Jump to content

Access Point

yildiray.42

Recommended Posts

slm arkadaşlar bizim beldede internet kafenin biri internet paylaşımı var 30 a yakın kişi oradan internet alıyor ama bizim evde biraz uzakta internet alanlarda D-LINK DWL-2100AP 108MBIT AIR PLUS EXTREMEG ACCESS POINT Bu marka acces point var bizim de internet kafeyle aramızda yaklaşık 500 metre kadar ev 3 katlı çatıyla 4 katlı çatıya koysam rahatça alırmı diye merak ediyorum eğer alırsa bende alacağım o adamdan lütfen yardım edin kullananlar varsa lütfen yardım etsin bu acces point ne kadar mesafeden çekiyor

Aradaki mesafe çok fazla. 300MBPS bi access point almanız lazım. İnternet kafedeki kablosuz modemin ne kadar çektiğide önemli. Aradaki mesafenin 500 m olduğuna eminmisiniz. :doctor: Eğer öyleyse almanızı tavsiye etmem 30 kişi paylaşıyormuş birde mesafeyi göz önünde bulundurursak internet yavaş olucaktır. Ki bi tane access point bile yeterli olmayabilir.

Aradaki mesafe çok fazla. 300MBPS bi access point almanız lazım. İnternet kafedeki kablosuz modemin ne kadar çektiğide önemli. Aradaki mesafenin 500 m olduğuna eminmisiniz. :( Eğer öyleyse almanızı tavsiye etmem 30 kişi paylaşıyormuş birde mesafeyi göz önünde bulundurursak internet yavaş olucaktır. Ki bi tane access point bile yeterli olmayabilir.

yukarıda yazmış oldumum marka ap bi arkadaş tan getir dim ama ama en fazla 1200 gösterdi 4 megabitlik interneti 500 metre dediysem arada sadece ağaç var oda bir kaç tane çok değil alacağım ap bu marka ve modelde olmayabilir tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca internet ayda 10 lira vereceğim buda bana telekomdan çok cazip geliyor sınırsız olması dolayısıyla daha farklı önerileriniz oursa sevin irim

Söz konusu mesafe için önemli olan mbps değerinden ziyade access pointe ait antenin db değeri.Ve bu mesafede bir indoor anten yeterli olmayacaktır.Bu sorunu aşabilmen için access pointe outdoor bir anten takıp onuda pencere dışı,balkon vs gibi bir yere monte etmen lazım ki nitekim bende bu şekilde kullanıyorum.Gittigidiyordan geçen ay 2. el bir anten aldım us robotics 14db kazançlı şuan 300-400 mt uzaklıktaki bir apartmanda bulunan modeme -72db ile bağlanabiliyorum.Almış oldugum anten aşağıdaki linkte.Sıfır fiyatı 200 civarında iken 2.eli 70-80 ytl ye bulunabiliyor.

Please register to see this content.

Söz konusu mesafe için önemli olan mbps değerinden ziyade access pointe ait antenin db değeri.Ve bu mesafede bir indoor anten yeterli olmayacaktır.Bu sorunu aşabilmen için access pointe outdoor bir anten takıp onuda pencere dışı,balkon vs gibi bir yere monte etmen lazım ki nitekim bende bu şekilde kullanıyorum.Gittigidiyordan geçen ay 2. el bir anten aldım us robotics 14db kazançlı şuan 300-400 mt uzaklıktaki bir apartmanda bulunan modeme -72db ile bağlanabiliyorum.Almış oldugum anten aşağıdaki linkte.Sıfır fiyatı 200 civarında iken 2.eli 70-80 ytl ye bulunabiliyor.

yukarıdaki üründen bulamadım bu sitede ama dlink 2100 ap almayı düşünüyorum 108 mbit üstünede

bu anteni almayı düşünüyorum kablosuz olduğu için bunu seçtim benim işimi görürmü görmessede bana diğer antenlerden önerirsen çok sevinirim bide senin aldığın antenin markası tp-link olanı var tavsiye edermisin yada aldığın anteni bana sat yardımın için teşekkür ederim

bu marka ve model ap benim işimi görürmü lütfen teklif için kısa sürem var bu ap alsam bizimburda dağıtılan wireless interneti bilgisayarıma alabilirmiyim

söylemiş olduğum mesafede bağlantıyı sağladığınızı varsaysak bile çok sağlıklı olarak nete çıkış yapamazsınız.

AP üreticileri ürünlerini piyasa sunarlarken, ap başına en fazla 28 ile 30 arasında client'ın bağlanabileceğini söylüyorlarki , bu durumda dahi sağlıklı bağlantı sağlanamayabiliyor.

illa ki bunu yapıcam derseniz airties ve dlink firmalarının , outdoor ap dediğimiz ürünleri var uygun olarak. ancak bu işin astarı yüzünü geçecektir.

fiyatı kabul ederseniz mesafenin arada herhangi bir duvar bina vb şeyler olmadığı sürece önemi kalmaz.

2. yöntem ise bu neti alan 30 kişiden size yakın olan var ise , eğer evine bir ap konulmasını kabul eder ise bir ap onun evine bir ap sizin evinize konarak ki bu size en aşağı 200 tl'ye maliyet oluşturur.

ap'leri repeater modunda iletişim kurması sağlanarak bağlanılabilir.

umarım verdiğim bilgiler işinizi görür.

söylemiş olduğum mesafede bağlantıyı sağladığınızı varsaysak bile çok sağlıklı olarak nete çıkış yapamazsınız.

AP üreticileri ürünlerini piyasa sunarlarken, ap başına en fazla 28 ile 30 arasında client'ın bağlanabileceğini söylüyorlarki , bu durumda dahi sağlıklı bağlantı sağlanamayabiliyor.

illa ki bunu yapıcam derseniz airties ve dlink firmalarının , outdoor ap dediğimiz ürünleri var uygun olarak. ancak bu işin astarı yüzünü geçecektir.

fiyatı kabul ederseniz mesafenin arada herhangi bir duvar bina vb şeyler olmadığı sürece önemi kalmaz.

2. yöntem ise bu neti alan 30 kişiden size yakın olan var ise , eğer evine bir ap konulmasını kabul eder ise bir ap onun evine bir ap sizin evinize konarak ki bu size en aşağı 200 tl'ye maliyet oluşturur.

ap'leri repeater modunda iletişim kurması sağlanarak bağlanılabilir.

umarım verdiğim bilgiler işinizi görür.

teşekkür ederim ama yukarıda ki mesajda ben eksik yazmışım kasttettiğim

bu aces pointti yan,i bunu aynı şekilde direkt bilgisayara bağlayıp internet alabilirmiyim diye sormuştum

teşekkür ederim ama yukarıda ki mesajda ben eksik yazmışım kasttettiğim bu aces pointti yan,i bunu aynı şekilde direkt bilgisayara bağlayıp internet alabilirmiyim diye sormuştum

link vermiş olduğunuz cihaz indoor ( iç mekan ) kullanım amaçlı üretilmiştir. açık alanda 80 ile 100 metre , iç mekanda 40m ile 70m arasında kullanılabilirki, bahsettiğiniz durumlara göre, ürün işinizi görmeyecektir.

dediğim gibi outdoor bir cihaza ihtiyacınız var ama pahalı olacağından, ya internetsiz kalacaksınız yada şuanlık benim gibi telekoma mahkum olacaksınız.

link vermiş olduğunuz cihaz indoor ( iç mekan ) kullanım amaçlı üretilmiştir. açık alanda 80 ile 100 metre , iç mekanda 40m ile 70m arasında kullanılabilirki, bahsettiğiniz durumlara göre, ürün işinizi görmeyecektir.

dediğim gibi outdoor bir cihaza ihtiyacınız var ama pahalı olacağından, ya internetsiz kalacaksınız yada şuanlık benim gibi telekoma mahkum olacaksınız.

zaten burada kullananlar d-linkmarka kullanıyorlar hatta anteni de 2 dbi ben buna bide anten alacağım

zaten burada kullananlar d-linkmarka kullanıyorlar hatta anteni de 2 dbi ben buna bide anten alacağım

bakın kullanacağınız cihaz dlink de indoor. yani antenini isterseniz 60 db yapın. her ürünün bir sınır noktası var. siz 200 km hız yapabilen bir araca 350 km yaptırmaya calışıyorsunuz.

500 metre bu tarz cihazların, erişimi için çok uzak. ( antenini değiştirseniz bile )

ancak şu durumda mesela arada hiç bina yok sadece arsalar mevcut sonrada karşı ap geliyor ise sorun yok , o zaman bağlanabilirsiniz tabiki

ama bağlantının sağlıklı olup olmayacağı tartışmaya açıktır.

ürünü alıp, bağlantı sağlayamadığınız takdirde , geri iade etmekte de sıkıntı yaşayacağınızdan, ölü yatırım olabilir.

karar tabiki sizindir.

iyi günler

yukarıdaki linkde verilen ürünün ( outdoor ap'dir ) bir alt modelini , iki fabrika arasına kurarak iletişime geçirdim. mesafe (400M)

herhangi bir sıkıntıda oluşturmaz, çünkü cihazlar zaten binanın dışına montaj yapılıyor bana sadece ayarlamak kalıyor.

ama bu sağlam bir yatırımdır ve nerdeyse 1,5 yıllık internet kullanım bedelininde üstündedir

bahsetmek istediğim esas noktada budur

• 1 yıl yıl...

slm arkadaşlar bir sorum olacak Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router acces point ile karşı dükkandan wireless modem üzerinden bağlantı alıp kendi iş yerimden kablolu olarak kullanmak istiyorum. bu cihaz ile mümkünmüdür. yardımlarınız için teşekkürler.

Bazı durumlarda mümkündür..

Sen kendi iş yerine interneti nasıl almayı düşünüyorsun.?

Anladığım kadarıyla yardım olayım...

Senin şirketin de usb wriless takılı olması lazım ki bir bilgisayar internete girsin.

İkinci bir bilgisayar varsa kablosuz bağlandığın bilgisayarından network girişinden diğer bilgisayara çapraz bağlantı yapıp ağ bağlatılarımdan da ayarları yaparsan diğer bilgisayarda internete girer diye düşünüyorum..Ama en güzel şirketteki her bilgisayara Usb wriless almandır...

benim istediğim Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router acces point ile karşıdaki wireles modeme bağlanıp kendi işyerimdeki kablolu switch den dağıtım yapmak, kendi işyerimde kablosuz olması çok önemli değil. yardımların için teşekkür ederim.

airties in bi tane modeli var onu aldım denedim ağı görüyor ama paylışım yaptırmıyor beceremedik kısacası. o yüzden geri verdim şimdi bu modeli buldum benim istediğim amaç için kullanılıyormuş fakat genede araştırmadan almak istemiyorum

benim istediğim Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router acces point ile karşıdaki wireles modeme bağlanıp kendi işyerimdeki kablolu switch den dağıtım yapmak, kendi işyerimde kablosuz olması çok önemli değil. yardımların için teşekkür ederim.

airties in bi tane modeli var onu aldım denedim ağı görüyor ama paylışım yaptırmıyor beceremedik kısacası. o yüzden geri verdim şimdi bu modeli buldum benim istediğim amaç için kullanılıyormuş fakat genede araştırmadan almak istemiyorum

Anladım..bu model hakkında tefarruatlı bilgim yok.Ama mutlaka vardır biraz sabret burdan bi cevap alırsın inşAllah

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...