Jump to content

Herkez Kullansın Emolar Zorlanmasın Diye

graphix

Recommended Posts

@pcmemo

Siyah olsun, beyaz olsun, kapalı olsun, açık olsun. Tamamına saygım var. Tek bir şartla !

Eğer benim dilimi kültürümü ayaklar altına alıp Türkçe'yi Turkcheleshtirmeye(!) çalışıyorsa o zaman saygım yoktur. Karşıyımdır..

Daha önce emo larla ilgili konu açmıştım. Orda biras da olsa ne olduklarını anlatmıştım.

Bunlara bakarak yavaş yavaş millet ya yerine yha, aşkım yerine ashqu'MM vs.. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ya bunlara saygı duyacaksın ya da diline saygı duyacaksın. Tercih senin..

(Bunları kişi bazlı söylemiyorum mehmet. Üzerine alınma <_< )

üzerime alıncak bir durum yokda.

ben online oyun oynayan biriyim(cod4).

bundan dolayi hergün farklı kişilerle muhabbet ediyoruz.

Ancak sizinde dediğiniz gibi.

artık toplum öyle bir duruma gelmiş ki.

İlk okulda başlattiğimiz kopyacılık durumunu sosyal hayatimizada aktarmışız.

Ancak ben direk karşı çıkıp yok saygı göstermemek yerine.

Sende insansin hata yaparsin diyerekden uyarimi yaparim.Genelde bu yaklaşım karşısında az da olsa o kelimeler yerine,türkçemizin güsel kelimelerini kullanırlar.

ancak sizin yaptiğiniz gibi saygı göstermeme gibi bir durumum yoktur.

ben düşmanima bile saygim vardir.

2 cümle 2 kültür değişikliği yüzünden ben kişiye olan saygimi değiştirmem.

Bilmenizi isterim ki.Kültürümüz neredeyse yok olma sınırında.

Anayasanin zamani geldiğinde revizyona girdiği gibi kültürde bir zevizyon sonuna gidicekdir.

ancak 100 sene önceki kültür ile şimdiki kültürümüzn farklı olduğunu biliyorsunuz.Ki buda gerekli bir durum.

Ancak bu emoculuk vb gibi toplumlaşmanin asil sorumlulari onlari bu hale getiren insanlardir.

Bir insan doğduğu zaman ben emo yum diğe doğmaz.

Eğer sen oğlunu kızını çok küçük yaşlarda tüm firsatlari önüne serersen işte bu hale gelicekdir.

Bilinki o emolar yada onun gibi toplumlarin maddi ve manevi durumlari ii olduğu açıkca belli.

Şahsen onlarin yaptiği duyugularini bu şekilde dışa vurmak değil.

Başdada belirttiğim gibi Kopya Çekme durumunu Sosyal hayatlarina Aktarmalaridir.

Bu kişilerin bu hale gelmelerinin suçu onlar değil aileleridir.

zaten yaşlari 12-19 yaş araliği.ki bu yaşta ki insan doğru kararlar veremezler.

Umarim demek istediğimi anlatmişimdir.Bu konudaki son yazim.

ben düşmanima bile saygim vardir.

Bilmenizi isterim ki.Kültürümüz neredeyse yok olma sınırında.

Eğer sen oğlunu kızını çok küçük yaşlarda tüm firsatlari önüne serersen işte bu hale gelicekdir.

Bak pcmemo;

1) Saygı konusunda hala farklı bakıyorsun olaya.

2) Kendi kültüründeki bu olağandışı değişikliği 2 cümle 2 kültür değişikliği diye hafife alman, basite indirgemen anlaşılır birşey değil. Senden şüphelenmeye başladım.

3) Kültürümüz yok olma sınırında ve sen saygı göstereceğim derken kültürümüzü daha da baltalıyorsun haberin yok. Gelecek nesillere aktarılmayan her kültür unsurunda sorumluluğun olduğunu öğretememiş sana öğretmenlerin burdan saygıyla anıyorum onları.

4) İmkanı yerinde olan her ailenin çocuğu da böyledir diye bir genelleme yapamazsın. Yaparsan çoook büyük yanlış yaparsın.

Yani bu olay kapasiteni aşacak kadar büyük boşver sen uğraşma !

Merhaba Arkadaşlar çok merak ettim bu emo kötü birşeymi hani bi takım tarz değilmi bilmiyorum da sadece çok merak ettim geçen tv de çıktı bu kaçan kızlar filanda emoymuş gerçekten kötü birşeymi.islama tersmi türkçülüge tersmi.

Merhaba Arkadaşlar çok merak ettim bu emo kötü birşeymi hani bi takım tarz değilmi bilmiyorum da sadece çok merak ettim geçen tv de çıktı bu kaçan kızlar filanda emoymuş gerçekten kötü birşeymi.islama tersmi türkçülüge tersmi.

Dünyanın en berbat yaşam tarzlarından biri diyebilirim, islama tersmi kısmına bişey diyemem o insanların ne olacağını allahtan başkası bilemez,,, ama Türkçülüğe ters, bizim geleneklerimizi örf ve adetlerimizi tamamen yok sayan bir şey bu,, bu tür insanlar sadece Türkiye için söylemiyorum dünya genelinde; kendini toplumdan soyutlamış kendi çapında bir tarz oluşturmuş kendi gruplarını kurmuş, ben özgürüm istediğimi yaparım düşüncesine sahip insanlardır.. Daha fazla ayrıntısını da anlatırdım ama burası uygun değil..

İşte bunlar günümüz genci.Yarın savaş olsa hangi gözüyle düşmanı gözetecekler? Açık olduğu halde hiçbir şeyi göremeyen o bencil gözüyle mi? Yoksa saçlarıyla kapatıp dünya bir yana ben bir yana düşüncesiyle kendini zola ayırt ettirdiği gözüyle mi?

Yazık ki bunların anne ve babaları var.Onlar bu halde dışarı çıkıyorsa bu izin verenlerden kaynaklanıyor.Allah bunlar ve bunlar gibileri VATANIMIZDAN korusun ve uzak etsin.!!!

heralde onlar için tek yapabilecegimiz onlara üzülmek ama bu bence tamamen ailelerinden kaynaklanıyor.Bir insanın yetişmesindeki temel taş ailedir.Herkesin Müslümanlıgı ve Türklüğü en güzel şekilde yaşaması ve yaşatması dileğiyle.

Ancak ben direk karşı çıkıp yok saygı göstermemek yerine sende insansin hata yaparsin diyerekden uyarimi yaparim.

ancak sizin yaptiğiniz gibi saygı göstermeme gibi bir durumum yoktur. ben düşmanima bile saygim vardir.

ancak 100 sene önceki kültür ile şimdiki kültürümüzn farklı olduğunu biliyorsunuz.Ki buda gerekli bir durum.

Bilinki o emolar yada onun gibi toplumlarin maddi ve manevi durumlari ii olduğu açıkca belli.

Sadece katılmadığım noktalara alıntı yaptım.. Öncelikle onu belirteyim..

Saygı duyma kavramı ancak saygı duyulmaya layık insanlar için geçerlidir.. Lütfen saygı ve hoşgörüyü birbirine karıştırmayalım..

Olaya İslami açıdan pek yaklaşmak istemiyorum.. Ancak her konuda aşırılığın haram olduğunu biliyoruz.. Yine de Allah indindeki değerlerini bilemeyiz..

Kaldı ki; bu tiplerin örf, adet, gelenek, görenek, töre ve kültürümüzle uzaktan yakından alakaları yok..

Emoların maddi ve manevi durumlarının iyi olduğundan bahsediyorsun.. Maddi anlamda belki olabilir ancak manevi olarak çökmüş durumdalar..

Töresini bilmeyen, kültürüne sahip çıkmayan bir kesimin maneviyatının iyiliğinden nasıl bahsedilebilir?

Bir de unutmadan.. Kimsenin şucu bucu olması bizi ilgilendirmiyor.. Genellikle bu ötekileştirme çabası; karşıt görüşlü insanlar tarafından diğerlerine

takılan bir kulp oluyor.. Ama isteyen istediği gibi yaşayamıyor.. Kanla alınan, her karışından naaş fışkıran vatan toprağı yabancılara peşkeş çekilirken,

kamu kurum kuruluşları tek tek özelleştirilirken, Türkiye misyonerlerin pazarı haline gelmişken, kiliseler açılıp bedava İncil dağıtılırken, biz hala birbirimize

şucu bucu yakıştırmaları yapıyoruz.. Müslüman ülkede Müslüman gibi yaşayamıyorsun.. Ümmet paramparça hale getirilmiş.. Bu mudur özgürlük anlayışı?

Fazla uzatmayacağım.. Sinirlerim geriliyor.. Herkese hayırlı akşamlar. B)

ben bu xd ne anlama gelıyor onu anlamadım

ya hadi xD : D gibi ifadeler olur gülücük ifadesi için kullanırsın veya başka ifadeler için,, ama bunu Türkçe üzerinde uygulamak yanlış..

Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz demişler.Nedeni salgangoz yenildiği satıldığı yada bunu yiyenlerin inanclarımıdır?Nedeni bir milleti bir kültürü asimile etmeye çalışmanın yanlış olacağı söylenmek isteniyor.Gençlerimiz günden günden değişiyor farkında mısınız?Kızlar erkek gibi hareket ederken erkekler kızlar gibi davranıyor.farklı giyinir farklı yaşar farklı inanır hatta inanmaz.O insanın kendi bileceği birşeydir.Ama özgürlük başka özgürlüklerin sınırı ile sınırlıdır.Kimse ben özgürüm her istediğimi istediğim şekilde yaparım diyemez.Hele bu konu bir milletin ve bu millette dünyanın en eski en büyük kültürlerinden birisine sahip TÜRK Milleti ise.Bir insana yasantısına duygularına düşüncelerine saygı duymam için öncelikle o insan kendisine saygı duymalıdır.Neyi neden yaptığını bilmelidir.Olayları kendi içinde çözümleyemeden yaptığının ne olduğunu kendi bilmeden özenti heves uğruna yapıyorsa ve bunu yaparken başka insanların değerlerini düşünmüyorsa bende onun duruşuna düşüncesine kişiliğine saygı duymam.Ben özetle bu insanlara bu duruşa karşıyım.Bizlerde Türkçemizi aman aman güzel ve doğru kullanamıyoruz ama bizimki özenti değil saygısızlık hiç değil!!!

estağfurullah hocam nedemek :D sadece birazcık Af ola '' Kapak '' etmeyi seven birisisin :D

yok est. cidden amacım hiç bir zaman hiç bir konuda öyle olmamıs sadece insanları anlamaya çalışırım ve anlaşılmaya çalışırım.Ne düşünüyosam yanlış yada doğru onu paylasırım yanlıssa doğruyu bulmaya çalışırım.Neticede burası bilgi alışverişinde bulunduğumuz çok kaliteli sevdiğim bir yer kimseye kapak tabiri dahi kullanmam o eylemlere hiç girmem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...