Jump to content

Internet Bağlantısı

bomba34

Recommended Posts

arkadaşlar rt 103 modemim var dakkada internet gidiyor bunu yazana kadar 2 defa gitti önce internet ve adsl ışığı sonrada usb ışığı gidiyor power kablosunu çıkarıp takıyorum tam geliyor tekrar aynısı oluyor aradada duruyor.pcden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü 2 defa format attım.lütfen yardım.

işe yaramıyor.

tam resetledinmi resetleyince bütün ayarlar gider kurulum yapmadan internete giremezsin

yanlış anlama bilmeyen insanlar reset düğmesine basıp çekince modem açılır kapanır

reset attım zanneder bağlantılarını kontrol et adaptörüne bak çok ısınıyormu elektrik bağlantılarına bak adaptörü taktığın yere bak temassızlık olabilir başka aklıma birşey

gelmiyor modemi kaçyıldır kullanıyorsun bir arızası olabilir sana tavsiyem

internet kullanmadığın zaman adaptörü fişten çıkar

tam resetledinmi resetleyince bütün ayarlar gider kurulum yapmadan internete giremezsin

yanlış anlama bilmeyen insanlar reset düğmesine basıp çekince modem açılır kapanır

reset attım zanneder bağlantılarını kontrol et adaptörüne bak çok ısınıyormu elektrik bağlantılarına bak adaptörü taktığın yere bak temassızlık olabilir başka aklıma birşey

gelmiyor modemi kaçyıldır kullanıyorsun bir arızası olabilir sana tavsiyem

internet kullanmadığın zaman adaptörü fişten çıkar

arkadaki düğmeye 5 saniye basılınca resetleniyor fabrika ayarlarına geliyor çok yaptım onu ama fayda etmiyor.

1 yıl oldu daha

elektrik bağlantılarına baktınmı adaptörünü bir kontrol et çok ısınıyorsa temssızlık yapabilir

uzatma kablosu kullanıyorsan çok yüklendiysen yani kablo inceyse kasayı monitör ü modemi

ve başka şeyler takıtorsan ondan olabilir splıtter ı kontrol et telefon hatttını kontrol et

splıtter de problem varsa telefonla konuşursan internetin kesilir yani konuşmasan bile ahizeyi

kaldırsan dahi internet kesilir kapatınca geri gelir

Bence modem sorunlu.Bende de aynı model vardı (Sanırım ttnetten aldın.)ve küçük bir şey çat diye gitti.Ben geri yollayıp yenisi almıştım.Ama tabi illaki donnaımla iligli bir şey oalcak diye bir şey yok ama büyük ihtimal donanımsal..

Bence modem sorunlu.Bende de aynı model vardı (Sanırım ttnetten aldın.)ve küçük bir şey çat diye gitti.Ben geri yollayıp yenisi almıştım.Ama tabi illaki donnaımla iligli bir şey oalcak diye bir şey yok ama büyük ihtimal donanımsal..

zaten bu modemede gıcık oluyom ufacık tefecik yeni modemide nerden alim artık bir ara babama açarım konuyu :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...