Jump to content

Pc Kapanıyor !

bomba34

Recommended Posts

arkadaşlar deminden beri ara pc kendini kapatıyor(reset atmıyor) sanki elektirik gitmiş te kapanmış gibi sonrada açarken 1 kısa düdük çalıyor sonra hemen reset atıp gene 1 kısa düdük çalıyor sonra açılıyor neden acaba

düdük tediğin bip sesi herhalde Bu bip sesi normalde olmaz mıydı genelde her bilgisayar açılırken kısa bir ip sesi verirde.

donanımla ilgili bir hata söz konusu herhalde. ramlerle ilgili bir prolem olabilir. yani sorunun birçok seepten olabilir

makinen çok ısınıyormu cpu sıcaklığı felan kaç

düdük tediğin bip sesi herhalde Bu bip sesi normalde olmaz mıydı genelde her bilgisayar açılırken kısa bir ip sesi verirde.

donanımla ilgili bir hata söz konusu herhalde. ramlerle ilgili bir prolem olabilir. yani sorunun birçok seepten olabilir

makinen çok ısınıyormu cpu sıcaklığı felan kaç

yani kısa derken normal çıkandan biraz uzun onu demek istedim nasıl düzelticem kasa şimdiye kadar hiç açılmadı :(

Donanımdan kaynaklanan bir sorun büyük ihtimal.Ama bunu tam anlamıyla anlaybilmek için bir soru somram gerek.İşletim sisteminiz nedir?Kapanırken hata vermiyor?(Dediğinize göre öyle sanırım.)Sonra arkadaşın dediği gibi sıcaklığa bakınız..

cpu 35 le 17 arası anakart 50 60

kapanmak derken fişini çekersinizde kapanırya onun gibi demek istedim

Bir uzun bip sesinin anlamı ramlerle ilgili problem var demek ramleri çıkartıp güzelce silip tekrar takmayı dene

valla ben 13 yaşındayım izin vermezler işim açıp bakmama :(

kapanmak derken fişini çekersinizde kapanırya onun gibi demek istedim

valla ben 13 yaşındayım izin vermezler işim açıp bakmama :)

kötü örnek olmak istemem kardeşime ama bence sen bu işi geceyarısı hallet :( ,, eğer etrafında bilen birisi varsa onlardan yardım al, teknik servise para vermeni istemem bu yüzden o kadar büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü.. bişey soracağım bilgisayar kaç saattir açık?

Ram slotlarında elektrostatik boşalma meydana gelmiş büyük ihtimalle. Pc'nin fişini çek kasanın kapağını aç ve ramleri çıkar kontrol kalemi ile slot içindeki küçük metal parçacıkara dokundurarak yüzeysel tarama yap.

Ardından power tuşuna 10 saniye boyunca bas ama fiş takılı olmayacak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...