Jump to content

Hangi Ekran Kartı Daha Iyi

ratapan

Recommended Posts

HOCAM BEN ATİ Mİ YOKSA NVİDİA MI DAHA İYİ DİYE ARAŞTIRIRKEN NVİDİA NIN OYUN PERFORMANSLARINDA DAHA İYİ OLDUĞUNU GÖRDÜM ATI NİN DE 3DMARK GİBİ GRAFİK PROGRAMLARINDA DAHA ÜSTÜN PERFORMANS VERDİĞİNİ GÖRDÜM. YENİ ÇIKAN OYUNLARIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU NVİDİA SPONSORLUĞUNDA ÇIKIYOR SANIRIM ÇÜNKÜ OYUNLARIN BAŞLANGICINDA NVİDİA LOGOSO ÇIKIYOR ( örnek : CRYSİS - X-MEN WOLVERİNE - STREET FİGHTER IV gibi...) BEN ATI 3870 KULLANIYORDUM OYUNLARDA DALGALANMA OLUYORDU ŞU AN BENDE ZOTAC GTS250 VAR VE HİÇBİR PROBLEM YOK.

:D:DB)

gigabyte 9500gt 1gb gddr2 128bit modeli GV-N95TOC-1GH(fabrika overclock lu geliyor GPU clock u standart 9500lerde 550 iken bunda 650mhz) kullanıyorum şuanda tek değiştirmeyi düşündüğüm işlemci bi çok özelliğini full oynamama rağmen güzel bi işlemci ile crysis i full grafik oynaya bilirim

HİS radeon hd4650 1gb gddr2 128bit gpu frekansının 9500gt ye göre yüksek ve dx10.1 desteklemesi gibi bazı artıları ile biraz daha ağır basıyor ama ben grafik canlılıgını o yumuşaklığı "dead space" isimli oyunda 1280x96032bit full grafik anti aliasing full da denediğim bu 2 kartı benim tercihim 9500 oldu o günün akşamı aldım evdeki makinama koydum atiyide sattım

şöyle bi durum var chipset gerçekten çok önemli şuanda nvidia atiye chipset konusunda ciddi fark atmış durumda ki ati neredeyse maliyeti fiyatına satacak diyebilirim iş bukadar kötü durumdayken ati için nvidia her geçen gün biraz daha yenilik çıkarıyor şuanda ati önde gibi dursada bi çok özelliğinden BANA KALIRSA> ne frekans nede dx10.1 i desteklemesi ati yi tercih sebebi olmamalı ekran kartı seçerken güçlü bir markanın chipseti ile hazırlanmış ekran kartı daha sonraki sırada frekans ve shader özellikleri göz önüne alınmalı

eğerki hasta değilsen grafik konusunda hd4650 olabilir heralde aralarında 10-15tl da az fark olması lazım diye tahmin ediyorum değişmediyse tabi... ama eğerki bulabilirim diyorsan(çünkü ankarada çözüm toptancısı gigabyte satmıor artık) gigabyte ın 9500gt sini al derim hatta işin acele değilse 1 ay kadar daha sabret hem dolar oturmuş olur hemde yeni ekran kartlarının çıkma zamanı geliyor belkide 9600gt yi uygun fiyata alabilirsin

tekrar söyleyim 4650 ,9500 den üstün gözüksede grafik delisi değilsen oyundaki köşe yumuşatmasının detayını gölgelerin uyumlulugunu parça efektini cartını curtunu inceleyen biri değilsen ,grafikle ilgilenmiyorsan,oyun tasarımcısı değilsen,veya benim gibi hobi olarak araştırmıyorsan zaten kasmanın bi mantığı yok 2side neredeyse eş değer kartlar zaten 9500gt 8600gt mimarisinin biraz geliştirilmişi vs..vss

çok uzattım sana şöle bi öneride bulunmak isterim 2 karttan gönlüne kafana hangisi yatıosa onu al ben biraz nvidia cıyım mesela :) alacaksan nvidia nın GİGABYTE veya ASUS(zotac pek tavsiye etmem yeni yetme bir firma ama oda olabilir tabiki) firmasından olan kartını al veya ati nin ASUS veya HİS firmalarının kartlarını alabilirsin gönül rahatlıyla

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...