Jump to content

Herkez Kullansın Emolar Zorlanmasın Diye

graphix

Recommended Posts

güve gibi bişi bunlar ülkeyi ve içinde ne varsa yiyorlar. türkçeyi ,iletişimi, gençliği ...

yakında kadın programlarımda adımı duyarsanız şaşmayın emocu katili M.G 135 gün hala yakalanamadı ve emo katliyamı sürüyor. her yerden kopmus parçaları sanki oyuncak bebek kamyonu devrilmşte etrafa sacılmışcasına.

güve gibi bişi bunlar ülkeyi ve içinde ne varsa yiyorlar. türkçeyi ,iletişimi, gençliği ...

yakında kadın programlarımda adımı duyarsanız şaşmayın emocu katili M.G 135 gün hala yakalanamadı ve emo katliyamı sürüyor. her yerden kopmus parçaları sanki oyuncak bebek kamyonu devrilmşte etrafa sacılmışcasına.

:) aynen.. kadıköy rex sinemasının yakınından geçmiyorum görmemek için, facebookta poker oynarken masama otursalar kalkıp kaçıyorum(uğursuzluk getiryorlar :)) çok iticiler.. sanki hayat herkese yat kat döşedi de bunları seçti ezmek için... geçen hafta kaybolan 2 kızda emo çıktı.. Allah kimsenin başına vermesin.

katliamına ortak olacam M.G :D bende M.G yim <_< M.G emo imha timi için 3. M.G yi bulursak MG3 olur, mg3 kadar etkili oluruz :D

Eğer öyle bişey düşünüyorsan ortak yapalım temizleyelim bari..

EMO'cu düşmanlarının önde gelenlerindenim .

Daha önce tncde onlarla ilgili bir kaç bişey paylaşmıştım. Nefret ediyorum o insanlardan..

EMONUN ACILIMI:"Nezaman otobüse binsem yan koltuğum boş kalır, kimse oturmak istemez," diyor biri. Diğeri "Yolda yürürken garip garip bakıyorlar, laf atıyorlar, sirkte mi çalışıyorsun diyen bile var," diye yakınıyor. Kuşkusuz dış görünüşleri sıra dışı; davranışları, hatta bakışları da adeta "Ben farklıyım," demek istiyor. Çünkü onlar birer 'emo'. Dar pantolon giyiyorlar, saçlarını yüzlerinin yarısını kapatacak şekilde itinayla tarıyorlar, gözlerini koyu renk boyuyorlar... Emo, İngilizce 'emotional' (duygusal) kelimesinden geldiği için, bu akımı benimseyenlerin de hisli gençler olması gerekiyor. İstanbul'da çoğunlukla İstiklal Caddesi'nde Galatasaray Lisesi civarlarında veya Kadıköy'de Rexx Sineması önünde toplanıyorlar. Geçtiğimiz perşembe akşamı Galatasaray Lisesi'nde Hayko Cepkin konseri vardı. Pek çoğu sıkı bir Hayko Cepkin hayranı olduğu için lisenin önünde toplanmışlardı. Kızlardan biri elinde saç spreyi, diğerinin saçlarını yerçekimine karşı koymaya zorluyordu. Bir ton sprey arasında boğulsak da, biz de konser hazırlığına dahil olduk. Daha saçları kabartılması gereken çok kişi vardı! Caddenin ortasında gelip geçenlerin bakışları, hatta "Film mi çekilecek burada?" soruları arasında artık herkes geceye hazırdı. Bu arada çoğunun yaşları 18'i geçmediği için gece gezmelerine çok da dahil olamadıklarını anlatıyorlar.

Özellikle İstanbul'da birkaç yıldır çoğalan emo'lar, dünyada 1985 yılında ortaya çıktı ve 2000'lerin başında da bir alt kültür olarak yayılmaya başladı. İlk çıkışı aynı isimli müzik türüyle oldu. Hardcore punk olarak tanımlanan bu müzik türünün sözleri, kalp kırıklığı, terk edilme, ayrılık acısıyla dolu. Ama Türk emo'lar bu müzik türünün biraz 'dinlenmesi zor' olduğu fikrinde. O yüzden Hayko Cepkin, Şebnem Ferah dinliyorlar. Emre Aydın sevenler bile var... Zaten Türk emo'ların çoğu, bu kültürün tarihi hakkında pek fikir sahibi değil. İş biraz, imaj kısmında kalmış gibi... Emo kid olarak da tanımlanan emo'lar, kimine göre ise bir grup 'zibidi'. TIME'ın haberine göre geçenlerde Mexico City'de 'anti-emo' grupları, emo'lara saldırdı. Türkiye'de böyle bir durum yok. Ama Facebook'ta 'Emosuz Bi Taksim İstiyoruz!' adıyla bir grup kurulmuş ve 4 bin 721 üyesi var. Bu arada hazır olun, milyonda bir ihtimal de olsa, Galatasaray'dan geçerken sizden 1 YTL isteyebilirler.

10 adımda emo kültürü

1. Yaşları 14-20 arasında.

2. En önemli kural saçlar. Saçlar tek gözü kapatacak şekilde öne doğru taranmalı ve spreylenmeli. Kısa saçlı veya kel bir emo olamaz.

3. Dar pantolon giyilmeli. Damalı olanları makbul.

4. Ayakkabılar Vans veya Converse olmalı.

5. Gözler koyu renk far sürerek boyanmalı. Mor ve kırmızıya yakın farlar da aynı puslu bakışı vermek için ideal.

6. Soluk benizliler emo'luk konusunda daha şanslı.

7. Renkli oje sürülmeli.

8. Hüzünlü ve dertli bir intiba uyandırmak gerek. Her an ağlayacakmış gibi bir bakış da cabası.

9. İyi bir emo, zayıf olur. Öyle hassastır ki, yemez içmez. Aralarında hiç et yemeyen de var.

10. Yere, kaldırıma oturulur.

bence herkesın zevkıne saygı duymak gerekir ... :)

harikasın <_<

Özgürlük nedir ?

Özgürlükte bir yere kadar tabi, bu insanlar kendinden başkalarını görmüyorlar

ya benim merak ettiğim, harflerin yerlerini o kadar karışık yazıyorlarki <_< o yerine 0 yazıyolar , ya=yhaa ben=phen veya bebeğim=phepei'MM yazıyolar.. hani eskiden msn türkçesi denince sesli harflerin çıkarılması bir deyişle hızlı yazma kısaltma anlardık.. ama bu ne ya :) birisi bu dille yazdığında anlamadım türkçe yaz diyom bi daha yazıyo gene anlamıyom doğrusunu yazana kadar anlamıyom :)

bence herkesın zevkıne saygı duymak gerekir ... :)
harikasın <_<

Tamam herkesin zevkine saygı duyalım ama bu adamların zevkleri benim kültürümü, dilimi yok etmekse, gencimi yoldan çıkarmaksa s.ç.rım ben o adamın zevkine...

Herkes kendi çizgisini belirler, yer ve yönünü tayin ve tespit eder... Bu kadar şekilciliğe, şuculuğa ve buculuğa hiçbir anlam veremiyorum..

Ceddimizi unuttuk; bari neslimizi kurtaralım.. Bir çoğumuz Türk çocuğu ve Müslüman evladıyız.. Bedenimiz Türk, ruhumuz İslam'dır.. !!!

Benim anlamadiğim anlayamadiğim olay şu.

kapali giyilse niye kapali baş örtülü denilir.

Böyle yok spreydi bilmem neydi gözünün birinin önüne saç gelse Emo denilir.

kürt dense yok şuydu yok buydu bilmem ne denilir.

başkan milletvekili müdür vb gibi makamlarda olsa yok yolsuzluk yapiyor denilir.

Bana bir tane şöyle demiyeceniz adam gösterin be arkadaşlar.

Bana ne ya emoysa emo.Niye karşı olayim ki.Beşiktaşlımısınız hepiniz herşeye karşısınız.

Valla arkadaşim.

İstediği ırktan olsun

arap beyaz sarışın olsun.

türk kürt yunan olsun.

Fark etmez.

istedigini giysin

isterse baş örtülü istersen bikini ile gezsin.

İster çekik gözlü

istese kolununu biri olmasin.

içindeki hisleri iyi ve Kalbi Temiz olsun Yeter.

başkan milletvekili müdür vb gibi makamlarda olsa yok yolsuzluk yapiyor denilir.

Bana ne ya emoysa emo.Niye karşı olayim ki.Beşiktaşlımısınız hepiniz herşeye karşısınız.

Valla arkadaşim.

İstediği ırktan olsun

türk kürt yunan olsun.

Fark etmez.

istedigini giysin

İster çekik gözlü

Bu senin saydıklarına kimsenin birşey dediği yok ki pcmemo. Olaya yanlış yönden bakıyorsun.

Valla arkadaşim.

İstediği ırktan olsun

türk kürt yunan olsun.

Fark etmez.

istedigini giysin

İster çekik gözlü

Ruhlar aleminde de yaşamıyoruz hacım <_<

@pcmemo

Siyah olsun, beyaz olsun, kapalı olsun, açık olsun. Tamamına saygım var. Tek bir şartla !

Eğer benim dilimi kültürümü ayaklar altına alıp Türkçe'yi Turkcheleshtirmeye(!) çalışıyorsa o zaman saygım yoktur. Karşıyımdır..

Daha önce emo larla ilgili konu açmıştım. Orda biras da olsa ne olduklarını anlatmıştım.

Bunlara bakarak yavaş yavaş millet ya yerine yha, aşkım yerine ashqu'MM vs.. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ya bunlara saygı duyacaksın ya da diline saygı duyacaksın. Tercih senin..

(Bunları kişi bazlı söylemiyorum mehmet. Üzerine alınma <_< )

Ruhlar aleminde de yaşamıyoruz hacım :)
@pcmemo

Siyah olsun, beyaz olsun, kapalı olsun, açık olsun. Tamamına saygım var. Tek bir şartla !

Eğer benim dilimi kültürümü ayaklar altına alıp Türkçe'yi Turkcheleshtirmeye(!) çalışıyorsa o zaman saygım yoktur. Karşıyımdır..

Daha önce emo larla ilgili konu açmıştım. Orda biras da olsa ne olduklarını anlatmıştım.

Bunlara bakarak yavaş yavaş millet ya yerine yha, aşkım yerine ashqu'MM vs.. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Ya bunlara saygı duyacaksın ya da diline saygı duyacaksın. Tercih senin..

(Bunları kişi bazlı söylemiyorum mehmet. Üzerine alınma :) )

Ya sizleri seviyorum arkadaşlar. <_<

pcmemo kardeşim neden karşı çıktığımızla ilgili biraz daha bilgi sahibi olmuşsundur sanırım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...