Jump to content

Windows 7′ye Terfi Etmeye Yetecek 6 Sebep

wmismail

Recommended Posts

1. Daha akıllı User Account Control

042109-1345-windows7yet1.jpg

042109-1345-windows7yet2.jpg

Windows Vista’nın neredeyse sürekli karşımıza çıkardığı o uyarı pencereleri ile neredeyse kıpırdamak bile büyük başarı sayılıyordu. Her ne kadar önemli bir amaca hizmet etse de bu özellik, sabırları zorlayan bir durum oluşturuyordu. Neyse ki Windows 7 içerisinde UAC denetimlerinin derecesi son kullanıcı tarafından rahatlıkl ayarlanabiliyor. Zaten varsayılan olarak da çok katı bir mizaca sahip değil. Görevini eksiksiz yerine getirirken kullanıcıyı da daha rahat bırakacak diyebiliriz.

2. Windows Vista’ya göre 2 kat daha hızlı açılma

Windows 7, Windows Vista’nın açılış süresinin yarısı kadar zamanda açılbilecek. 30 saniye olan Vista açılış süresi, Windows 7 ile 15 saniye seviyesine düşecek. Gün içerisinde çok defa bilgisayarı kapatıp açmak durumunda olan kişiler için iyi haber diyebiliriz.

3. Hızlı desktop ve Taskbar

042109-1345-windows7yet3.jpg

Desktop ve taskbar yapısının değişmesinin ardından öğelerin içeriğine şöyle bir göz atabilmek artık mümkün. Vista’daki Aero özellikleri daha kapsamlı ve görkemli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Birden fazla pencerelerin bulunduğu karmaşık bir esnada üzerinde çalışmak istediğiniz pencereyi biraz sağa sola sallayarak diğer pencereleri minimize edebiliyor olmak bile çok keyifli!

4. Gereksiz balonlardan kurtulabilirsiniz

042109-1345-windows7yet4.jpg

Windows 7′de kullanıcıları sevindirecek yeniliklerden birisi de sürekli baş ağırısı yaratan balon uyarılarının artık kişi tarafından kontrol edilebiliyor olması. Windows 7 ile gelen Action Center bölümü içerisindeki ayar sayesinde güvenlik, firewall, güncelleştirme, internet ve diğer kategorilerdeki uyarıların görüntülenip görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

5. BitLocker-to-go ile USB belleklerinizi yüksek güvenlik ile şifreleyin

042109-1345-windows7yet5.jpg

Vista’da yalnızca sabit diskler üzerinde kullanılabilen bu şifreleme özelliği ile artık usb belleklerinizi de şifreleyebilecek ve kötü niyetli kişilerin başka bilgisayarlarda bilgilerinize ulaşmasını engelleyebileceksiniz.

6. Aygıtlar ve Yazıcılar bölümü ile bilgisayarınızı tek bir noktadan yönetin.

042109-1345-windows7yet6.jpg

Sistem üzerinde bulunan ayarların ve aygıtların tek bir noktadan yönetilebilir olması oldukça güzel.

BakiOnur

Windows Vista premium kullanıyorum. Windows 7 ye terfi için uprage dvd leri diğerlerinden yarı yarıya ucuz oluyor sanırım. Windows 7 ( 22 ekim ) i sabırsızlık ile bekliyorum. Windows Vista dan hem daha kararlı ve daha iyi bir işletim sistemi...

bildiğin vista..

Süpersin dostum.İnsan gibi cevap verseniz olmuyor değil mi?

C2D E8400 işlemci 6gb 800mhz ram Vista Ultimate x64 işletim sistemi kullanıyorum ve 30 saniyede açılmıyor arkadaşım ondan sormuştum da,soranda kabahat.

Öyle bir soru soruyorsun ki. Hangi Vista ? Bildiğimiz Vista'dan başka Vista mı var ?

Bende de Windows 7 15 saniyede açılmıyor. Pc'm seninkiyle aynı özelliklere sahip.

Açılışta çalışan servisleri kapatarak hızlanmasını sağlayabilirsin.

Süpersin dostum.İnsan gibi cevap verseniz olmuyor değil mi?

C2D E8400 işlemci 6gb 800mhz ram Vista Ultimate x64 işletim sistemi kullanıyorum ve 30 saniyede açılmıyor arkadaşım ondan sormuştum da,soranda kabahat.

evet, mesala bendeki vista 1.34 sn de açılıyor :dribble:

size birşey söyleyim benim windows 7 tam 7 saniyede acılıyor hazırda bekleti aktif hale getirin sonra da hazırda bekletle kapatın bakın bakalım kaç saniyede acılıyor xp de 4 saniye windows7 de 7 saniyede actı aynı özellikte iki makinayı denemesi basit. hazırda beklet aktif edemiyorsanız windows7 de arama kutusuna cmd yazın cıkacaktır. cmd yi yönetici olarak acın ve mause ile ( powercfg -H ON ) parantez icindeki kodu secip kopyala deyin ve cmd ye yapıştırıp enter deyin sonrada exit yazıp cıkın.kapatırken kapat ın yanındaki ok tuşuna basarak hazırda bekleti secin önce kaydediyor sonra kendini kapatıyor ister fişi cekin ister öyle bırakın geldiğinizde power tuşuna bastığınızda acılışı bir kıyaslayın bakalım kaç saniyede acıyor.(not yontma taş devri bilgisayarlarda kaç saniyede acılıyor denemediğim icin garanti veremeyeceğim :dribble: )

sistem asrock 775 dual core, pentium 4 3200, 1 gb ram 128 mb ekran kartı.

asus ana kart 64 bit amd atplon 3000 1 gb ram 256 mb ekran kartı bu iki bilgisayarda ölcüm yapılmıştır.

Bende de Windows 7 15 saniyede açılmıyor. Pc'm seninkiyle aynı özelliklere sahip.

Açılışta çalışan servisleri kapatarak hızlanmasını sağlayabilirsin.

başta verseydin ya bu cevabı.

Öyle bir soru soruyorsun ki. Hangi Vista ? Bildiğimiz Vista'dan başka Vista mı var ?

Hangi vista?>>Vista Starter;Vista Home Basic;Vista Home Premium;Vista Business;Vista Enterprise;Vista Ultimate x86;x64

xp den vistaya geçince vistanın daha hızlı açıldığını daha kullanılası bir işletim sistemi olduğunu anladım.kullanmadan önce xp 1 numara derdim.şimdi de windows 7 nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.adamlar yapıyor :)

Intel Core 2 1.86 CPU, 2 GB Kingston Ddr2 667 Mhz. Ram konfigürasyonunda kullanıyorum Windows 7 Yapı 7264 Sistem açılış süresi 20 saniye ve gerçekten Vista kullanıp ilk günden memnun olmayan silen bi kullanıcı olarak söylemeliyim ki Windows 7 gerçekten kullanmaya değer. Teşekkürler wmismail.

başta verseydin ya bu cevabı.

Hangi vista?>>Vista Starter;Vista Home Basic;Vista Home Premium;Vista Business;Vista Enterprise;Vista Ultimate x86;x64

Halkımız genelde para vermeden kullandığı için Vista'da tek sürüm olan Ultimate diye kabul ediyoruz :)

xp den vistaya geçince vistanın daha hızlı açıldığını daha kullanılası bir işletim sistemi olduğunu anladım.kullanmadan önce xp 1 numara derdim.şimdi de windows 7 nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.adamlar yapıyor :)

:) evet.

1 Gb ramdan aşağısı kurtarmaz hocam ben denedimm..

Performans için öyle..

Intel Core 2 1.86 CPU, 2 GB Kingston Ddr2 667 Mhz. Ram konfigürasyonunda kullanıyorum Windows 7 Yapı 7264 Sistem açılış süresi 20 saniye ve gerçekten Vista kullanıp ilk günden memnun olmayan silen bi kullanıcı olarak söylemeliyim ki Windows 7 gerçekten kullanmaya değer. Teşekkürler wmismail.

Aynen :) Vista'yı hiç sevmemiştim ama Win7 çıktığı saniyeden beri kullanıyorum.. Ufak tefek sorunlarım oldu, RTM de düzeleceğini ümit ediyorum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...