Jump to content

Pc Harici Kulaklık Ve Mikrofon Girişleri çalışmıyo

Kesici

Recommended Posts

Arkadaşlar 1 aydır aynı sorunu yaşıyorum ama anca bu güne nasipmiş konu açabilmek.Şimdi benim bu kasada resimde görüldüğü gibi önde 2 tane harici kulaklık ve mikrofon girişi var.Ama bunlar çaılşmıyor.Pc'ye sürücü bulundu yazısı bile gelmiyor.

Sorun nedir acaba bi yardım edin arkadaşlar google da aratıyorum ama çıkmıyor.1 AYDIR bununla uğraşıyom.

Burada sorunun nolduğu ve nerden kaynaklandığına bakabilirsiniz.

Kasa Resmi >>>>> http://img193.imageshack.us/img193/8035/kasab.jpg

Öncelikle mikrofon ve kulaklık girişlerinin çalıştığına emin olun.Eğer girişleriniz çalışıyorsa kulaklık ve mikrofonunuzu başka bilgisayarda deneyin.Kolay gelsin...

Öncelikle mikrofon ve kulaklık girişlerinin çalıştığına emin olun.Eğer girişleriniz çalışıyorsa kulaklık ve mikrofonunuzu başka bilgisayarda deneyin.Kolay gelsin...

Kardeş başka pc de değilde başka mikrofonla denedim gene de olmadı.Başka bişi önerebilir misin?

kabloları anakart üzerinde bulunan ses giriş yerine bağlı olduguna eminmisin genelde pc' ciller bunları takmayı unutuor :D

Kardeş kasayı açamıyom arkada etiket var. Başka nasıl öğrenecez çalışıp çalışmadığını.

Kardeş başka pc de değilde başka mikrofonla denedim gene de olmadı.Başka bişi önerebilir misin?

Girişleriniz bozulmuş olabilir harici bir kulaklık ve mikrofon girişi ile deneyin.Kolay gelsin...

en kolay yolu söledim ben sana :) yarın aldıgın yere ******ür yapsınlar 2dk yok beklemem diyorsan etiketi kaldır ;)

tmm kardeş yardımın için saol :D boşver kalsın garantinin bitmesine 1 sene var bitsin ozaman yaparız :D Boşu boşuna garantiden olmayalım şimdi :D

Garantiye gönderin o zaman hiç uğraşmayın..;)

Kardeş garanti dediğim bilgisayar toplama. Yakının toplaması ama o da başka bi yere geçince bende ******üremiyom. Başka yere ******ürsem bir sürü

para çarpcak şerefsizler :D

Arkaya taktığımda tabii ki hem kulaklık hem de mikrofon çalışıyor :D

O zaman ön girşleriniz bozulmuştur veya kablosu çıkmıştır. Bunun için kasanızı açıp bağlantılarınızı kontrol etmelisiniz.Kolay gelsin...

Arkadaşlar teşekkür ederim. Başka forum olsa şimdiye kadar kimse yazmamış olurdu.

Ama işte TNCTR farkı.İşte arkadaş farkı ve işte yardım farkı. Yardım eden arkadaşlara ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM.

yani arkada bir sorun yoq.

Arkada bi sorun yoqsa :warning:

en iyisi eğer nasıl ne yapacağını ve kasa içi hakkında bilgin yok ise etiketi güzelce yapıştırıp servise ******ürmen olacaktır...[Ekiteki açsanda sorun olmaz garanticiler için eminim] Ayrıca açmışken iyice bir bak ve takılı ise çıkartıp tak yerine oturduğundan veya yerinde olduğundan emin ol.

İyi günler.

Arkada bi sorun yoqsa :lol:

en iyisi eğer nasıl ne yapacağını ve kasa içi hakkında bilgin yok ise etiketi güzelce yapıştırıp servise ******ürmen olacaktır...[Ekiteki açsanda sorun olmaz garanticiler için eminim] Ayrıca açmışken iyice bir bak ve takılı ise çıkartıp tak yerine oturduğundan veya yerinde olduğundan emin ol.

İyi günler.

Çıkarıp takmadım ama elimle kontrol ettim ve gayet oturmuş görünüyordu. Ama bidaha açtığımda kontrol ederim veya çıkarıp takarım.

Tekrar saol ama driver eksikliğinden bööle bişi olmaz demi yani.Driverden olmaz dimi yane

ArkAdaşlar kendim açtım baktım pc'ye ve gördüm ki o iki bağlantı da Audio yerine bağlı yani arkada bir sorun yoq. Başka ne yapabilirim??

Peki ön girişlerin bağlantılarına baktınız mı?

işletim sistemi olarak ne kullanıyorsun? eğer xp kullanıyorsan donanımda herhangi bir problem yoksa çalışması lazım yok vista yada win7 kullanıyorsan direkt çalışmaz ses ayarlarından aktif etmen lazım şuan xp de olduğum için tam yerini hatırlayamadım ama saatin orda ses simgesini sağtıklarsan ordaki ayarların birindeydi

Bios ayarlarına giriyorsun Advanced/Onboard Device Configuration/Front Panel Support Type ulaşıyorsun ve burada iki seçenek var (AC 97) ve (HD Audio) sonra AC 97 ye ayarla ve çık , biosa nasıl girilir pc açılışında delete tuşuna bas ve karşına bios menüsü çıkacaktır ayarları değiştirdikten sonra F10 tuşu ile kaydedip çıkarsın.

Bios ayarlarına giriyorsun Advanced/Onboard Device Configuration/Front Panel Support Type ulaşıyorsun ve burada iki seçenek var (AC 97) ve (HD Audio) sana AC 97 ye ayarla ve çık , biosa nasıl girilir pc açılışında delete tuşuna bas ve karşına bios menüsü çıkacaktır ayarları değiştirdikten sonra F10 tuşu ile kaydedip çıkarsın.

Bunu yaparsam ikiside çalışır değilmi yani hem ön girişler hem arka girişler çalışır değilmi? Sonra sadece ön girişler çalışır olmasın da :thumbsdown:

Bunu yaparsam ikiside çalışır değilmi yani hem ön girişler hem arka girişler çalışır değilmi? Sonra sadece ön girişler çalışır olmasın da :thumbsdown:

evt ön arka girişlerin hepsi çalışır , aynı sorun bendede oluştu daha önceleri bu şekilde halletmiştim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...