Jump to content

Kablosuz Ağ Bağlantı Problemi

tuncayja

Recommended Posts

sa, benim şöyle bir sorunum var: Evde kablosuz modemime laptop dan wireless ile bağlanıyorum, şimdi bide masa üstü pc aldım bunun da ağ kartı var modeme kablolu bağladım. ağ da birbirlerini görüyorlar fakat paylaşılan dosyalarına girerken hata mesajı veriyor. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilecek arkaşıma teşekkür ederim.

Ağ bağlantılarından NETBUI / IPXSPX i kurrarsan sorun çözülür büyük olasılıkla.

yinemi sen bilmedik yorum yapma arakadsım ipx/spx protokollu farklıdır adam tcp / ip kullanıyor.

yinemi sen bilmedik yorum yapma arakadsım ipx/spx protokollu farklıdır adam tcp / ip kullanıyor.

1. düzgün hitap edersen sevinirim.

2. madem öyle cevap yaz benimkinin yanlış olduğunu biliyorsan doğrusunu biliyorsundur.

3. ipx/spx ne işe yarar??????

1. düzgün hitap edersen sevinirim.

2. madem öyle cevap yaz benimkinin yanlış olduğunu biliyorsan doğrusunu biliyorsundur.

3. ipx/spx ne işe yarar??????

1.Herseye atlıyorsun bilmediğin konuarda yorum yapıp kullanıcıyı yanlış yonlendirme

2.tcp/ip protokulu yuklenecek gerisi ag kurulum sihirbazı halleder ( doyda pyalşımı vs.)

3.madem ip/spx in ne işe ardıgını bilmiosun neden yazdın?

1. bilmediğimi söylemedim aslanım sana sordum.

2.si ise benim çözüm yolum ile seninki farklı ise ne diyebilirsin. ben öyle yaparak işimi hallediyorum

3. madem öyle gereksiz yere laf yetiştireceğine çözüm yaz milletle uğraşma

4. artık susta boşa kirlenmesin oratalık

5. insanlar örnek aldıkları kişileri takip eder ama artık beni takip etme tamam mı paşam.

Vista yüklü olan işletim sistemlerinde ağı dahil etmediğiniz zaman kablosuz bağlantınız kopar. Bunuda sistem saatindeki ağ - sağ tuş -Ağ merkezi - Kablosuz Ağları Yönet - Ekle dedikten sonra parola bölümünü doldurup bu ağı kaydet dedikten sonra çıkıyoruz. Eğer ağınızda parola yoksa parola koyun aksi taktirde güvenlik yüzünden kopma yapacaktır.

1.Herseye atlıyorsun bilmediğin konuarda yorum yapıp kullanıcıyı yanlış yonlendirme

2.tcp/ip protokulu yuklenecek gerisi ag kurulum sihirbazı halleder ( doyda pyalşımı vs.)

3.madem ip/spx in ne işe ardıgını bilmiosun neden yazdın?

arkadaşım acıpınarlı en azından birşeyler söylemiş senin gibi kuru kalabalık yapmamış. yazılan mesajlara cevap yetiştireceğine biliyorsan cevap ver. baktım senin hiç cevabın yok ama laf ebeliğinde maşallahın var. Forumda bir sürü mesaj var görüşünü yazıta çalışan yada çalışmayan. en azından bir fikir sürmüş ileri çalışır çalışmaz onu yardım isteyen kişi değerlendirir.

1. bilmediğimi söylemedim aslanım sana sordum.

2.si ise benim çözüm yolum ile seninki farklı ise ne diyebilirsin. ben öyle yaparak işimi hallediyorum

3. madem öyle gereksiz yere laf yetiştireceğine çözüm yaz milletle uğraşma

4. artık susta boşa kirlenmesin oratalık

5. insanlar örnek aldıkları kişileri takip eder ama artık beni takip etme tamam mı paşam.

1. Bİldiğin seyi sorma kocum. ipx/sx genelde netbios için kullanılan ( şimdiki sistemlerde guncelliği kalmadı ) Local aglar kurmak için ve genelde 98 95 nt gibi sistemlerde kullanırdık. Artık XP de TCP/IP uzerinden netbios ve internet cok rahat bir şekilde kurulabiliyor. Zaten default olarak xp nizde kurulu gelir.

2.Senin cozum yolun yokki?

3.Cozzumumu soyşledim.Muhtemelen bilgisayrlar birbirini goruor sadece giriş izinleri yok ag kurulumu sihirbazından yada biliniyorsa ( payşlaşım izinleri ve NTFS guvenliği, policy ayarlarından gelişmiş dosya paylaşımı kullanılarak ayarlanalıbalişr.)

4.Hiç bir zaman boşa yorum yapmam

5.Ustalar çırakların yanlışlarını duzeltmeye çalışırmış.Cunku cıraklar her seye atlarlar ustalar ise cıragın yaptıgı işin yanlışlarını bulur ve cıragı uyarır:D

1. Bİldiğin seyi sorma kocum. ipx/sx genelde netbios için kullanılan ( şimdiki sistemlerde guncelliği kalmadı ) Local aglar kurmak için ve genelde 98 95 nt gibi sistemlerde kullanırdık. Artık XP de TCP/IP uzerinden netbios ve internet cok rahat bir şekilde kurulabiliyor. Zaten default olarak xp nizde kurulu gelir.

2.Senin cozum yolun yokki?

3.Cozzumumu soyşledim.Muhtemelen bilgisayrlar birbirini goruor sadece giriş izinleri yok ag kurulumu sihirbazından yada biliniyorsa ( payşlaşım izinleri ve NTFS guvenliği, policy ayarlarından gelişmiş dosya paylaşımı kullanılarak ayarlanalıbalişr.)

4.Hiç bir zaman boşa yorum yapmam

5.Ustalar çırakların yanlışlarını duzeltmeye çalışırmış.Cunku cıraklar her seye atlarlar ustalar ise cıragın yaptıgı işin yanlışlarını bulur ve cıragı uyarır:D

tamam sen ustasın bana hatalarımı gösterdiğin için teşekkürler ustam. allah seni başımızdan eksik etmesin sen olmasan ne yapardık biz. iyiki varsın. yayaya şaşaşa :) :) :)

tamam sen ustasın bana hatalarımı gösterdiğin için teşekkürler ustam. allah seni başımızdan eksik etmesin sen olmasan ne yapardık biz. iyiki varsın. yayaya şaşaşa :):):)

Cocukluk yapma varsa bir iddian bilgini ortaya koy yaptıgın tek yorum Ağ bağlantılarından NETBUI / IPXSPX i kurrarsan sorun çözülür büyük olasılıkla. demişsin gerisi sataşma.

En iyi yöntem ip leri kendin elle vermen çalışma grubu isimlerini aynı yapman ve güvenlik duvarlarını kapatman olacaktır... ayrıca bu kadar mesaja rağmen işletim sistemlerin ve modem hakkında bilgi verilmemiş... eğer vista kullanılıyorsa denetim masası-->ağ paylaşım merkezine giriniz.

adsznhqrmj.jpg[/url]

Eğer iki bilgisayarda da xp yüklü ise denetim masası-->ağ bağlantıları-->ev ve iş yeri ağı kur---> dedikten sonra

iki bilgisayarda da ileri diyerek "diğer" seçeneğini seçiniz çalışma grubu isimlerini aynı yapınız...

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...