Jump to content

Toshiba Notebook Mu Apple Mac Pro Mu Sİzce

taccoist

Recommended Posts

arkadaşlar notebook almak istiyorum tabiki turkiye sınırları içersinde degil cunku cok pahalı sizlerden bir oneri bekliyorum aslında macbook ve notebook arasındayım hala ama sizlere iki urun gostermek istoyırum sizce hangisi veya sizin bildiginiz daha saglam özelliklerde bir makine varmı

1. http://www.istanbulbilisim.com.tr/Qosmio_X305-Q725-4-GB-TOSHIBA-DUNYASI,7942.html bunun boyutu biraz buyut 17 daha kocuk olsa idi daha cok hosuma giderdi 15 ini biliyorsanz yazın

2. http://www.istanbulbilisim.com.tr/MacBook-Pro_MC026LL-A-4GB-APPLE-DUNYASI,8720.html

evet aletler bunlar bir mac biri notebook

kardeş ikiside güzel ama platform olarak aynı degil macbook başlı başına bi dünya yane herşey farklı ama windows dersen toshiba işlemci ve ekran kartı olarak biraz daha önde zaten fiyatıda uçmuş baksana ben şahsen bu kadar para veripte pc almam bu fiyata rahat bi yerli araba alırsın... tabi karar senin şimdiden hayırlı olsun..

oradaki zaten turkiyedeki fiyat dikkat edersen turkiye sınırları içersinde almayacagım dedim bir de zaten macbook a windows da kuruluyor diye ole bir dusuncem var

yazacak arkadaşlar varsa onlarında yorumlarını bekliyorum

tessekkur

ne için yapcagın önemli tabi ancak ben mac tavisye ederim

maclere xp kurulabiliyor

onu da geçtik hakikaten makine olarak gercekten cok ama cok üst düzey birsey macler ne zaman ki macbook air cıktı sonra nettop cıktı ne zaman iphone cıktı full dokunmatikler arttı kısaca apple teknolojide öncü. ben cok beğeniyorum sahsen

en basit cok uzun zamandır maclerde düşme veya ani harekette hdd kafasını durduruyor ve düşme olursa hdd içindeki verilere zarar gelmiyor. simdi basit işler için kullanıyorsanız makine gitti diye düşünebilirsiniz ama bazen öyle veriler oluyor ki bırakın bir laptopbu on laptoba bedel oluyor.

2 ısıga göre ekran ve kavye ısıgı ayarlama

3 aliminyum kasa

4 ki en sevdiğim manyetik güc girisi (biri takılırsa kabloya laptop hooop asa olmuyor.)

maclerin muhteşem bir görselliği vardır ekran kalitesi olarak bu yüzdendir ki grafik uzmanları macden sasmazlar

mac OSX virus kapmaz kurulumu cok basittir çökmez

linux kurulabilir

xp kurulabilir

kaldı ki Mac os hakikaten cok güzel bir işletim sistemi.

karar senin toshiba da güzel makine aynı zamanda normal makinelere de mac os kurulabiliyor (intel işlemcililere) nette bunla ilgil kaynak var. tabi resmi bir sürüm değil bu uyarlama. tıpkı mac e kurlan xp gibi uyarlama (ara birim var iletişimi sağlayan)

tc de ucuz olsa bende mac alırdı hele ki macbook air cok güzel müthiş hafifi ve ince

laptop dediğin tasınabilir olmalı bir makineler var 17" 19" 3 kilo 4 kilo nolacaksa :D adı tasınaiblir bilgisayar kendi alakası yok.

saol dostum tam dedigin gibi bende dusunuyorum ama işte hala karar verebilmiş degilim ama alırsam her iki turlude yurt dısından alacagım yanlız merak ettigim tek sey bir sey daha macbook a mac os z sildim ve sadece windows xp veya win7 kurmak istedim kurulurmu

bir de sanırım macların ikinci eli fazla etmiyomus yani alan pek olmuyomus bunun içn ne diyosun gerçi ben uzun surelli içn almayı dusunuyorum ama yine ne olur ne olmaz

Amd işlemcililere de MAC OS kurulabiliyor mu?

nette gezdigim kadarı ile suan kadar amd ye krulu olanla karsılaşmadım yani herkesin dedigi tek sey intel işlmcin varsa kurablrsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...