Jump to content

Windows Live Messenger 2009

Recommended Posts

Baslik uzun oldu ama yazacak baska birsey aklima gelmedi.

Baslikta da dedigim gibi,ben bunu bir türlü oraya atamadim.WLM2009 u kuruyorum ve "Windows Live Messenger 2009 Creator" ile de bütün dosyalari buluyorum.Katilimsiz ve kisa boyutlu kurulum oluyor ama bir türlü dedigim gibi uninstall secenegi olmuyor.

Zaten normal kurulumdada oraya uninstall secenegi atamiyor.

Bilen arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.

Tesekkürler...

Cevabin icin sagol...

WLM2009 kurdum ve program ile .msi leri cikardim.Dedigin satiri .msi dosyalarinda actim ve sildim.Ama messenger.msi de o satir yoktu.Buraya kadar dogru yapilmismi,yoksa yanlis yerlerdekilerimi silmisim.

WLM2009 un icerigi asagida.

wlm.png

kaplan33

"Windows Live Messenger 2009 Creator" acaba bu programı paylaşır mısın?Program Ekle/Kaldır'a bişe eklemek için

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Tnctr[/CODE]

bu satırı kullanmalısın onu da belirteyim..

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Tnctr[/CODE]

Böyle bir satır oluştur regeditte.Sonunun tnctr ve ya başka bişe olması farketmez.Sonra içinde yeni dize oluştur adına "UninstallString" koy.Değerin içine uninstalin bulunduğu yeri yaz.Sonra bir değer daha oluştur.Adını "DisplayName" koy.Bu da program ekle kaldır daki adını gösterir.Diğer özellikleri aşağıya tek tek yazayım şimdi..

"DisplayVersion"=versiyon bilgisi

"DisplayIcon"=İkon.İkon için ana exe yi gösterebilirsin.. (%ProgramFiles%\Windows Live\msnmsgr.exe gibi)

"Publisher"=buraya adını yazabilirsin..

"URLInfoAbout"=Buraya istediğini linki girebilrisin..

Daha fazla şey bulmak istersen diğer uninstallein reg kayıtlarını karıştırabilirsin...

• 4 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...