Jump to content

Anakart

WampirJicX

Recommended Posts

beyler Asus P4S533-MX anakart elimde neptıysam ne ettiysem bir türlü biosu geçtikten sonra cd romu görmesi için seçenekleri yok bios bölümünde kafayı yiyicem neredeyse biosta cd romu görüyor hddyide görüyor ama bios u atladıktan sonra direk hddyi görüyor ve böyle olunca format atamıyorm boottan nasıl olucak bu ya offfffff :D:whistle::D

• 2 hafta sonra ...
Biosta first boot device seçeneğini cd-rom ayarlayıp ayarları kaydedip çıktınız mı?

çıkamadm zatn öyle bir seçenek yok bu anakartta :( ama otomatik tanıyor bende çıkamadm işin içinden sata çıkışı yok anakartta o yüzden benm düşüncem ide girişleri bozuk olabilir off satcam ama format atamıom işe bak ya (:

arkadaşım 80486 makinede bile (90 lıların unlu cpu su) boot ayarları vardır iice bak gorursun boot ayarını bi cap koyarsan ii olur

tmm dostm onları bende biliyorum ama bu anakartta yok işte akşama eve gideyim koyucam dostm sende gör bak :lol:;)

Bios larda her zaman standart olarak CD-Rom, harddiskten önce boot etmeye ayarlıdır, Biosu standart ayarlarına döndürün öyle deneyin boot seçenekleri ayarı olmaması imkansız bişey , ayrıca biosu güncellemeyi de unutmayın..

Peki birşey sorsam acaba sen cd-rom mu kullanıyorsun dvd-rom mu eğer biostan cd-romu seçiyor ve sende de dvd-rom varsa boot etmeden hdd ye geçmesi normal değilmidir?Ayrıca biosu ayarladıktan sonra az öncede belirttiğim gibi f10 a basıp kaydedip çıkıyormusun?

tmm dostm onları bende biliyorum ama bu anakartta yok işte akşama eve gideyim koyucam dostm sende gör bak :lol::lol:

Kardeşim neyi iddia ediyorsun ya

şunu soylemek cok mu zor abi ben bulamadım bi yardımcı olsan

Bak kardeşim Asus sistesinde senin anakartın manuellerinden indirdim

P4S533-MX En son bios versionu

asus_download_arrow002.gif Description P4S533-MX Beta BIOS 1007.002

The Lastest Beta BIOS. asus_download_dot5.gifasus_download_arrow002.gif File Size 222.46 (KBytes) 2003/12/23 update

awardboot.jpg

Bios tipi AWARD

1. + - tuşlarıyla cd rom yapcan ya bu kadar

Kardeşim neyi iddia ediyorsun ya

şunu soylemek cok mu zor abi ben bulamadım bi yardımcı olsan

Bak kardeşim Asus sistesinde senin anakartın manuellerinden indirdim

P4S533-MX En son bios versionu

asus_download_arrow002.gif Description P4S533-MX Beta BIOS 1007.002

The Lastest Beta BIOS. asus_download_dot5.gifasus_download_arrow002.gif File Size 222.46 (KBytes) 2003/12/23 update

awardboot.jpg

Bios tipi AWARD

1. + - tuşlarıyla cd rom yapcan ya bu kadar

bu sitede yardım istemeye kalkınca insanı uyarıyorlar tamam dostm

biosu windows üzerinden güncellemeyi biliyorm sadece herneyse mert arkadaşımız yardım etmişşş teşekkür ederim

bu sitede yardım istemeye kalkınca insanı uyarıyorlar tamam dostm

biosu windows üzerinden güncellemeyi biliyorm sadece herneyse mert arkadaşımız yardım etmişşş teşekkür ederim

yardım istemeyi bileceksin kesin konuşma bişiy soluoz yok ole bi menu diosun.

Noldu hani yokdu:d

yardım istemeyi bileceksin kesin konuşma bişiy soluoz yok ole bi menu diosun.

Noldu hani yokdu:d

olabilir veya olmayabilir benm anlatmak istediğim şu ;

belki 50 tane xp cdsi denedm 2 tane cd rom ve dvd rom denedm cdyi takınca otomatik kuruluma geçiyor sonra hdd yok dio hddyide değiştirdim aklınıza gelebilecek herşeyi denedm cdyi takınca kuruluma geçiyor hdd yok dior bu sefer reset atınca bu sefer hdd var dior cdyi atlıo senin verdiğin o foto tmm war yok demiorm ama ordada hiçbirşey yapamıyorsun sadece boot olayı o + - den hddyi boyutlarını ayarlıyorsn cdromunda UDMA larını sadece onlar benm dediğim başka bir olay daha war onda ise cdrom = 1 hdd = 2 oluyor direk cd den kuruluma başlıyor ben onu istiyorm herneyse teşekkürler saygılarımla..

arkadaşım 80486 makinede bile (90 lıların unlu cpu su) boot ayarları vardır iice bak gorursun boot ayarını bi cap koyarsan ii olur

tmm dostm onları bende biliyorum ama bu anakartta yok işte akşama eve gideyim koyucam dostm sende gör bak

Derdini anlatamıyorsan benim sorunum değil

tmm dostm onları bende biliyorum ama bu anakartta yok işte akşama eve gideyim koyucam dostm sende gör bak

Derdini anlatamıyorsan benim sorunum değil

eyw ... tartışmak istemiyorum benm sorunumsa bundan sonra benm konularıma cevap yazmassın olur biter tmm kardeşim hadi eyvalla

eyw ... tartışmak istemiyorum benm sorunumsa bundan sonra benm konularıma cevap yazmassın olur biter tmm kardeşim hadi eyvalla

cd ve hdd yi aynı ide kablosuna bağlıysa campır ayarlarını yap cd master hdd sleyv olarak ayarla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...