Jump to content

Kendi Multibootunuz Xp Tr-en-ntldr-livecd V Dahası

Recommended Posts

bu düzenleme multiboot menü hazırlama da daha acemı olup bir turlu istediği sekli uygulamayanlar için temel bazı sistem ve uygulamaları kit haline getiilmişi ve kendi modifiye ettiğini xp nizi içine entegre edip istediğiniz gibi kullanacağınız bir menüdür.

öncellikle baştan belirtmek istiyorum bu bir modifiye işletim sistemi değildir.

özellikle teknik serviste çalışan arkadaşlarımız için onlar uğraşmadan ellerinde bulunması gerek kit Ön dosyalarıdır.

şimdi buna kendi sistemimizi nasıl yapacağız onu anlatmak istiyorum

aslında çok basit.

+++ indireceğiniz dosya aslında bir iso dosyası yani yapısını bozmamanız gerekiyor bozarsanız (winrarla açmak gibi) tekrar boot hale getirmek biraz zor.

+++indirdiğniz .iso dosyasını poweriso programı ile açacaksınız.

4.jpg

+++multiboot>SYS>MYXP Klasörünün içine kendi xp cd nizin içindeki dosyaların tamamını buraya atıyorsunuz

+++şimdi sıra dosyaları kendi xp cd mize entegre etmeye

+++kendi xp cdmizden kendixpniz>İ386> konumundan TXTSETUP.SIF dosyasını buluyorsunuz.

+++bu dosyayı not defterı ıle açıyorsunuz

+++bul u tıklayıp setupsource yazıyorsunuz. orada goreceğiniz yazı tam olarak bu olacaktır.

SetupSourcePath = "\"

+++ siz burayı şu şekilde değiştireceksiniz

SetupSourcePath = "\SYS\MYXP"

bu dosyalarınızın kaynak yerını belirtir.

+++ şimdi yeni oluşturduğumuz TXTSETUP.SIF dosyasını başka bir yere kaydediyoruz.

+++poweriso ile açtığımız iso dosyasından

multiboot>MYXP klasöründeki TXTSETUP.SIF dosyasını silip kendi oluşturduğumuz TXTSETUP.SIF dosyasını buraya ekliyoruz.

işte artık o sizin türkçe xp niz

+++ sıra ingilizce xp cd sinde aynı olayı burada da tekrarlıyoruz

multiboot>SYS>XPEN klasörüne kendi ingilizce xp cdni at

ingilizce cd>i386> TXTSETUP.SIF dosyanı da bu sefer

SetupSourcePath = "\SYS\XPEN"

şeklinde değiştir.

bu TXTSETUP.SIF dosyanı da multiboot>XPEN klasorundeki ile değiştir

+++ artık kaydet düğmesine basın ve multiboot artık sizin

1.jpg

2.jpg

3.jpg

+++bunlarda size ekran görüntüleri

+++ bu düzenleme easyboot ile yapılmamıştır

+++görseliği sizi eminim tatmin edecektir

+++mutlaka deneyin

:lol:

http://depositfiles.com/en/files/px474u7b3
http://depositfiles.com/files/518i8yxsb

http://rapidshare.com/files/247486586/part1.7z
http://rapidshare.com/files/247510778/part2.7z

2 PART TOPLAM 67 MB

açınca 85 mb

+++TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN++++

öncelikle güzel bir çalışma olduğunu belirtmek isterim.

"+++ bu düzenleme easyboot ile yapılmamıştır " diyosun. Ancak multiboot klasöründe "Airboot" klasörü var. Bu klasör Aero Studio ' nun oluşturduğu bir klasör.

Bir sorum daha olacak live CD eklerken nasıl bir yol izledin? Normalde" aero studio" da ben çalıştırmadım şu ana kadar.

evet easyboot ile yapılmamıştır.aerostudio benim uzman olduğum konu bu sadece basit bir çalışma idi. aynı xp mantığı ile yapıyorsun bin dosyasına klasor ismini gosterıyorsun o kadar. bin dosyasını da ana dızıne atıyorsun yada kod verırken nereyı gosterdıysen oraya ben mıllet gorsun dıye ana dızıne ekledım

Güzel bir paylasim yapmissin,acaba icerisine baska seylerde ekleyebilirmiyiz? birde arka plan resmini degistirme sansimiz varmi?

Elemek derken;pass kirma,Hirens boot gibi seyler...

kaplan33

öncelikle bu kendinizin özelleştirebildiğiniz küçük bir önyükleme ama eğer başka isteklerde olursa ona göre paket çıkartabılırım

-->bart pe arasıra hata veriyor en stabıl buldugum bızım sıtedekı networklu ve mınıxp olan

-->hiren eklenmiş versiyonu da ekleyecegım ama boyut artacak onu eklemesı biraz karısık. pass kırma var zaten (reset password)

--> arka plan resmını bu çalışmadan çıkartamazsın çunku derleme paketi ona göre oluşturuyor dosyayı ama bn değiştirmenin yolunu bulursam buradan yazarım (hiç denememiştim)

-->aesybootun boot ekranı o kadar kotu cıkıyorkı artık kımseyı tatmın etmıyor photoshop ıle kabartmalı sekııller olusturulsa bıle ben de bır senedır bununla yapıyorum ama grupdos biraz karısık. c ile oluşturuluyor.

ek olarak neler ıstegınızı yazın ona gore olusturayım

Benim ihtiyacim olanlar,genelde herkese lazim olacak standart programlar.

Ghost veya Acronis,HdClone,WPI

Yapacagin calisma icin simdiden tesekkürler....

kaplan33

Frekans7 nasıl yaptın biraz açıklarmısın iso oluşturamıyorum.

Nihayet oldu teşşekkürler

part1 ve part2 dosyalrını rar dan çıkartıp. 7z.001 ve 002

dosyalarını aynı klasöre at. daha sonra 7z.001 dosyasına sağ tıklayıp ( tabi 7-zip programının pc de yüklü olması gerekiyor) dosyaları çıkart dersen iso dosyasını oluşturmuş olursun.

live cd ekli zaten eger başka bir live cd eklemek istiyorsanız *.bin dosyasının ismini mnxp.bin olarak değiştirin klasörünü de ana klasöre atın tabi bin dosyanıza klasorunuzun yolunu göstermeyı unutmayın (bildiğinizi farz ediyorum)

• 10 ay sonra...
live cd ekli zaten eger başka bir live cd eklemek istiyorsanız *.bin dosyasının ismini mnxp.bin olarak değiştirin klasörünü de ana klasöre atın tabi bin dosyanıza klasorunuzun yolunu göstermeyı unutmayın (bildiğinizi farz ediyorum)

güzel bir paylaşım olmuş ama benim bir sorum olcaktı bu ntldr fixi yi multiboota nasıl ekliyoruz bi açıklarsanız çok makbule geçer

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...