Jump to content

Görevi Sonlandırmayı Kendim Yapmak İstiyorum

bekirr

Recommended Posts

arkdaşlar bazen bilgisayarı kapatınca görevi sonlandır çıkar benim bilgisayarımdada öle olmasını istiyoprum bunu nasıl ypacam yani ne yapmalıyımki bilgisayarı kapatınca görevi sonlandır çıksın sebebini sonra size söyleyecem herhangi bir program aç kapat öle olur demeyin denedim olmuyor program adını verin

Şunu yap:

1.Başlat a bas.Çalıştıra bas. Ve gelen ekrandaki ilgili satıra regedit yaz.Enter tuşuna bas.

2.Doğru yaptıtsan şu anda kayıt defterindesin.O radan HKEY_CURRENT USER'e çift tıkla ve Control Panel e çift tıkla ve Desktop u bul

3.Desktop a da çift tıla ve gelen ekranda sağ kısımda Auto End Task yazısına çift tıkla ve gelen küçük ekranda bir (1) yazan yere 0 yaz.Tamam a bas.Şimdi sol kısımda bir kutu içinde - işareti olan açık klasörleri kapatacağız.Onlara bir kez tıkla.Ve kapat.Ve sistemi yeniden başlat.İstersen resme de bir bak.Saygılarımla

xpx7w3.jpg

ha bu arada abi 1 yazan yere 0 yaz demişin zaten 0 yazıyor benim istediğimi tam nalmadın herhalde bilgisayarı kapatı basınca herhangi bir prgram nedeniyle görevi sonlandır çıksın onu istiyorum benn

"auto end tasks:görevi otomatik sonlandır" demektir.

Eğer 1 yazarsan görev otomatik sonlandırılır.

Eğer O yazarsan görev sonlandırma size kalır.

Bu arada aynı yerde HungAppTimeout ve WaitToKillAppTimeout değerlerini 20000(20 bin) yap.Modifiye xp kullanıyorsan genelde bu değerler 2000(2 bin) e düşürülür.(Buna yakın değerlere)

Saygılarımla

abi anladım yani 0 yazınca herhangi bir programı açık bırakınca bilgisayarı kapat diyince benden görev sonlandır isteyecek değilmi bu arada sebebini öğrenmek istiyorsan onuda söler,im ama yasaktır diye söylemek istemiyorumm

Sorduğun soruyu anlayamadım ben. Bilgisayar kapanırken yanıt vermeyen programlar için belli bir süre bekliyor ve bunu ekranda bir barla belli ediyor. Kastettiğin omu ? Bide flood yapma!

Sorduğun soruyu anlayamadım ben. Bilgisayar kapanırken yanıt vermeyen programlar için belli bir süre bekliyor ve bunu ekranda bir barla belli ediyor. Kastettiğin omu ? Bide flood yapma!

ewet kast ettiğim o fllod yaptıysam özür dilerim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...