Jump to content

Windows7 Kurdunuz Mu?

berce

windows 7 kurdunuz mu?  

256 members have voted

1. 1. windows 7 sisteminizde kurulu mu?

• evet kurdum çok beğendim
      137
    • kudum ancak pek fazla hoşuma gitmedi
      21
    • kurmadım belki ilerde kurarım
      59
    • kurmayı düşünmüyorum
      10
    • xp varken windows7 ne hacet
      29

Recommended Posts

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Çıktığı saniyeden beri kullanıyorum.

Kullanmayıpta Xp gibisi var mı diyenlere de acıyorum.

Vista kullandım 4 ay ve o iğrenç ses ayarlarından bıkmıştım ve win7 de aynı sorunlar mevcut idi:) xp rahat huzurlu.. acıma gerektirmiyecek kadarda sade bi işletim sistemi B)

Vista kullandım 4 ay ve o iğrenç ses ayarlarından bıkmıştım ve win7 de aynı sorunlar mevcut idi:) xp rahat huzurlu.. acıma gerektirmiyecek kadarda sade bi işletim sistemi B)

ses kartının driverlarından kaynaklanıyordur windows 7 ile tam uyumlu bir driver çıkınca farkı görürsün

Ben windows 7 nin sorunlarını söyle değerlendiriyorum.Bence gerçekten stabil sorunsuz görsel hızlı tatmin edici ihtiyaclara cevap veren bir işletim sistemi olmuş.Microsoft vistada ki hayal kırıklığı belleklerden kazımak adına dersini iyi hazırlanmıs ama sorun donanım firmaları üreticileri buna hazır değillerdi.Yani vista yerini almış bir sistem ama çok sorun çıkardı peki ya windows 7 beta! beta olmasına rağmen su özelliğinden faydalanamıyorum su sorunu çözemiyorum dedirtmedi bana.Bence ekim ayından sonra kesinlikle herkes windows 7 kullanıcak ve xp ye nasıl katlanmısız diyecek :D

microsoft windows7 yaygınlaştırmak için xp tutkunları için windows 7 içersinde sanal xp koydu böylece eski uygulamaları win7 içersinde çalıştırılabilecek

Şahsen xp den zor vazgeçerim.Vistayı hiç kurmadım.Denemek bile istemedim.Windows 7 ile ilgili epey olumlu görüş var.Ama ben Mart-Nisan 2010 tarihinden önce kurmayı düşünmüyorum.Sistemi denedim windows 7 ye her yönüyle hazır diyor.Programlarımdan sadece acronis 8 çalışmaz dedi.Geri kalanların hiçbirine olumsuz rapor almadım.Donanım sürücülerine de sorun vermedi.Şahsen yeni diye hemen yükleyeceklerden değilim.Sabredip yükleyenlerin görüşlerine bakacağım.Eğer final sürümüne de olumlu görüşler gelirse ne ala yüklerim.Yoksa yüklemeyi düşünmüyorum.XP şu an benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.

Saygılarımla

Şahsen xp den zor vazgeçerim.Vistayı hiç kurmadım.Denemek bile istemedim.Windows 7 ile ilgili epey olumlu görüş var.Ama ben Mart-Nisan 2010 tarihinden önce kurmayı düşünmüyorum.Sistemi denedim windows 7 ye her yönüyle hazır diyor.Programlarımdan sadece acronis 8 çalışmaz dedi.Geri kalanların hiçbirine olumsuz rapor almadım.Donanım sürücülerine de sorun vermedi.Şahsen yeni diye hemen yükleyeceklerden değilim.Sabredip yükleyenlerin görüşlerine bakacağım.Eğer final sürümüne de olumlu görüşler gelirse ne ala yüklerim.Yoksa yüklemeyi düşünmüyorum.XP şu an benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.

Saygılarımla

düşüncenize aynen katılıyorum ....

@wmismail'lin acıdıklarındanız sanırım... :D :D

suan 5 bilgisayarımın 5 inede kurdum ve cok memnunum ilk önce vista yüklü olan laptopumda denedim ve gercekten vistada yapılan hataların hepsi ayıklanmıstı sorunsuz ve mükemmel hızlı bi sekilde calısıyor suan tek problemim nod32 yükliyemiyo olmam 64bitlik son sürüm i nod32 bulamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim =>

Ben de wmismail kardeşim gibi Windows 7'yi ilk çıktığı zaman olmasa da çok kısa bir süre sonra kurdum. Şoku yeni yeni atlatıyorum doğrusu... Mükemmel bir sistem olmuş. Ayrıca bazı arkadaşlarımız wmismail'e yüklenmiş. O fikrini belirtmiş katılırsınız katılımazsınız o size kalmış ama kalkıp da eleştirmeyin.

Ben de wmismail kardeşim gibi Windows 7'yi ilk çıktığı zaman olmasa da çok kısa bir süre sonra kurdum. Şoku yeni yeni atlatıyorum doğrusu... Mükemmel bir sistem olmuş. Ayrıca bazı arkadaşlarımız wmismail'e yüklenmiş. O fikrini belirtmiş katılırsınız katılımazsınız o size kalmış ama kalkıp da eleştirmeyin.

sanırım beni kasteddin ama sorun düşüncesi değil sorun başkalarının düşüncesine verdiği cevap kelime seçimi...ben sadece onun dediği lafı tekrarladım zaten...kimse acıncak bir durumda değil herkesin kendine göre düşünceleri vardır kelime seçimi daha düzgün olabilirdi...

Evet bikaç haftadır rc sürümünü kullanıyorum, vistadan sonra bilgisayarın rahatladığını hissettim artık sıkıntılı günler yok :D Bill Gates bu sefer başardın galiba :D

3 senedir vista kullanıyordum ama XP ye dönüşlerim oluyodu arada, ne zaman Vista Lite versiyonu çıktı işte o zaman XP bitti benim için :D Şimdide Win7 var iLk beta sürümü yayınLandığı günden beri kuLLanıyorum çok memnunum bu vakitten sonra XP ye dönüş yok gibi duruyo.

Yavaş sistemime 4 farklı "build"'ini (açıkçası bu kelimeyi kullanmayı hiç sevmedim ama yapı kelimesi de sanki bina dermiş gibi, çok saçma oldu) kurdum (7000,7057,7077,7100) elimde 7260 da vardı ama ISO bozuk çıktı o yüzden kuramadım.

Yazmaya kurulumdan başlarsak, kurulum bildiğiniz Vista gibi farkı yok.Ancak kurulum süresinde müthiş fark var.Özellikle 7077 ve 7100'de farkettim. Benim bilgisayarıma bile 25 dakikada kuruluyor. Sonraki sürümlerde kurulum süresi daha da azalmış diyorlar ama bilmiyorum.

Windows 7'nin hoş animasyonlu bir başlangıç ekranı var. XP-Vista gibi can sıkıcı bir çubuk dönmesi yok.

Kurulumdan sonra ise öncelikle herkesin de söylediği gibi, performans ve stabillik konusunda kesinlikle tatmin olacağınızı söyleyebilirim.

Hatta 7100'den sonra çıkan "build"ler (her ne kadar kendim deneyemesem de) daha kararlı ve performanslı.

Windows 7 öyle bir sistem ki, eğer Vista da kullandıysanız hemen "Vista'nın tamamlanmış hali gibi" yorumunu yapmanız mümkün. Gerçi Vista da SP2 ile (biraz da olsa) adam oldu ama Windows 7'nin üstünlüğü belli oluyor. En büyük farkı da bellek tüketiminde göreceksiniz.Windows 7'de de SuperFetch olmasına rağmen belleğinizi Vista gibi delice kullanmıyor (evet Vista'nın kullanması güzeldi dedim ama hakikatten insan orada fazla rakamı görünce bozuluyor :D )

Fakat bu performans artışının ve Windows 7'nin "kasmayışının" bir başka sebebi de özellikleri yükselen bilgisayarlar. Vista çıktığında sistemler çok iyi değildi ve haliyle kullanıcı performanstan şikayet etti. Ama şimdi çoğu bilgisayar çift çekirdekli, GB'larca bellekli, HD ekran kartlı bilgisayarlar.

Ancak düşük özellikteki bilgisayarların da Aero özelliğini kapatıp XP'ye yakın (Kesinlikle abartı değil) performans alabileceğini de itiraf edeyim.Ancak oyunlarda böyle bir şey pek sözkonusu değil. Düşük özellikte bir sisteminiz varsa ve oyun oynayacaksanız Windows 7'ye geçmeyin.

Eklenen yeni özellikler işlevselliği arttırıyor ve kullanıcının seveceği cinsten.

Örneğin, ilk göreceğiniz değişim olan Superbar'ı çok kullanışlı. Alışmanız da fazla zamanınızı almıyor, alışamazsanız da eski görünüme 3-5 tıkla geri dönersiniz.

Aero Peek,Aero Snap ve Aero Shake özellikleri size zaman kazandırıyor (Ne olduklarını bilmiyorsanız:Google)

Vista betalarında olup da Final'de olmayan "sanal klasörler" özelliği Windows 7'de "Kitaplıklar" olarak karşımıza çıkıyor ve oldukça kullanışlı.

Eylem merkezi(ydi sanırım) de sorunların çözümünde gayet yardımcı.

Codec yüklemeye gerek kalmamamız da çok hoşuma gitti.Birçok bilgisayarda film izleyemiyordum illa Codec Pack yüklemek gerekiyordu.Windows7 ile bu zorunluluk ortadan kalktı.

Özelleştirme seçeneklerinin daha fazla olması kullanıcının bilgisayarı dilediği gibi kişiselleştirmesine olanak tanıyor.13 farklı ses düzeninin olması bunlara bir örnek mesela.Masaüstü arkaplanının değişmesini de iyi akıl etmişler.XP ve Vİsta'da canımız sıkılıyordu hep aynı arkaplan diye.Şimdi Windows 7'de istediğimiz arkaplanları seçiyoruz ve bunlar arasında belirli sürede geçiş yapılıyor.Ayrıca DreamScene de kullanabilirsiniz (Videoyu arkaplan yapma diyelim,Vista Ultimate kullananlar genelde bilir)

Ve güzel güzelliklerden bir tanesi daha, Windows 7 ISO yazabiliyor! Artık yeni modifiye çıkardığımızda ISO'yu yazdıramadımdı zarttı zurttu sorunları epey azalacak sanırım :D

WMP12 ise güzel,görünüm sade ve hoş.Yeni Minimod ise kullanışlı olmuş.

Paint ve WordPad'e de Ribbon arayüzü eklenmiş (ki,bu Vista'da istediğim özelliklerden biriydi) kuşkusuz işlevsellik tavan yapmış.

Windows 7'de "İyi ki"lerim olduğu kadar "keşke"lerim de var tabii.Keşke detaylı bir ekran görüntü aracı olsaydı demeden edemedim.Ekran alıntısı aracı var ama şöyle daha iyi bir şey olsaydı.En büyüğü de Keşke IE değişseydi. IE8, performanslı ve kararlı bu sistemin (afedersiniz ama) resmen içine etmiş.

Bu arada Windows 7'nin 1 GB bellek istemesi olaylarına kesinlikle kafanızı takmayın.512 MB bellekle sorunsuz çalışıyor.Hatta 96 MB bellekli Pentium II bilgisayara bile kurulmuş bu sistem.O yüzden belleğiniz düşükse sorun olmuyor.

Ayrıca 16 GB boş alan da istemiyor.10 GB boş alanlı bilgisayara kuruyorum hep.

Aklıma gelen özellikler bunlar.

Uzun lafın kısası.Bilgisayarınız iyiyse hiç beklemeden Windows 7'yi kurun.

İyi kriterim de en azından şunlar: Çift çekirdek işlemci, 1 GB ve üstü bellek(aslında 2 GB daha iyi olur), HD video oynatabilen bir ekran kartı. GeForce 6-7-8-9 serileri ya da Ati Radeon HD Serisi.

Bilgisayarınız kötüyse de XP'nin yanına kurun bir köşede dursun.

hiç bir işletim sistemi bu kadar uzun yasamadı windows xp 2001-2009 her servispaketiyle gücünegückatan xpprofesyonel gercektendebir profesyonel gibi işini yapıyor

Eger güçlü birdonanıma sahipseniz Windows xp profesyonel Wİndows 7 Profesyonel ürününü önerir

ben kullanıyorummithis calısıyor

windows7 ultimate 7100 seriestürkce64 bit kullanıyorum

intelcore2 duo2.5 ghz 8 gb ram 1 gb atiradeon3850 gigabyte p43anakart 500gb sata samsung skystar2 tv card

gercekternde süper

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...