Jump to content

Windows Xp Geç Açılıp Geç Kapanıyor

serkanyeter

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, sizlere bi sorum olacak. Forumu uzun süredir takip ediyorum ve indirip kurduğum birçok sistemler oldu ve daha sonra kendi ihtiyacıma göre xp yapmak istedim ve kendi düşüncelerime özgü modifiyeli xp cd mi hazırladım. Fakat hazırladığım sistemimde windows biraz geç açılıp biraz geç kapanıyor. bu sorunu bi türlü çözemedim. Sistemde kullandığım bazı temel özellikler :

Windows Xp Sp3

Seven Pack V3.0

Driver Pack 2009

Internet Explorer 8

Office 2003 Sp3

Eset Smart Security 3

Java 6-13

Media Player 11

Flash Player 10

Nlite ile hazırlayıp içine driverları ve addonları ve wpi dosyaları ekliyorum. Regedit ve Msconfig den birçok çalışan dosyaları iptal ediyorum fakat genede sistem sürekli geç açılıp geç kapanıyor. Sizce nasıl bi ayar yaparsam bu geç açılmayı ve geç kapanmayı çözebilirim?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Serkancım her şey yazılım değildir. Bence buraya birde Pc donanımının özelliklerinide yazsaydın. P3 bir işlemcin varsa normaldir mesela :D

veya yaz geldi bak cpu larımız iyice ısınıyor bu aralar. Bi tozunu falan aldır kasanın, bakımını yaptır. fanlarına felan baktır özellikle. Genelde pclerimizi ısı üzüyor çünkü.

XP Manager veya buna benzer optimasyon programları var.. Bunları forumdan bulabilirsin. Kolay gelsin.

kardeş program olmadan, register yada başka bi yerden, ayar veya silinmesi gereken önemsiz dosyalar varsa şeklinde yapabilirmiyiz?

Serkancım her şey yazılım değildir. Bence buraya birde Pc donanımının özelliklerinide yazsaydın. P3 bir işlemcin varsa normaldir mesela :D

veya yaz geldi bak cpu larımız iyice ısınıyor bu aralar. Bi tozunu falan aldır kasanın, bakımını yaptır. fanlarına felan baktır özellikle. Genelde pclerimizi ısı üzüyor çünkü.

Ben müşterilerimin pclerine kuruyorum P4 işlemci dede core 2 quad işlemci dede yavaş açılıp yavaş kapanıyor. örnek 10 ile 17 bar gidip geliyor şeklinde

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...