Jump to content

Samsung Yazıcıyı Paylastıramıyorum

asizemheri

Recommended Posts

arkadaslar basıma yazıcıdan bı iş geldı bızımyazıcı eskıden bılgısayarcının ayarlaıs oldugu eternet yoluyla samsung yazıcıyı 2 pc paylasıp kullanıyodu fakat sımdı bu pclerden bırıne format attımdaha oncede attım yazıcı ayarlarından paylastır deyıp halledebılıyordum sımdı olmuyor dıer pc yazdrmıyor nası eskısı gıbı yazıcıyı paylastırcam yardımınızı beklıyorum xp pro kullanıyorum tesekkurler

kımse anlamıyormu arkadaslar acıl yapmam lazım

paylaşıma açtığın zaman hata filanmı veriyor yoksa karşı pc yazıcıya erişemiyormu

iki pc birbirini görüyormu çalışma grupları ip leri ayarlımı hangi pc ye format attın

yazıcının bağlı olduğu pc yemi diğerinemi

paylaşıma açtığın zaman hata filanmı veriyor yoksa karşı pc yazıcıya erişemiyormu

iki pc birbirini görüyormu çalışma grupları ip leri ayarlımı hangi pc ye format attın

yazıcının bağlı olduğu pc yemi diğerinemi

arkadasım yazıcının baglı oldugu pc ye attım daha oncede cok attım ama fomarttan cıkınca yazıcıyı tanıtıp paylasdır dıyınce denetım masasından oluyodu karsıdan paylasılan yazıcı cıkıyodu saten onuda varsayılan yazcıcı olarak ayarlıyodum oluyodu fakat sımdı olmuyo noldu anlamadım

asizemheri yazıcıyı diğer pcden görmek için başlat ayarlar yazıcı ve fakslar yazıcı ekle iki seçenek var bu bilgisayara bağlı bir yazıcı birde ağ yazıcısı diye sen ağ yazıcısını seçip

ileri deyince yazıcı için gözat ı seçip ileri deyince paylaşlmaş olan yazıcılar çıkacaktır

eğer çıkmazsa buyazıcıya bağlan seçeneğini işaretle şunu yaz

örnek:\\asizemheri\Samsung scx4300\ ileri deyince bağlanması lazım

---------buraya pc adı yazıcı tam adı

öncelikle iki pc nin ağı olmalı ve yazıcı paylaşılmış olmalıdır

workgroup veya domaini kontrol ettin mi?

şimdi workgorup yada domainle alakası ne:D

Kardeş Modifiye xp kullanıyorsan hiç ugrasma cagır bi bilgisayarcı ecel terleri doksun:D

Normal xp de ise

yazıcının usb den mi baglıyorsun yoksa ethertnettenmi yoksa wirelsee mi neyse usb de bagladıgını var sayıyorum

1- agda diğer pc leri gordugunu varsayıyorum

2-agda paylaşım kalsorlerine girebildiğini varsayıyıorum

3- yazıcının driverının yuklendiğini ve local de kullandıgını varsayıyorum

başlat>yazıcı ve faxlar > samsungun ustune sag tıkla yazıcıyı paylaş de bitti:D

şimdi workgorup yada domainle alakası ne:D

Kardeş Modifiye xp kullanıyorsan hiç ugrasma cagır bi bilgisayarcı ecel terleri doksun:D

Normal xp de ise

yazıcının usb den mi baglıyorsun yoksa ethertnettenmi yoksa wirelsee mi neyse usb de bagladıgını var sayıyorum

1- agda diğer pc leri gordugunu varsayıyorum

2-agda paylaşım kalsorlerine girebildiğini varsayıyıorum

3- yazıcının driverının yuklendiğini ve local de kullandıgını varsayıyorum

başlat>yazıcı ve faxlar > samsungun ustune sag tıkla yazıcıyı paylaş de bitti:D

Dostum çok sağol yaaa xD Bilgisayarcılara acıyan hiç yok bu ülkedeee xD

e yani bakın formu inceleyin adam mavi ekran almış acaip seylerle karşılaşmış forma hemen uye olmuş yandım anam yetişin bilgisayarım soyle boyle zaten yeni uyelere derinlemsine yazmıyorum:D

Bilgisayarcılar nerden para kazancak kardeşim

asizemheri yazıcıyı diğer pcden görmek için başlat ayarlar yazıcı ve fakslar yazıcı ekle iki seçenek var bu bilgisayara bağlı bir yazıcı birde ağ yazıcısı diye sen ağ yazıcısını seçip

ileri deyince yazıcı için gözat ı seçip ileri deyince paylaşlmaş olan yazıcılar çıkacaktır

eğer çıkmazsa buyazıcıya bağlan seçeneğini işaretle şunu yaz

örnek:\\asizemheri\Samsung scx4300\ ileri deyince bağlanması lazım

---------buraya pc adı yazıcı tam adı

öncelikle iki pc nin ağı olmalı ve yazıcı paylaşılmış olmalıdır

tamam arkadasım dedıgın gıbı yapdım oldu tesekkurler eternetle baglıydı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...