Jump to content

Usbye Taktığım Flash Belleğimden Bilgisayara Veya

esteban

Recommended Posts

arkadaşlar adım hıdır derdim şudur :

8 gb lık flashım var ve içinde dosyalarım bunu kendi bilgisayrıma atmak istiyorum ancak dosyaları atarken bir kısmını atıyor atma işlemi devam ederken birden öle durup kendini iptal ediyor daha sonra bu donan pencereeyi kapatınca bütün bildeki başlat menüsü ve şekiiler kayboluyo işlem görmüyor reset atmak zorunda kalıyorum

- format attım

- flashı formatladım

- flash diyer bilgisayarlada düzgün çalışıyo

ilginizi ve fikrinizi bekliyorum teşekkürler

evet aynı sorun bende de var. ben şöyle hallettim.

anakarta bağlı olan kart okuyucuyu ve öndeki usb çıkışlarını anakarttan iptal ettim.

ancak o zaman sorun ortadan kalktı.

galiba anakartta sorun var.

ya da power yetmiyor gibi.

senin dediğini yaptım arkadaşım ancak o da bi çare olmadı bi teknik servise sordum ana karta bios atmak gerekir dedi ancak benim ana kartım eski olduğu için yakma ihtimalim yüksekmiş yaniyapacak bişey yok galiba :D

yapacak bişey yok galiba :D

Sorununun; format sorunu olma ihtimali geldi aklıma ... FAT, FAT32 ve NTFS ...

FAT32 için dosya boyutu en fazla 4GB olabiliyor. Tabi büyük dosyalarla uğraşırken 4 GB'lık sınıra gelince bu hata oluyor olabilir. Bir diğer neden ise dosya isimlerinde kullanılan karakter, FAT32 sistem karakterlerini kullanıyor, NTFS Unicode kullanıyor, kopyalanan dosya sayısına bağlı olarak ismlerinin uzunlukları ayrılan bölüm sınırını aşması gibi bir nedenle kopyalamada kopma oluşur. FAT, FAT32'de Domainler desteklenmediği içinde buna benzer sorunlar oluşabilir.

Bu büyük kapasiteli flash diskler NTFS'ye çevrilebiliyor. Bunun için basit bir dos komutu kullanabilirsiniz veya SwissKnife gibi format programları kullanabilirsiniz. Dos komutu şöyle;

Başlat => Çalıştır =>cmd yaz. Tamam de Komut İstemi penceresi açılacak. Bu pencere metin tabanlı (komut satırı)

fonksiyonlar uygulanır. Buraya convert #: /fs:ntfs komutunu yazarak (# yerine NTFS'ye dönüştürmek istediğiniz

sürücünün harfini yazacaksınız) ve enter. Bu işlem sonrasında problemini çözebilir. (örneğin; c:/FS:NTFS)

Convert edilen bölümde veriler varken bu işlem uygulanabilir, herhangi bir veri kaybı olmaksızın NTFS'ye çevirebilirsin, fakat verilerde herhangibir problem varsa (bad block) vs.. problem olabilir. Bu nedenle verilerinizi yine de yedeklemenizi öneririm.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...