Jump to content

Bu Virüsi Silemiyorum

Guest comik_com

Recommended Posts

slm arkadaşlar

win32/Sality.NAU virüs bu virüsle başım belada

PCde hemen hemen bütün dosyalara bulaştı diyebilirim

Bu virüs yüzünden PC 3 kez format yedi 4. de yolda

Bu virüs ayrıca regedit ve görev yöneticisini kapatmış açılmıyor

kayıt defteri ve görev yöneticisine girdiğimde

Yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış diyor

Kaspersky ve Eset NOD32 smart securty bu virüs progranlarını kullnadım ama malesef virüsü yok edemedim GİT gide yayılıyor PC de nereye el atarsam oraya bulaşıyor

Sizlerden ricam bu virüsü nasıl temizleyebilirim

Ayrıca bu virüs exe uzantılı dosyalara bulaşıyor

Birader o virüs bilgisayarına oldukça çok zarar verir biranca önce kurtulman için tek çözüm formattır.D De Varsa d ye atcan c yede GÜvenli modda açamazsın makineni exe dosyaları falan açılmaz FORMAT TEK ÇÖZÜM

Birader o virüs bilgisayarına oldukça çok zarar verir biranca önce kurtulman için tek çözüm formattır.D De Varsa d ye atcan c yede GÜvenli modda açamazsın makineni exe dosyaları falan açılmaz FORMAT TEK ÇÖZÜM

yani bütün bilgilerim gidecek Cye ve Dye format ha ya bunu yok etmemin yolu yokmu

—SİSTEM GEREKSİNİMLERİ—

Bu programın çalışması için Microsoft .Net Framework 2.0 veya daha üstü gerekmektedir.Aşağıdaki linklerden .Net Framework’u kurup daha sonra DraculaVirusTemizleyici isimli setup dosyasını çalıştırabilirsiniz.

—–ÖNEMLİ NOTLAR:—–

1-Dracula Virüs Temizleyici henüz bir antivirüs programı değildir yani gerçek zamanlı koruma sağlayamaz bu nedenle de antivirüs programlarıyla birlikte çalışırken hiçbir sorun yaşamazsınız ancak program tarama sırasında antivirüs programınız virüs bulduğuna dair uyarı verirse çekinmeden virüsü silebilirsiniz.

2-Program taramaya başlamadan önce virüs ihtimali bulunan flash disk, taşınabilir disk vb. bilgisayarınıza takın. okumalısınız.

—–DRACULA VİRÜS TEMİZLEYİCİ V 3.4 İŞLEVLERİ NELERDİR?—–

1-Bilgisayarımızda gereksiz depoLanan Temp ve Prefect vb. dizinlerindeki dosyaları siler.

2-activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım durumunu önceki haline getirir.

3-Veri tabanında bulunan virüsleri tanır bu sayede programda yer alan Veri Tabanı Güncelle bağlantısıyla kendini güncelleyerek yeni eklenen virüsleri tanıyabilir.

—–VERSİYON 3.4 İLE GELEN YENİLİKLER NELERDİR?—–

1-Gereksiz dosyaların silinmesi biraz daha geliştirildi.

2-Veri tabanı biraz daha artırılarak güncel virüsleri tanıması sağlandı; bunlardan bazıları gizli dosyaları göstertmeyen amvo.exe virüsü, Autorun virüsü vb..

3-Kullanıcıların virüslü dosyaları göndermeleri için Virüs Gönder formu eklendi.

İndir :

Please register to see this content.

türk yapımı durakula vürüs temizliyici icini ac saten görürüsün icine istedigin vürüsü at silinmeyen silemedigin ne warsa at icine sonra kapat kullan bunu yapmadan önce bi kur kulan olmasa yaparsın

Şahsen ben dediğin virüsle 1 sene önce uğraşmıştım.Kaspersky ile silebilmiştim.Ama bnm virüs kaspersky i bile çalıştırtmıyordu.Onun yolunu uzman bi arkadaşımla bulmuştuk kaspersky dosyalarını temizler gib geliyor bana..(Tabi bu yeni değilse..)

üstte linkte vermiş olduğum kaspersky kurtarma cdsini indir.

boş bir cdye yaz

bilgisayarını cd'den açılışa yönlerdikten sonra çıkan ekranlarda herhangi bir işlem yapma.

en son açılan kaspersky ekranında bilgisayarında network kartını tanırsa günceleme yapmaya başlar , burada beklemelisin . ( güncelleme işlemi gerçekleşmez ise tarama direk başla )

sonuç umarım adına başarılı olur.

ancak küçük bir bilgilendirme.

kullandığın işletim sistemi eğer microsoft nt tabanlı ise ( win xp - vista - 7 ) kesinlike sürücülerinin tümünde bulunan " system volume information " klasörlerini silmen gerekmekte.

( sebep olarak virüs yazan vatandaşlar microsoftun en zayıf halkası olan bu klasör içine yerleşiyorlar. klasör içinde sistemi geri yükleme noktaları bulunmakta.

doğal olarak makinan heraçıldığında bu bölüme bakarak kendine göre en iyi açılışı seçerek çalışmakta. yani virüs sen temizlesende sürekli her açılışta tekrar hortlamakta. ) :)

bu işlemi çalışan windows üzerinde gerçekleştiremezsin . onun için tnc'de geçen mini vista yada xp tarzı f_s_m'nin yapmış olduğu çalışmalara sahip isen - indererekten silme işlemini gerçekleştirirsin.

son olarak virüslü sistem diskini başka bir pcye taratırsan daha sağlıklı sonuçlar alırsın. ( güvenli kipte çalışmak kaydı ile )

iyi çalışmalar

Arkadaşım son çare c ve d ye format atmak yani ben uğraşamam dersen çünkü D sürücüsünede bulaşöış tahmin edersem ne kadar C ye format çekersen çek D sürücüsünden bulaşıyordur muhtemelen yedek alıp format çekicen yada kafa patlatıp uğraşıcan seçim senin arkadaşım...Kolay Gelsin...

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler virüsü yok ettim kaspersky 2010 internet securty sağolsun

3198 adet exe uzantılı dosyaya bulaşmış

win32/Sality.NAU bu vürüs bulaştı ise sana bi yöntem sunayım tek caren var daha önce bu gibi vürüslerle cok ugraştıgımdan benim söledigim yöntemi dene %1000 kurtulma şansın var nod32 2.7 indir temiz bir bilgisayra kur güncelleme aldır sonra ise nod32 nin kuruldugu yere gir program files ordaki nod 32 yi flaş bellege kopyala ve sonra sitede mevcuttur cd den calışan xp yi indir ve indirdigin cd ile pc yi ac bu arada flaş bellek takılı olsun ve sonra flas bellege gir ve nod 32 yi ac calışmaz deme calışır sonra nod32 ayrlardan tüm dosyaları taraması için ayarla gizli dosyalar dahi tekrardan ayarlardan1.temizleme secenegini sec 2. secenek ise sil secenegini sec sonra ise taratmaya başla sonra ise taramaya basladıgında otomatik buldugu virüsleri yemizler temizleyemedigini ise siler hiç silemiyorsada uyarı verir verdigi oyarıda vürüsün nerde oldugunu yazar vürüsün oldugu dosyayı bulacaksın kendin sileceksin bukadar !!!!!! c yada d yi silemeden bu yöntemi deneye bilirsin iyi çalışmalar cevabını bekliyorum .....

win32/Sality.NAU bu vürüs bulaştı ise sana bi yöntem sunayım tek caren var daha önce bu gibi vürüslerle cok ugraştıgımdan benim söledigim yöntemi dene %1000 kurtulma şansın var nod32 2.7 indir temiz bir bilgisayra kur güncelleme aldır sonra ise nod32 nin kuruldugu yere gir program files ordaki nod 32 yi flaş bellege kopyala ve sonra sitede mevcuttur cd den calışan xp yi indir ve indirdigin cd ile pc yi ac bu arada flaş bellek takılı olsun ve sonra flas bellege gir ve nod 32 yi ac calışmaz deme calışır sonra nod32 ayrlardan tüm dosyaları taraması için ayarla gizli dosyalar dahi tekrardan ayarlardan1.temizleme secenegini sec 2. secenek ise sil secenegini sec sonra ise taratmaya başla sonra ise taramaya basladıgında otomatik buldugu virüsleri yemizler temizleyemedigini ise siler hiç silemiyorsada uyarı verir verdigi oyarıda vürüsün nerde oldugunu yazar vürüsün oldugu dosyayı bulacaksın kendin sileceksin bukadar !!!!!! c yada d yi silemeden bu yöntemi deneye bilirsin iyi çalışmalar cevabını bekliyorum .....

çok teşekkür ederim deneyeceğim

peki bu yöntem dosyaları kompilemi silecek temizleyecekmi?

"O programla tara yok bununla tara" diye söylenip durmayın. Bu zazarlıyı bütün antivirüs firmaları veri tabanında listeledi. İstedğinle tarat bulacaktır.

Bazı Antivirüsler "exe" dosyalarını tarayıp temizleyebilmekte. Nod32 v4 bu özellikte başarılı.

"exe" dosyalarında Çok öenmli program veya projelerin yoksa tamamen silmelisin. Zip,rar,jpg,avi,mgp ve rar lara bulaşmaz. Boşuna silmeyin dosyalarınızı.

Ama şuna çok dikkat et.

"BAZEN ANTİVİRÜS PROGRAMLARINDAN KAYNAKLANAN SORUNLARDAN DOLAYI 3. PARTİ (ÜRETİCİSİ MİCROSOFT OLMAYAN) BÜTÜN "EXE" DOSLALARINI VİRÜS OLARAK TANIMLAYACAKTIR."

Antivirüsünüzü kesinlikle güncelleyiniz.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta.

Sisteminizi yeniden kurduktan sonra D sürücüsünde autorun virüsü olabilir. Açar açmaz enfekte olacaktır.

İyi günler.

arkadaşım eğer eset 3.0 kullanıorsan silemezsin onu silebilmen için microsoftun kendi geliştirdiği sahte zararlı yazılımları silme programı ile silebilirsin.O antivirüsler virüsün dosyasının içini açamadıgından etkisiz kalıor.Görev yöneticisinide açmak istiyorsan arkadaşım " gpedit.msc " komutunu yaz çalıştırdan orda 2 tane esas ana nokta çıkacak orda sen alttakinin 3.cüsüne girip sisteme tıklayacaksın orda "ctrl,alt ,delete" seçenegi çıkacak karşına öle açarsın.Ama virüsü silebilmen için önce gpeditten görev yöneticisini açıp antivirüsün ordaki işlemini sonlandırman gerekir

Diğer başlık için de dediğim gibi. Format... Format... Format... :rolleyes2:

arkadaşım sen her bilgisayarına virüs bulaştıgında format atarsan bilgisayarın cash belleğini düşürürsün ve hiçbir işine yaramaz sonra işlemci tmm mı !!!!!!!!!!!

arkadaşım benim başıma geldi senin dedigin virüsü temizledim fakat kolay olmadı gerçekten sana iki çözün

1: ilk olarak NORMAN MALWARE CLEANERi indir bunu başka bir pc de yap

2: daha sonra Dr. WEB CUREİT var onu indir en güncel olarak ikisini şdenedim işe yaradı nereye atlarsa atlasın bunlar kesinlikle siler

son olarak bu 2 dosyayı saltokunur olarak usb bellege atıyorsun pc yi güvenli modda açıyorsun ayarlarını oynamadan tan tarama yaptırıyorsun işlem bu kadar kolay gelsin eger sorun yaşarsanız pm atın yada buradan ulaşın

Dr.WEB ile tam tarama yaptır mutlaka

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun diyorum o virüs dediğiniz gibi exe de dolaşır mausla tıkladığın yere geçer...ve korkma bek bişey yapamaz okadar güçlü bişey deyil..onun çalışma şeklini de biliyorum (kotlarınıda) şu şekilde silebilirsin..en basit yöntemini söyliyim sana..güvenli mod da girebiliyorsan combo fix çalıştır anında onu silecektir..ama güvenli modda yapmalısın güvenli mod da o virüs tek kolda çalışır o yüzden zayıf düşer ...

arkadaşlarlar bendede bir virüs var ama adını bilmiyorum görev yöneticisini açmıyor,karakter eşlemi açmıyor, aygıt yöneticisini açmıyor,virüs programı yüklüyorum onu açmıyor,güvenli modu açmıyor, format attım tekrar görev yöneticisi açmaya çalıştım ama açılmadı.formatta işe yaramadı yani ne yapmamı tavsiye edersiniz..

ben aynı sorunu combofix ile çözdüm.

malware ve spyware için çok etkili. ayrıca müthiş bir autorun canavarı. pasif anasayfa problemi ve kapalı regedit girişleri için ideal. küçücük bir program. yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. tarama yaparken herhangibir usb depo aygıtı bulunmasın ve ne iş yaptığını gösteren txt dosyası gelmeden herhengi bir işlem yapmayın. çünkü antivirüs programlarının aksine windowsu kapatıp sistem dosyalarında geziyor.

her yerde var ama ben yine de bir linkini koyayım

kolay gelsin....

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekürler virüsü yok etmeyi başardım kaspersky 2010 internet security bunun sayesinde pc de tam 3198 tane exe uzantılı dosyaya bulaşmış

Kaspersky kendini aşmış başka birşey demiyorum

Herkeze iyi çalışmalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...