Jump to content

Mac Makinelere Windows Programları Kuruluyormu

taccoist

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ilginiz için teşşkur ederim

0 - Mac OS X Leopard 10.5.4 9E25 Retail bu sistemi forumdan indirdim ben suan vista ultimate sistem kullanıyorum ama denemelere her zaman acık biri olarak bu sistemi kurmak ve denemek istiyorum ama virtual pc 07 üzerine kuracagım herhangi bir windows kurabiliyorum ama bu sistemin dvdsini dahi gomuyor bunu nasl yapabilirim

1 - mac sistemlerine windows programı kuruluyormu ?

2 - mac e virtual pc kurulurmu? (uzerine win7 vista xp vs kurmak için)

3 - adobe programları kuruluyormu? (photoshop, dreamweaer, flahs, reader vs vs)

4 - internetten indirmiş oldugumuz herhangi Örn. mp3 indirme, video kesme, aklınıza geln herhngi bir prg. kuruluyormu

1 yıl sonra fln belki bir notebook ve macbook almak istiyorum uzun sureli kullanmak için ve mac sistemini deneyecegim tabii ama windows tanda geri kalmak istemiyorum bu yuzden macbook a daha sıcak bakıyorum cunku macbooklara windows kuruluyormus

5 - MacBook Pro MC026LL/A (4GB) bu macbook u inceler ve fiyat olsun ozellik olsun vs. vs. sizce degermi gerci bunu alrsam kesin yurt dısında alırım fiyat olrak yorum yapmaya bilirsiniz ama yoruma acık

link= http://www.istanbulbilisim.com.tr/MacBook-Pro_MC026LL-A-4GB-APPLE-DUNYASI,8720.html

suan daha sormak istedigim seyler var ama bunlara cvp bulabilirsem onları artık ilerleyen gunlerde sormak istiyorum

Merhaba arkadasim,

Oncelikle bu Mac-cilginligi'ni aciklayayim.

Belcika'da soyle oluyor :

Bir arkadasin Mac aliyor tabii gorunumu guzel falan. Elma resmi var. Sende aliyosun. Sonra cok sorun yaratiyor(program olsun, gerektiginde hardware olsun ...) ve satmaya cikiyorsun : bes para etmiyor. SON !

Mac bu kadar. Sadece gorunumu icin aliniyor !

Cevaplarina gelince:

0 - ?

1 - Hayir. Mac ayri bir isletim sistemidir.

2 - Virtual PC'nin Mac versiyonunu bulursan neden olmasin ? Ama bulacagini pek sanmiyorum : VirtualPC = Microsoft. :D

3 - Mac versiyonlarini bulursan.

4 - Mac versiyonlarini bulursan.

5 + 6 - Yorum yok.

Saygilarimla,

CCoder.

Not: Eger Mac'i halen almadiysan, hic alma ! Git onun yerine guzel bir dizustu hic olmazsa isini gorsun.

Merhaba arkadasim,

Oncelikle bu Mac-cilginligi'ni aciklayayim.

Belcika'da soyle oluyor :

Bir arkadasin Mac aliyor tabii gorunumu guzel falan. Elma resmi var. Sende aliyosun. Sonra cok sorun yaratiyor(program olsun, gerektiginde hardware olsun ...) ve satmaya cikiyorsun : bes para etmiyor. SON !

Mac bu kadar. Sadece gorunumu icin aliniyor !

Cevaplarina gelince:

0 - ?

1 - Hayir. Mac ayri bir isletim sistemidir.

2 - Virtual PC'nin Mac versiyonunu bulursan neden olmasin ? Ama bulacagini pek sanmiyorum : VirtualPC = Microsoft. :D

3 - Mac versiyonlarini bulursan.

4 - Mac versiyonlarini bulursan.

5 + 6 - Yorum yok.

Saygilarimla,

CCoder.

Not: Eger Mac'i halen almadiysan, hic alma ! Git onun yerine guzel bir dizustu hic olmazsa isini gorsun.

saol mac cılgınlıgını acıkladıgın için ama macbooklara windows kuruluyormus yani hani olurda gercekten pişman olursan mac kullanmaktan windows kuralabiliyor ama normal notebooklara mac kurulmuyor boyle bir durum var ordata

saol mac cılgınlıgını acıkladıgın için ama macbooklara windows kuruluyormus yani hani olurda gercekten pişman olursan mac kullanmaktan windows kuralabiliyor ama normal notebooklara mac kurulmuyor boyle bir durum var ordata

Ben hic denemedim bir arkadasim almisti ordan biliyorum Mac cilginligi'ni onuda ayni sekilde uyarmistim ama dinlemedi. Sonra bana geldi ; "Yigit, aga, sunu bi okutalim yaa. Elimde kaldi kimse para vermiyor kullanilmis diye millet gidiyor Mac-shop dan aliyor." Benim cevabim: "Oglum, ben sana ne demistim ?" :D

maclere windows ayrı bir işletim sistemi olarak kurulabiliyor, bizim okuldaki makinelerde var mesela..

Sizin okulda Mac bilgisayarlar mi var ? Hangi okulmus orasi ? :)

macbook lara sadece windows kruluyormu peki mac olmadan

Mertgrkm'in dedigine gore kurulmuyor. Bende hic denemedigim icin bir bilgim yok.

Ben hic denemedim bir arkadasim almisti ordan biliyorum Mac cilginligi'ni onuda ayni sekilde uyarmistim ama dinlemedi. Sonra bana geldi ; "Yigit, aga, sunu bi okutalim yaa. Elimde kaldi kimse para vermiyor kullanilmis diye millet gidiyor Mac-shop dan aliyor." Benim cevabim: "Oglum, ben sana ne demistim ?" :D

Sizin okulda Mac bilgisayarlar mi var ? Hangi okulmus orasi ? :)

Mertgrkm'in dedigine gore kurulmuyor. Bende hic denemedigim icin bir bilgim yok.

Buca Anadolu Meslek Lisesi :) iMac lere kuruluyor, macbookla ilgili bir fikrim yok..

elbette iki yolu var biris ya bir sanal makina programilya yüklersin yada macin inter tabanliysa Boot Camp isimli tools araciligilya Mac os x leopard da mümkün olmasi lazim sistemde dahil eger tigher kullaniyorsan bunu extradandan yüklemek mümkün ama beta versiyonu oldugundan tarihi geri alman lazim ozaman calisiyor bunun ile ilk önce windows driverlerini bir cd ya yakiyorsun sonra makina reset atarken icine windows cd sini koy ve normal baslamsina izin ver aclinca normal bir sekinde windows yüklermis gibi yükle bir sonun oluesa [email protected] a msnden veya mikayilceritForumda msn, mail, adres, gerek isim vs. bilgilerinizi paylamaynz.com mail ile yaza bilirsin bu konuda sana yardimci olurum menmuniyetle:D

ne yapacaksınız maci sadece çok güzel görünüyor birde grafikerler felan tercih ediyor onun haricinde birşeyi yok kimileri mac winden dah düzenli diyor ama bana karadüzen win yetiyor olmadi linux dağıtımları var ne gerek var mace mac yazılımları son derece az ve mac alacaksan programları bedevaya getiremezsin windows uygulamarındaki gibi crackleri pek piyasada yok. fazla program da yok ama bazı programlarının çok sağlam olduğu söyleniyor.

Bence macere arama seçim senin :D

Neffeno

ne yapacaksınız maci sadece çok güzel görünüyor birde grafikerler felan tercih ediyor onun haricinde birşeyi yok kimileri mac winden dah düzenli diyor ama bana karadüzen win yetiyor olmadi linux dağıtımları var ne gerek var mace mac yazılımları son derece az ve mac alacaksan programları bedevaya getiremezsin windows uygulamarındaki gibi crackleri pek piyasada yok. fazla program da yok ama bazı programlarının çok sağlam olduğu söyleniyor.

Bence macere arama seçim senin :D

Neffeno

grafikerlerin tercih etme sebebi şöyle, adobe design paketini apple a sattığı için, iMac lerde adobenin tüm programları hazır yüklü olarak geliyor.. ayrıca işte görünümü hızlı olması gibi şeyler.. ama o kadar da abartılacak bir özelliği yok maclerin, üstelik çokta pahalı,, mace yatıracağın para ile son teknolojili süper bir bilgisayara sahip olursun, üstelik o kadar para bile vermezsin.. mac almak akıl karı değil yani.. belki sistem hızlı olabilir ama, bugün bence windows onlardan daha iyi denilebilecek durumda, çünkü windowsun sağladığı imkanı apple sağlayamıyor.. şöyle diyim ben size, honda ucuzdur ama hızlıdır ve konforludur,, mercedes kazıktır ;) hızlıdır ve konforludur.. olay bundan ibaret yani. bazı şirketler mac kullanmaya başladı artık ama, çoğunluk hala windows üzerinde çalışıyor.. ayrıca grafikerlerin kullanacağı adobe programları windows kullanan işyerlerinin hepsinde yok, genel olarak corel draw kullanılıyor..

Ben arkadaşıma söyleyebileceğim, Mac leri öven insanların fazla etkisinde kalma, yok işte Mac e virüs girmez, asla kasma yapmaz, bozuldumu garanti amerikaya gönderilir orda tamir edilir veya yenisi gönderilir.. bunlara inanma ben çok iyi hatırlıyorum mac in bir kere ne biçim kastığını sinir olmuştum :p neyse kal sağlıcakla

mac i niye aldıgnı bilmezsen evet mac os dan sınır olur satarsın ama xp kurulabiliyor

ek olarak maclerdeki ekran kalitesi hiç bir makinede yok dolayısı ile bu da grafikerler için vazgeçilmez hale geliyor. RGB olan monitörde gördüğünüz kırmızı ile cıktıdaki kırmızı cook fark edebiliyor iste bu fark maclerde coook daha az neredeyse gördüğünüz rengi alıyorsunuz.

misal photoshopta cmyk seciyorsunuz onda calısıyorsunuz ancak rgb monitörde cmyk diye yaptıgınız cizim tam renkleri göremiyorsunuz vs. sattıgında 5 para etmez diyen bir ikinci el sitelerine baksın ikinci el fiyatı iyi bir sıfır makine fiyatna gidiyor.

çekiç ile tornavidanın kullanım yeri ayrı.

Microsoft programlarını kullanmak isteyenler neden MAC alırlar anlamıyorum?

her işletim sistemi aynı değil ki hiç mac kullandınmı? onun da windows tan üstün olan bir çok özelliği var o özellikler tabi ağır basıyo(dominant)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...