Jump to content

Hp Laptop Xp Yükleme

kayipkentli1

Recommended Posts

slm arkadaslar hp laptop da vista yüklü fakat xp yüklemek istiyorum yüklemeyi baslatiyorum mavi ekran hatasi veriyor bir müdet sonra saglikli bir yükleme yapmam icin ne yapmam lazim lütfen yardimci olurmusunuz cünkü vistayla internet baglati sorunu yasiyorum wlan durmadan internet baglantim kesiliyor xp le bunu asacagimi düsündügüm icin xp yüklemek istiyorum simdiden tskler

aman hataya düşme önce dvd aracılığıyla sistemini yedekle ilk geldiğinde var zaten programlarda ondan sonra modifiye xplerden sata eklenmiş hangisi varsa onu indir kur sorunsuz bir şekilde hallolacaktır modelini yazsan sevinirim.Pm

kardeş perfect xp yada mxp gibi sata ların tanıtıldıgı bir cd dvd xp mofifyesi indir.

Daha sonra partition magic tarzı partition duzenleyici programlarla ( Kur a girmeden once ) tüm patititonlarını sil donanımın saglam ise sorunsuz xp kurlumu yapılacakdır

arkadaşlar biosda ahci sata modunu kapatırsa sata2,Raid ve ahci NCQ özelliklerini kullanamaz. Bende aynı şekilde ide modundan kurdum hdd yi test ettim min 30mb max. 120mb arası deger veriordu. Ama Ahci ve NCQ aktif ettikten sonra min 120mb max 138mb cıktı. Tavsiyem elindeki teknolojiyi kullanman. Eger orjinal xp kullanacaksan kura hoşgeldiniz yazısından sonra f6 ya basıp ahci driverlarını tanıtabilirsin kolay gelsin

arkadaşlar biosda ahci sata modunu kapatırsa sata2,Raid ve ahci NCQ özelliklerini kullanamaz. Bende aynı şekilde ide modundan kurdum hdd yi test ettim min 30mb max. 120mb arası deger veriordu. Ama Ahci ve NCQ aktif ettikten sonra min 120mb max 138mb cıktı. Tavsiyem elindeki teknolojiyi kullanman. Eger orjinal xp kullanacaksan kura hoşgeldiniz yazısından sonra f6 ya basıp ahci driverlarını tanıtabilirsin kolay gelsin

şahsım bu kuramama sorununu şöyle açtım...

önce tüm değerli verilerimi dvd ye kopyalıyorum sonra hp ye giriyorum orada yani f9 f 10 ilemi ne orada diski siliyorum yani ham disk oluşturuyorum sonra rahatlıkla format atıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...