Jump to content

Samsung 1 Tb Hdd 33 Mb Goruyor

bilalx3

Recommended Posts

slm arkadaslar ben teknik servis elemanıyım ve tuhaf bir problemle karsılastım konu su farklı zamanlarda yaklasık 1 ay içinde aldıgım 2 adet 1 tb samsung hdd aldım ama ne yazıkki dun iksi farklı yerlerde yani farklı musterilerde olmasına ragmen disk arıza gordu ve hiçbir mudahale olmamasına rağmen

sorunda bilgisayar acılınca yonet kısmında disk yonetiminde 8 küsür gb goruyor ve bilgisayarım kısmında da raw olomus sekilde 8 gb goruyor daha dogrusu biçim istiyor 8 gb için ama geri kalan 990 gb yok akabinde bios ayarlarına baktım cok tuhaf orda 1000 mb goreceğine 33 mb goruyor yani biosta sadece 33 mb goruyor oysa bilgisyar acıldıgında raw olmus sekilde 8 gb nın uzerinde goruyor yani işin aslı hddler tamamen ucmus bunun en onemli kısmı hdd değilde iki disktede bulunan arşivin yok olması acaba suanda hiç mudahale etmediğim halde hddyi cok saglam bir yolla nasıl kurtarırım hiç denk geleniniz oldumu ayrıca lutfen hdd jumper ayaından bahsetmeyin bu disk sata ve jumper ayarı olacak ne jumper girişi nede jumperi var ayrıca işi ticarı hale getiecek arkadaslar yazmasın yardımcı olacaksa solesin şimdiden ustadlara teşekkurler

Dostum kurtarma şansın var ama sen bölümü görmediğini söylüyorsun.Yani o bölümü bir şekilde görmen lazım.İşin garip tarafı windows ortamında böyle sorunlar normal.Yazılımsal bir hata olabilir.Ama biosta 1 TB harddisk 33 GB görünüyorsa bunda benim aklıma gelen tek şey var.Çinlilerin yaptığı bir p..çlik.20 gb harddisk windowsta 320 olarak görünüyor.Biosta 20 gb görünüyor.Sen nerden aldın bu HDD'leri.

aklima tek gelen MBR belleğin yapılandırılma ile ilgili hataya sahip olusu sanki fat (ilk fatlardan fat8 miydi ne) gibi calısıyor

bir tekrar fdisk cek düzelir ya da direk garantiye gönder. verilerin diskten daha değerli ise bir kurmarma firması ile görüş tanıdıgın yoksa benim tanıdıgım var

valla akadaslar tesekkur ederim biraz once samsung yekili servisi aradım bana urunu gonderin değişme yapalım diyor dalga gecer gibi onlara peki bilgileri oldugu gibi verecekmisiniz dedim ve bu işin tazminatını kim odicek dedim yawsak adamlar bilglerden biz sorumlu olamayız diyor harbi talihsizlik ya bu basıma gelen biraz arastırdım hdd yazılımı ile gilgili bazsı seyler demişler ama pek anlamadım dogrusu ne yazılımından bahsediyorlarsa artık ama kesen bilgi değil sadece kişisel bir yorum kimi de virus diyor ama işin aslı ne oldugu belli değil ayrıca kullanıcı hatası felan da değil aynı anda aynı gunde hatta ikiside aksama dogru bozuldu aynı model marka

Hocam hardisk dosyalama sistemini kontrol edebilirimisin acaba raw dosyalama sistemine mi döndü ? benim harici hdd aynı şekilde oldu ama benim hdd elektirik kablosunu ben aniden çaktim o yüzden hdd raw yani ham format döndü bir nevi sıfırladı..

Harici HDD’lerin elektrik dalgalanmalarıyla RAW (ham) formatına dönmeleri artık gözünüzü korkutmasın.

Diske hiçbir şekilde müdahale etmeden aşağıdakileri yaparak birkaç dakika içinde verilerinize ulaşabilirsiniz.

Üstelik Data Recovery (veri kurtarma) yapmanıza da gerek yok.

1- Harici HDD mizi USB portumuzdan takıyoruz.

2- Win+R tuşları ile çalıştır komut satırını açıp “CMD” ile DOS (Command Console) ortamını açıyoruz.

3- Buraya da “CHKDSK /F X:” (X yerine USB HDD’nizin sürücü yolunu yazın)

4- Bilgisayarınızın performasına göre 3 - 5 dakika süren bu işlemden sonra USB HDD’nizi çıkarıp takın.

Artık kullanabilirsiniz,hemde hiç bir veriniz kaybolmadan.

ben böle çözdüm.. ama herzaman işe yaramayabilir seni umutlandırmak istemem ama denemekte fayda var..

not: alıntıdır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...