Jump to content

Ntfs Olan Taşınabilir Hardisk Fat32 Nasıl Yaparım

babacan2781

Recommended Posts

fat32 yapma amacını abilemiyorum ama tahminimce desteklemiyordur malum 500gb diyorsun ve yeni aldıgını söylüyorsun ntfs kullanabiliyorsan ntfs kullan çünkü ntfs dosya sistemi daha güvenilir ve daha hızlı hem 500gb disk fat32 olarak çalıştırmak biraz sıkıntı çıkarabilir

Format atarak yapabilirsin ama içindeki herşeyi siler...

1--Aygıt yöneticisini aç...

2--Disk sürülerinden kendi harddiskini bulup üzerinde sağ tık özellikleri aç....

3--İlkeleri aç,Performans için en iyi duruma getir' i seç ve tamam diyerek aygıt yöneticisini kapat..

4--Bilgisayarımı aç ve harddiskinin üzerinde sağ tık biçimlendir..

Not: harddiskin desteklemesi de gerekir.... Koruma olmamalıdır...

fat32 yapma amacını abilemiyorum ama tahminimce desteklemiyordur malum 500gb diyorsun ve yeni aldıgını söylüyorsun ntfs kullanabiliyorsan ntfs kullan çünkü ntfs dosya sistemi daha güvenilir ve daha hızlı hem 500gb disk fat32 olarak çalıştırmak biraz sıkıntı çıkarabilir

dvd ye baglayıp filmleri seyretmek istiyorum fakat dvd fat32 görüyor ntfs yi görmüyor

Format atarak yapabilirsin ama içindeki herşeyi siler...

1--Aygıt yöneticisini aç...

2--Disk sürülerinden kendi harddiskini bulup üzerinde sağ tık özellikleri aç....

3--İlkeleri aç,Performans için en iyi duruma getir' i seç ve tamam diyerek aygıt yöneticisini kapat..

4--Bilgisayarımı aç ve harddiskinin üzerinde sağ tık biçimlendir..

Not: harddiskin desteklemesi de gerekir.... Koruma olmamalıdır...

dediklerini yaptım ama olmadı

Arkadaşım öncelikle aynı olay benim başımda da vardı şu şekilde çözdüm

öncelikle diski komple biçimlendir ntfs olarak daha sonra hard diski portation lara

ayır yani birkaç parçaya böl çünkü fat 32 dosya sistemi büyük hdd lerde 30 gb ı

aşmamalı bunu portation magic ile yapabilirsin önce ikiye böl bu yarının yarısını da ikiye bu şekilde tek bölüm 30 gb olacak şekilde ayarla sonra da bu küçük bölümlere fat32 formatlayabilirsin yardımcı olabildiysem ne mutlu

Başlat /Çalıştır ve CMD yaz enter'a bas

aşağıdaki satırı aynen yapıştır

CONVERT F: /FS:NTFS

enter'a bas.

yanlız FAT32 dosya sisteminde 4 GB üzeri dosya ekleyemezsin :( bunu göz önünde bulundur

Arkadaşım öncelikle aynı olay benim başımda da vardı şu şekilde çözdüm

öncelikle diski komple biçimlendir ntfs olarak daha sonra hard diski portation lara

ayır yani birkaç parçaya böl çünkü fat 32 dosya sistemi büyük hdd lerde 30 gb ı

aşmamalı bunu portation magic ile yapabilirsin önce ikiye böl bu yarının yarısını da ikiye bu şekilde tek bölüm 30 gb olacak şekilde ayarla sonra da bu küçük bölümlere fat32 formatlayabilirsin yardımcı olabildiysem ne mutlu

evet arkadaşım dedigin gibi yaptım oldu ama partition ile deilde format atar gibi bölümledim yardımın için çok teşekkür ederim

Başlat /Çalıştır ve CMD yaz enter'a bas

aşağıdaki satırı aynen yapıştır

CONVERT F: /FS:NTFS

enter'a bas.

yanlız FAT32 dosya sisteminde 4 GB üzeri dosya ekleyemezsin :dribble: bunu göz önünde bulundur

abi yapmayın ezberden yorum yapmayın yaa.o yazdığın komut fat sistemi ntfs e çevirir.zaten fs:ntfs dikkatini çekerim :)

320gbfat32.jpg

.

.

.

"USB Disk Storage Format" aracını kullanarak sağlıklı ve kolay bir şekilde FAT32 olarak biçimlendirebilirsiniz.

Resimde görüldüğü gibi benim haricisi diskim olan Verbatim 320 GB'ı FAT32 olarak

biçimlendirebiliyorsunuz.

HP USB Disk Storage Format Tool V2.0.6

http://rapidshare.com/files/125434633/HP_USB_Boot_Utility.rar[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...