Jump to content

Kablosuz AĞlara BaĞlanma

kayl75

Recommended Posts

ARKADAŞLAR BENİM SORUM ŞU: BENDE KABLOLU MODEM VAR, FAKAT KENDİ PC İLE KABLOSUZ MODEMLERE DE BAĞLANMAK İSTİYOR. İNTEL PROSET KABLOSUZ WİFİ BAĞLANTI YARDIMCI PROGRAMI İLE BAĞLANMAYI DENİYORUM.. BAZI KULLANICILARA ERİŞİYORUM FAKAT BAĞLAN DEDİĞİMDE BAĞLANMIYOR. KİLİTLİ OLANLARDA VAR KİLİTSİZ OLANLARDA BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR. VEYA SİLİP YENİDEN PROGRAM YÜKLESEM NEREDEN BU PROGRAMA ULAŞABİLRİM. TŞKLER

Pc de Wireless kartı varmı o wifi hatlarını başka türlü bulamazsın eğer varsa mutlaka vardır wifileri bulabiliryorsun.Bağlanamamanın nedeni sinyal seviyesinin düşük olması olabilir yani o kablosuz modemler senden uzakta ise düşük sinyal ile bağlanamayabilir şifreli veya şifresiz olmasıda modem sahibinin kendisine bağlıdır sahibi şifrelemediyse şifresiz bir hat olur.

sinyal seviyeleri yüksek .. onunla ilgili bir sorun yok. sadece bağlan dediğimde bulunan kişilere bağlantı kurulamıyor. bunu ile ilgili bir sorun var yoksa diğer olaylar tmm. buraya kadar herşey normal. yaklaşık 10-11 kişi buluyor. bunların bir çoğu kilitli(şifreli) fakat 2-3 taneside açık. sinyallde en az4 kademe. ama yinede. bağlanarak nette kalamıyorum. kabloyu çıkarınca bağlatı kopuyor. sorun bu..tşkler

Modem üzerinde mac koruması olabilir yada benim gibi biri DHCP kısmını sadece tek bilgisayara ip verecek şekilde yapılandırmış ve ip de alamıyor olabilirsin. Birde düşük bi ihtimal ama belki driverı da sorunlu olabilir.

Modem üzerinde mac koruması olabilir yada benim gibi biri DHCP kısmını sadece tek bilgisayara ip verecek şekilde yapılandırmış ve ip de alamıyor olabilirsin. Birde düşük bi ihtimal ama belki driverı da sorunlu olabilir.

Arakadaş dogru acaıklamayı yapmış bu agalara girmek için farklı yonetemler uygulanır formada izin wan agına girmenin ( hack ) in yasak oldugunu biliyorsunuz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...