Jump to content

Basımdan Su Olay Gectı Sızce Nedır, Mucızemı Yada

adem122

Recommended Posts

bundan 6 sene once dıyeyım 15 yasındaydım ozaman ewde sadece kucuk kardesımle ben vardık oda benden 6 yas kucuktu aklı basındaydı kısacası yaz gunu ıdı

televızyonun karsısına gectık gazoz almıstım soguktu bardaklara doktum ve o sırada televızyona bakar gıbı dalmısım ve içimden dedımkı soguk bırsey olsada ıcsem dedım

sonra dondum bır baktım kı benım bardagım karkesılmı kapkarlı olmustu buzluga koysam oyle olmazdı

kardesım sahıt hepsını ben ıctım o ankı aklımla ona bılene vermedım (yalan soylemeyı hıc sevmem benı bılen bılır)

bazıları dıyorkı allahın sevgılı kulu olabılırsın dıye

benım dusuncem kalbı temız olduktan sonra allahu tealanın kabul etmeyecegı hıc bır sey yoktur

devamında 2 ornek var onlarıda okuyun buna gore yorum yapmadan once obur sayfada

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

allahın sevdiği vede kalbin temizmiş olabilir benimde başıma birkeresinde buna benzer bişey başıma gelmişti kadıköyde bi ara gece yolda kalmıştık arkadaşlarla cebimizi belki yırtmıştık içimden dedimki keşke şimdi para düşse pantolomun cebinden dediğimde arkamı döndüğümde yere 5 milyon düşmüştü o gün ALLAHIMIN ne kadar yüce olduğuna birkez daha şehadet getirdim allahın sevgili ve kalbin temizmiş kardeş hayatın boyunca böyle ol inşallah YÜCE MEVLAM HERKESE NASİP ETSİN AMİN

1-mucize olamaz.Çünkü mucizeyi yalnız Allahın izni ile peygamberler gösterir.

2-bir lutf-u İlahi olabilir.Bence her yerde anlatılmaması daha uygundur.

3-temiz kalp önemlidir fakat sırat-ı müstakim(istikamet) aslolandır.

1-mucize olamaz.Çünkü mucizeyi yalnız Allahın izni ile peygamberler gösterir.

2-bir lutf-u İlahi olabilir.Bence her yerde anlatılmaması daha uygundur.

3-temiz kalp önemlidir fakat sırat-ı müstakim(istikamet) aslolandır.

Çok güzel açıklamışsınız.. Bir iki ekleme de ben yapayım..

Gerçeklik payı olsa dahi paylaşılmaması daha mantıklı.. Aslolan keramet değil istikamettir..

Böyle olaylar zaman zaman çoğu kimsenin başına gelebilir.. Takılıp kalmamak lazım diye düşünüyorum..

Ayrıca keramet ya da mucize dediğimiz şey amaç değildir.. Çünkü inançsız insanlarda da istidraç adı verilen çeşitli doğa üstü

olaylar vuku bulabilmektedir.. Rahmani ya da şeytani olabilir.. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin.. :turned:

Bendede Genelde Dejavu Oluyor Niyese :D

Genel burda çoğul anlamda olmasin.

Mesela yılda 3 defa gibi.

yılda 3 defa olsa gene iyi,, ben bazen her anımda yaşıyorum, ama düşündüğüm zaman geçmişe doğru gerçekten de aynen o şekilde bir şey yaşadığımı hatırlıyorum, çok ilginç bir durum..

yılda 3 defa olsa gene iyi,, ben bazen her anımda yaşıyorum, ama düşündüğüm zaman geçmişe doğru gerçekten de aynen o şekilde bir şey yaşadığımı hatırlıyorum, çok ilginç bir durum..

bu sizinkiylemi ilgilidir bilmiyorum ama genelde hani bir yoldan geçtiğinizde o yoldan daha önce geçmemenize rağmen geçmiş gibi hissetmek yada bir işi ilk defa yaparken daha önce yapmış gibi olma olayları tamamen beyninizin gücünden kaynaklanıyor beyin verileri alırken çok çabuk eskitip anı bölümüne aktarıyor yani dejavu gibi olan şey beyninizin olayları hızlıca algılayıp eskitip anı veya bağzı bilgilerin depolandığı yere yolluyor ve tekrardan ordan okuyor uzun bir konuydu bir yerde okumuştum ama kısacası bu sanırım...

15 Yaşında olan biri henuz veya 1-2 yıl önce mükellef (sorumlu) akil baliğ olmuştur ve muhtemelen % 99 günahlardan uzaktır böyle bir insanın dua'sının kabul olması muhtemeldir. güzel harukulade bir hal ne diyelim Allah (c.c) devamını nasip eylesin ve mubarek etsin.....

15 Yaşında olan biri henuz veya 1-2 yıl önce mükellef (sorumlu) akil baliğ olmuştur ve muhtemelen % 99 günahlardan uzaktır böyle bir insanın dua'sının kabul olması muhtemeldir. güzel harukulade bir hal ne diyelim Allah (c.c) devamını nasip eylesin ve mubarek etsin.....

15yaşında olan biri bilinçsiz mi de günahlardan uzak olsun? 7yaşındaki çocuklar bile neler yapıyor sokaklarda görüyoruz..

bu sizinkiylemi ilgilidir bilmiyorum ama genelde hani bir yoldan geçtiğinizde o yoldan daha önce geçmemenize rağmen geçmiş gibi hissetmek yada bir işi ilk defa yaparken daha önce yapmış gibi olma olayları tamamen beyninizin gücünden kaynaklanıyor beyin verileri alırken çok çabuk eskitip anı bölümüne aktarıyor yani dejavu gibi olan şey beyninizin olayları hızlıca algılayıp eskitip anı veya bağzı bilgilerin depolandığı yere yolluyor ve tekrardan ordan okuyor uzun bir konuydu bir yerde okumuştum ama kısacası bu sanırım...

yanlışlık teşekür butouna basmışım :D

bahsettiniz olayı bende biçok defalar yaşamış bunun neden kaynaklandını uzun bi süre araştırmıştım olay sizin bahettiğiniz gibi değil öğrendim kadarıyla. insan ruhunun kişi uykuda iken bedeni terkedip dolaşması olarak açıkladı bikaç hocam daha önce hiç gitmediğim biyeri bir anlık beyinde şimşek çakması gibi anımsamamızın sebebi ruhun oraları görmüş olması.

yanlışlık teşekür butouna basmışım :D

bahsettiniz olayı bende biçok defalar yaşamış bunun neden kaynaklandını uzun bi süre araştırmıştım olay sizin bahettiğiniz gibi değil öğrendim kadarıyla. insan ruhunun kişi uykuda iken bedeni terkedip dolaşması olarak açıkladı bikaç hocam daha önce hiç gitmediğim biyeri bir anlık beyinde şimşek çakması gibi anımsamamızın sebebi ruhun oraları görmüş olması.

ne yani ruhum daha önce bilmem ne marka cnc'mi(metal işleme makinesi) kullanmış :) yada ne bilim birisinin ne diyeceğini nerden bilecek?yani insan bazen birisiyle konuşurken daha önce konuştuğunu konuşmuş gibi olur sizin demenize göre benim ruhum rüyamda gitcek o çocukla onları konuşcak sonra bana şimşek çakması gibi dejavu olucak doğrumudur?...

bu arada o anlattığım şey benim bir uydurmam değil bir belgeselde anlatılmış insan beyninin sonsuz gücünü anlatan bir belgeselden alıntıydı ama adı bir türlü aklıma gelmedi...ayrıca makaleside vardı...

ne yani ruhum daha önce bilmem ne marka cnc'mi(metal işleme makinesi) kullanmış :angry2: yada ne bilim birisinin ne diyeceğini nerden bilecek?yani insan bazen birisiyle konuşurken daha önce konuştuğunu konuşmuş gibi olur sizin demenize göre benim ruhum rüyamda gitcek o çocukla onları konuşcak sonra bana şimşek çakması gibi dejavu olucak doğrumudur?...

bu arada o anlattığım şey benim bir uydurmam değil bir belgeselde anlatılmış insan beyninin sonsuz gücünü anlatan bir belgeselden alıntıydı ama adı bir türlü aklıma gelmedi...ayrıca makaleside vardı...

googlede ruhun bedeni terk etmesi olarak araştırırsanız bu konuda biçok açıklama bulabilirsiniz.

Türkçe açıklaması gerçek zaman kırılması ( anımsaması ) olan dejavu bilim adamları tarafından da birçok kere araştırıldı. Son olarak açıklanan ve bana en mantıklı gelen kısmı ise insan beyni o andaki durumu duyulara yada düşüncelere dökmeden önce hızlı şekilde kavrayabilmesi durumuymuş.Yani çok kısa beLki miLisaniyeler içerisinde beynimiz içinde bulunduğumuz durumu çözümlüyor ve biz o anda daha önce yaşamışız gibi bir hisse kapılıyoruz. Bir nevi altıncı histe diyebiliriz :angry2:

biseyi yasarken sanki daha önce yasamis gibi hissetmenin sebebi su. sizde biliyosunuzki ruhlarimiz daha önce su anki yasadiklarimizi yasadi ve tekrar geldikleri yere dönüler.bizde su anda ruhun yasadiklarina bedensel olarak sahitlik ediyoruz.eger böyle olmasaydi ve Cenab i Allah bedeni sahit tutmadan ruhumuzu sorgulamaya kalkissaydi ozaman insaoglu yine nankörlük yapip ben böyle seyler yapmadim diycekti.Ruhumuz daha önce bu yasami yasadigi icin ordan kaynaklaniyo diye biliyorum.ruhla alakali bi durum. ama benim basima o olay geldiginde aninda saate bakiyorum ve o gizem birden bozuluyo.saate bakmasam 5 6 saniye devam ediyo.ne hikmet

bende bi keresinde küçükken kuranı kerimi öpüp başıma koydum bunu sadece içimden geldiği için yapmıştm sonra öper öpmez bir ada içime birşeyler doluştu ne olduğunu anlayamadım ama çok güzel bişeydi yinede çocuk aklıyla o an korkmuştum. Dayıma sordum durumu o da bana içine nur dolmuş dedi ilginç bişe

gecenlerdede bir sey basıma geldı ben unıversıtede okuyorum ew arkadsına kızmıstım onun sevgılısı vardı (2 senelık beraberlermıs ) dedımkı bunlar ayrılacaklar dedım (icimden dıyorum)

1 hafta gecmedı ayrıldı

sonra arkadasım cok uzuluyordu ıcımden gene dedım barıssınlar dedım 2 gun gecmedı barıstılar

anlamadıgım konu ben bırısıne kızdıgım zaman o kısının en sevdıgını alırım gıbısınden oluyor

bırısınıde cok seversem cok ıstedıgı bır seyı gercekles sın gıbısınden dıyorum oluyorda

bır baska olayda

aynı o arkadsım benı gene kızdırmıstı bır baska arkadsla samsuna gıdıceklerdı o arkadsından arabası vardı buda onunla gıdıcektı

bende kızmıstımya o cocuga dedımkı gene aksılık olacak sen onunla gıdemıyeceksın dedım ve okul bıtecek az kaldı ( bu olay yenı oluyor hazıranda)

ve aksılık oluyor onunla gıdemıyor arabası olan arkadsın babası ewıne gelıcekmıs o orda kalıyor benım arkadsda bılet alıp gıdıyor.

anlayacagın onunla gıtseydı bıletten tasarruf edıcektı:angry2:)

Bir baska olayda gecen yaz basıma geldı

2sene olmustu bır ısyerınde calısıyordum

en sonunda haksız yere cıkartmıslardı

sonra bolum sefının yanına gıttım dedımkı abı ben bu ısyerıne gırerken 50 kısılık bır fabrıka ıdı 1 ay gectı dedımkı allah dahada cok versın dedım 2sene de 200 kısı oldular

sımdıde benı haksız yere cıkarıyolar dedım bende yuzune dedımkı abı bak bu fabrıka batacak dedım

oda dedıkı:

bu fabrıka neler gorecek neler dedı

ve fabrıkadan cıkıyorum

unıversıteyı kazanıyorum (kazanamazsam da askere gıdıcektım )

2 ay falan gecıyor fabrıkadakı arkadslarımla msnde konusuyorum

fabrıka batıyor dıyor herkesı cıkarıyolar dıyor ve ben hala ınanamıyorum

ve bolum sefının de msn sı vardı onunla hemen gorustum

dedımkı ne oldu abı fabrıka batıyor dedım

kımden ogrendın dedı

bende ogrenırım dedım

ben sana demedım mı dedım

ve hıc bır cevap vermıyodu kac kere yazdım

en sonundada

sen hakıkı BURSALISIN dedı ve konusma bıttı

aklıma takılan ınsanda doga ustu gucu olabılırmı (mistik guc)

ve buna benzer cok sey gectı basımdan (anlattıgım bır kac ornek)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...