Jump to content

Combofix

emutlu

Recommended Posts

PC'me taktığım flashdiskte virüs vardı.. ComboFix ile temizledim.. Ancak C'ye bir sürü gizli dosya, D ve Harici Harddisk olan K'ya

System Volume Information ve RECYCLER klasörlerini attı.. D ve K'dakileri siliyorum yeniden kopyalanıyor.. C'dekilere ise sistem çökmesin

diye dokunmuyorum.. Gözümü bir hayli rahatsız ediyor.. İşletim sistemine zarar vermeden silmenin bir yöntemi var mıdır?

Yadımlarınızı bekliyorum.. :(:)

System Volume Information ve RECYCLER sisteme ait klasörlerdir.XP kurulduğunda onlarda kurulurlar.Virüs kaynaklı değiller.

Görmek istemiyorsanız şunu yapın.

1.Masaüstündeki bilgisayarım simgesine çift tıklayıp ana ekrana gelin.

2.Üstten Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünümü açın

3.Gelen ekranda Gizli dosya ve klasörleri gizleyi işaretle.Biraz daha aşağı in."Korunan işletim s,stemi klasörlerini gizle"yi işaretle ve tamam a bas.Bir daha görmezsiniz.Saygılarımla

Arkadaşlar.. Sistem dosyaları olduğunu biliyorum... Daha önce C'dekileri silmiştim, sistem çökmüştü..

Gözümü rahatsız ediyor diye sordum.. Gizli dosya ve klasörleri gösterme ya da gizleme menüsünü biliyorum..

Sorunu kısa sürede çözdüm.. Yardımlar için yine de teşekkürler.. Aşağıdaki programı kurup 1. ve 2. aşamaları uygulayın..

Sonra da temizle butonuna basın.. Süper bir program.. O dosya ve klasörler gizli olmalarına rağmen şu anda C, D ve K'da görünmüyor...

Hazırlayan arkadaş süper iş çıkarmış.. Yürekten tebrik ve teşekkürler.. :(

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=97047&pid=524023&st=0entry524023

emutlu onlar sistem dosyalarıdır.Yine oluşacaklardır.Sistemi açıp kapattığında o dosyalar oluşacaktır.Eğer oluşmazsa sistemin garip hatalar verebilir.Bakın benim C diskimde de bu klasör ve dosyalar var.Sizce bende de mi zararlı yazılım var?

2rgj1b9.jpg

Zararlı demedim zaten.. Sistem dosyaları olduğunu biliyorum.. Gözümü rahatsız ettiğini söyledim..

ComboFix'ten önce de gizli dosyaları göster seçeneği aktifti.. Ancak bunlar görünmüyordu.. Şimdi de görünmüyorlar..

Restrat ettikten sonra tekrar oluşurlarsa dediğiniz yöntemi uygularım.. İlginiz için de ayrıca teşekkür ederim.. :(

• 6 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...