Jump to content

Kaspersky Av Yükleme Sorunu (çözüldü..)

Mertgrkm

Recommended Posts

Arkadaşlar, kaspersky antivirüs2010 u yüklemeye çalışıyorum fakat, sistemde "McAfee VirusScan Enterprise 8.0" adında bir antivirüs tespit ediyor.. ben böyle bir şey yüklemedim zaten 1aydır güvenlik yazılımı olmadan kullanıyordum sistemi, kaldır dediğimde de programlar ve özellikleri açıyor fakat burada böyle bir program ismi yok.. yüklemeye geçiyor fakat, Kuruluma devam etmek için bilgisayarınız yeniden başlatılmalıdır diyor,, başlatıyorum kurulum otomatik açılıyor, fakat tekrar yeniden başlatma istiyor, başlatıyorum bu seferde kurulum devam etmiyor.. Acaba bu sorundan nasıl kurtulabilirim önerisi olan var mı?

Not:: aynı sorun 2009sürümünde de oldu..

sistemde böyle bir yazılım varmı diye iyice tam kapsamlı bir tarama yapın bilgisyarı sizden başkası kullanıyormu belki sistemde antivürüs olmadığı için başkası yüklemiş olabilir güvenli kipte açın ve orada yüklemeye çalışın

hayır bu sistemi kurduğumdan beri benden başkası bilgisayarı kullanmadı, zaten evde tutupta bu bilgisayara yazılım yükleyecek kimse yok.. ayrıca, kurulum aşamasında bu antivirüsü tespit ettiğinde ileri dediğinizde yazılım kaldırılacaktır diyor, fakat böyle bir şey yapmadan direk kuruluma geçiyor ve yeniden başlatma uyarısı veriyor, başlatmazsam kurulumu iptal ediyor..

dediğiniz gibi, sistem üzerinde aramayı yaptım sonuç yok..

güvenli kipte deneyeceğim, portable istemiyorum çünkü daha önce böyle bir sorun yoktu, sorunu çözmek için her yolu denerim artık son çare portable indiririm :dribble:

ama bu bilgisyarın ben temiz olduğundan da şüpheliyim kardeşim 1 aydır güvenlik yazılım kullanmadan kullanıyormuşsunuz bence sistemi formatlıyın formatladıktan sonra kasperksy kurun ve tam bir tarama yaptırın

ilginç,, bir mucize oldu sanırım :dribble: ne olur ne olmaz diye combofix i indireyim dedim,, ama çalıştıramadım windows7 ye uyumlu olmadığı için, sonra birden kaspersky nin kurulumu açıldı kurulumu yaptım şimdi güncellemeleri yapıyorum :) bilgisayarda bir cin olduğu kesin, şu güncellemeleri yapsın bir de etkinleştirme anahtarını girdik mi, sağlam bir sistem taraması yaptırırım..

Güvenli kipte msi paketi olduğu için muhtemelen kurulmayacaktır.

Mozilla üzerinde McAfee'ye ait herhangibir eklenti var mı ? Yahut daha önce böyle bi eklenti yükleyip kaldırmış olabilirmisiniz? Mozillayı tamamen kaldırıp (%appdata% daki mozilla klasörünüde silmeyi unutmayın) denermisiniz? 4 5 ay önce başıma gelmişti böyle çözmüştüm diye hatırlıyorum...

Mozilla üzerinde McAfee'ye ait herhangibir eklenti var mı ? Yahut daha önce böyle bi eklenti yükleyip kaldırmış olabilirmisiniz? Mozillayı tamamen kaldırıp (%appdata% daki mozilla klasörünüde silmeyi unutmayın) denermisiniz? 4 5 ay önce başıma gelmişti böyle çözmüştüm diye hatırlıyorum...

öneri için teşekkürler ama, dediğim gibi 1aydır sisteme güvenlikle ilgili hiç bir şey ne yükledim ne de herhangi bir tarama yaptırdım.. hatta windows güvenlik merkezini bile devre dışı bıraktım o derece yani :dribble: neyse sorun nasıl oluştu, nasıl çözüldü hiç bir şey anlamadım ama, büyük ihtimalle bir trojan var sistemde zaten birkaç gündür yavaşlamaya başlamıştı o yüzden antivirüsü kurayım dedim..

Bu durumla bende karşılaştım bu durumun sebebe "turbo" hazırladığı Ofis 2007 cracki reg cracki yaptığı için regin içeriğindeki bazı değerleri kaldırmayı unutmuş. Mc afee ve Acronis true image bunu düzeltmek için makinene ypur unsintallerı yükle ve ordan programı kaldır. tai dosyalar olmadığı için sadece reg kaydını silecek program kolay gelsin.

Bu durumla bende karşılaştım bu durumun sebebe "turbo" hazırladığı Ofis 2007 cracki reg cracki yaptığı için regin içeriğindeki bazı değerleri kaldırmayı unutmuş. Mc afee ve Acronis true image bunu düzeltmek için makinene ypur unsintallerı yükle ve ordan programı kaldır. tai dosyalar olmadığı için sadece reg kaydını silecek program kolay gelsin.

teşekkür ederim neffeno, turbo crackini kullanmıştım bikaç hafta önce evet..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...