Jump to content

Windows7 Kurdunuz Mu?

berce

windows 7 kurdunuz mu?  

256 members have voted

1. 1. windows 7 sisteminizde kurulu mu?

• evet kurdum çok beğendim
      137
    • kudum ancak pek fazla hoşuma gitmedi
      21
    • kurmadım belki ilerde kurarım
      59
    • kurmayı düşünmüyorum
      10
    • xp varken windows7 ne hacet
      29

Recommended Posts

hiç bir işletimsistemi bu kadar agır kötü sersemhep hata veren bir vista olmadı

daha 3 yıl gecmeden ölmeye hazır olan vista windows7 nin cıkısıyla beraber ölüme terkedilecegine benzsiyor

hiç bir işletim sistemi bu kadar uzun yasamadı windows xp 2001-2009 her servispaketiyle gücünegückatan xpprofesyonel gercektendebir profesyonel gibi işini yapıyor vereceginiztümgörevleri basarıylayerine getireceginden emin olun

hiç bir işletimsistemine bu kadar yazılım ve donanım destegi verilmedi

Eger güçlü birdonanıma sahipseniz Windows xp profesyonel Wİndows 7 Profesyonel ürününü önerir

ben kullanıyorummithis calısıyor

windows7 ultimate 7100 seriestürkce64 bit kullanıyorum

intelcore2 duo2.5 ghz 8 gb ram 1 gb atiradeon3850 gigabyte p43anakart 500gb sata samsung skystar2 tv card

gercekternde süper

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply
hiç bir işletimsistemi bu kadar agır kötü sersemhep hata veren bir vista olmadı

daha 3 yıl gecmeden ölmeye hazır olan vista windows7 nin cıkısıyla beraber ölüme terkedilecegine benzsiyor

hiç bir işletim sistemi bu kadar uzun yasamadı windows xp 2001-2009 her servispaketiyle gücünegückatan xpprofesyonel gercektendebir profesyonel gibi işini yapıyor vereceginiztümgörevleri basarıylayerine getireceginden emin olun

hiç bir işletimsistemine bu kadar yazılım ve donanım destegi verilmedi

Eger güçlü birdonanıma sahipseniz Windows xp profesyonel Wİndows 7 Profesyonel ürününü önerir

ben kullanıyorummithis calısıyor

windows7 ultimate 7100 seriestürkce64 bit kullanıyorum

intelcore2 duo2.5 ghz 8 gb ram 1 gb atiradeon3850 gigabyte p43anakart 500gb sata samsung skystar2 tv card

gercekternde süper

Bu hangi dil acaba?

Pekii iyi güzel

Bu win7 kullanıcıları genelde memnun. orjinal sürümü beklemeden kuralım o zaman

Peki hangi rc sürürümü kuralım ? malum dosya boyutu epey büyük hangi sürüm en sağlıklı ?

kullanan arkadaşlardan bununla ilgili yorumlar rica etsem?

Pekii iyi güzel

Bu win7 kullanıcıları genelde memnun. orjinal sürümü beklemeden kuralım o zaman

Peki hangi rc sürürümü kuralım ? malum dosya boyutu epey büyük hangi sürüm en sağlıklı ?

kullanan arkadaşlardan bununla ilgili yorumlar rica etsem?

Ben 7077, 7100 ve 7127 sürümlerini indirdim ve kurdum aynı bilgisayara. Hepsi kullanım olarak aynı ama en hızlısı 7127 oldu. Türkçe dil paketi de var.

Ben desktopta xp laptopta 7 kullanıyorum.Vista olduğu zaman laptopa elimi süresim gelmezdi. Ama windows 7yi en kısa nasıl tanımlarım şöyle: vistanın görselliğini xpnin yeteneğiyle birleştirip üstüne de 3 5 bişi atmışlar.Tek kelimeyle muhteşem ki düşünün ben 7057 kullanıyorum.En yakın zamanda 7260 a geçmeyi düşünüyorum.Bu kadar seveceğimi ben bile tahmin etmemiştim.

windows 7 nin 7201 i ni kullanıyorum bence vistanın tamamlanmış şekli.kullanımı rahatç stabil sürümünü bekliyorum rtm sürümü temmuz 13 denmiş bence beklemeye değer diyorum.ben vista kullanıcısıyım (windows7 ye terfi ettim) xp gibi yıllanmış eskimiş bir sistemi sevmiyorum. işin gerceği, renkler ve zevkler tartışılmaz.ama millet nasıl telefonda nokia arabada renault tan vazgeçmiyorsa aynı xp dende vazgeçmiyor.değişimden bu kadar korkmayın.gelişmek değişmek cağa ayak uydurmak önemli ben zamana uymam zaman bana uysun demeyi bence bırakın window7 yi deneyin xp ye yeniden gecmek istemiyeceksiniz.birde şu herkez fenerli olacak diyen arkadaşa sözüm Allah başka dert vermesin ne deyim BJK lı olarak

düşüncenize aynen katılıyorum ....

@wmismail'lin acıdıklarındanız sanırım... :D :D

@YAGMURADAM başta olmak üzere herkesin fikirlerine saygım var. Ama senin neden "Anaa sana ne dedii.." tavrıyla bizi birbirimize düşürmeye çalıştığını anlamış değilim.

Anlatmaya çalıştığım şey şu;

Microsoft'un yaptığı herşeyi kullanıyor milletimiz, hemde para vermeden.. Sonra çıkıp vista berbat. Vista berbat olabilir. Crack'li kullanıyorsan söylemeye hakkın yoktur bunu !

Windows7'ye de Vista yaklaşımıyla yaklaşıyor milletimiz. Windows7 kesinlikle kurmam falan.

Anlatmaya çalıştığım şey kurmadan bunu söylemeyin..

Burda @YAGMURADAM Xp ihtiyaçlarımı karşılıyor demiş. Amenna. Ona sözüm yok, tüm düşüncelerine olduğu gibi ona da saygı duyarım. Zaten anlatmaya çalıştığım şeyleri de yorumunda açıklamış YAGMURADAM..

windows 7 görselliği ile çok güzel oluyor ancak 1gb ram ile kullanırsan windows 7 kurmuşun pek bir anlamı kalmıyor çünkü zamanla program yükleneceği için yeterli olmuyor

kuracaklar denyecekler bende dahil :(

1.en az 2gb ram olsun hız istiyorsanız raminizi yükseltmenizde fayda var

2.windows 7 uyumlu ekran kartı

windows 7 olmasını istediğim bir kaç tane özellik ise

1.oyun oynarken windows 7 otomatik olarak performansı artıracak düzenlemeler yapsa örneğin görselliği kapatsa düşük sistemler için iyi olur

2.bir pencerede uyarı çıkıyor uzunca onu googleda kolayca aratmak için kopyalamaya izin verse iyi olurdu

benim bilgisayarımda xp kullanıyordum fakat vistaya geçtim xpden daha iyi performansı var ama windows 7 yi denemedim tamamen çıkana kadar beklicem çıkanada kadarda vista devam :(

Genelde win7 yi beğenmiyenler eski bir sisteme sahip olanlardir.

Haliyle vista driveri bile olmayan bi sistemin win7 yi kurunca çok iğrenç gibi sözler sarf edilir.

Lakin c2d gibi vista uyumlu sistemlere win7 ve vista kurun performansi görün xp ye dönmessiniz bile.

Win7 ilk betasini kurdum.

Ancak ingilizceydi o zaman packde yokdu.

bir kaç gün denedim güsel hoşuma gitti performans olarak vistandan ve xp den üstün.

Beta olmasina rağmen.

Ancak şuan xp var sistemimde.

Sebebi ise bende vista sp1 entegreli cd olmamasi.

Haliyle windows vista sp1 siz kullanılcak gibi değil :(

sp1 packi kurmak için ise 1saat 30 dk gibi bir süre geçiyor haliyle işime pek gelmiyor.

Vista Sp2 entegreli indirdim en kısa zamanda Dvd ye çekip Business i kurucam.

Win7 full çıktığı zaman vista ve xp benim için bitmiştir.

Her nekadar 400mb ram yesedi.

Hiç önemli değil 27 tl daha kıyar 1gb ram daha alir Win7 den yoksun Kalmam...

Ayrica Dx10 kartiniz var ise ve birde oyuncu iseniz dx10 sistemi kullanmak mantikli.

Ancak P4 celeron gibi sistemlere ve 1 gb raminiz varsa perk tercih edilmez.

Sizlere tavsiyem Yenilik Her zaman iyidir.

Eski sisteminiz Var ise.En kısa zamanda upgrade etmeninizi öneririm.

bir seçenek daha olmalı:

-Kurdum çok beğendim fakat yazılım veya donanım sorunu yüzünden kaldırmak zorunda kaldım :(

söylediğin seçenek 2 seçenek genel olarak kapsıyor

kurdum driver eskiliği yüzünden hoşuma gitmedi :)

rc sürümü olduğu için her firma driver çıkarmıyor vista driverları ile kurabilirsin

ancak tam stabil olmaz

Arkadaşlar yeni bir duruma alışmak hatta onu istemek insan bünyesince tepkiyle karşılanıyor.Bilirsiniz yeni bir araba aldığınızda hep eski arabanız gözönüne gelir.Yeni arabaya alışmanız epey bir zaman alır.İnanır mısnız ben office 2007 yi kuruyorum ama taşınabilir office 2003 ü kullanıyorum.Bir türlü alışamadım.Üstelik bir çubuğu var.O çubuğa ihtiyacım olan tüm komutları eklediğim halde yine de alışamadım office 2007'ye.Şimdi Windows 7 var.Ben geçmeyi düşünüyorum.Sistemim ramini 1333mhz ve 2 gb lık bir ram ile güçlendirdim.Bir tane daha alacağım.Ve geçeceğim windows 7 ye.Ama kuşkularım da yok değil.Alışabilir miyim?Benim olmazsa olmaz bazı programlarım var.Onlar çalışır mı?Ayrıca xp nin içini dışını ezbere biliyoruz.Dahası bunu benden çok daha fazla bilen sadece bu sitede onlarca hatta yüzlerce kişi var.Sorunum olduğunda çözüm bulma şansım yüksek.Windows 7 de ise neredeyse hepimiz acemiyiz.(XP'ye göre).Hangi dosya ne işe yarar.Öğrenmemiz zaman alacak?...

XP yamalı bohça gibi bu doğrudur.Ama ben gerekli programları yükleyip kendime uygun hale getirdim.Ve gayet stabil çalışıyor.

Rahatça güncellemelerimi yapabiliyorum.Windows 7 nin şu anda bazı crackleri var ama bu crack ler nereye kadar işe yarar bilinmiyor.Microsoft bu sefer işe daha sıkı tutacağı kesin.Bedava kullandırmammak için elinden geleni yapacak.Gerçi yine kıracaklar ama yine de bu yukarıda saydığım kuşkularım nedeniyle şu anki beta sürümleri bile indirmedim.Final sürümü gelsin.Aradan 2-3 ay geçsin.Bütün forumları ve pc dergilerini gezip görüşleri alacağım.Baktım olumlu o zaman elveda sana xp diyeceğim...Saygılarımla

Zaten 1 hafta sonra RTM geldiğinde olay bitiyor.İşte o zaman Windows 7 kuracağım ve yeni bilgisayar alana kadar XP ile beraber harddiskimde kardeşçe uyuyacaklar :(

Yeni bilgisayarımı alınca da XP'yi kapı dışarı edeceğim.

Rahatça güncellemelerimi yapabiliyorum.Windows 7 nin şu anda bazı crackleri var ama bu crack ler nereye kadar işe yarar bilinmiyor.Microsoft bu sefer işe daha sıkı tutacağı kesin.Bedava kullandırmammak için elinden geleni yapacak.Gerçi yine kıracaklar ama yine de bu yukarıda saydığım kuşkularım nedeniyle şu anki beta sürümleri bile indirmedim.Final sürümü gelsin.Aradan 2-3 ay geçsin.Bütün forumları ve pc dergilerini gezip görüşleri alacağım.Baktım olumlu o zaman elveda sana xp diyeceğim...Saygılarımla

Hocam siz emin olun Microsoft korsanı istese XP'de bitirirdi. Windows 7 RTM çıktığı gün ilacının da çıkacağına adım gibi eminim ben.

Uzun zamandır aklımda var. Hayırlısıyla yeni bilgisayarı alınca hemen kurcalayacağım Windows 7'yi.

Hemen alamazsam da bakarız bir şeylere.

Ama dediğinz gibi XP'yi deşifre ettik yeterince ama Windows 7yi tam bilmiyoruz. O yüzden başta MXP gibi bir şey beklemeyin :(

Morning peki Windows M7 ne zaman çıkacak?Doğrusunu istersen senden beklerim.Kafaya takman yeterli oluyor.Saygılarımla

RTM finalimidir nedir bende omu bekliyorum esasen indirmek için.. Deniyor ki; vista dan görsel,,

XP den hızlı.. Win7 yoksa başlıbaşına modifiye mi .. :D

Morning arkadaşımızın sıradan bir yorumcu olmadığının farkındayım. 64 bit sürümü ile ilgili bizlere yol göstereceğini biliyorum (peşin hüküm oldu, olmayabilir)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...