anakart uçmuştur diyebilirim(işlemciye dokunmadığını düşünerek söylüyorum)

statik elektrik sadece işlemciye zarar veriyor demek. maşallah sen zeka küpüymüşsün.

vücudumuzdaki statik elektriğin 50000 volt kadar olabildiğini hiç düşündün mü?

şimdi yine çokbilmişlik yapıp niye çarpmıyo bizi diyceksin

amper nedir biliyorsan onu da anlatıyım yok bilmiyorum diyorsan donanım ile hiç uğraşma sen.

arkadasım benımle polemıge grme bıldıgım konuyu bana anlatma ben elektrık mezunu teknısyenım statıgı bana anlatma bu işde artık usta olduk cekırdekdekten yetısdık bız bılmezsınız

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...