Jump to content

Usb

gencturk*

Recommended Posts

Donanım hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz?

Yaklaşık 1 haftadır USB aygıtlarından taşınabilir bellek leri pc görmüyor.Aygıt yöneticisinden "Evrensel Seri Yol Denetleyicisi" ni açıyorum bilinmeyen aygıt diye yazıyor.USB Kök hub a bakıyorum.Bu aygıt düzgün çalışıyor diyor.Bilinmeyen aygıtı kaldırıp, Yeni donanım ekle den pc yi tarattırıyorum usb aygıtı buluyor ama aygıt yüklenirken ahata oluştu aygıtınız düzgün çalışmayabilir diyor.2 Gündür 5-6 defa format attım ve değişik XP ler kurdum ama nafile benim bilgisayar USB aygıtlardan taşınabilir bellekleri görmüyor.Biris yardım etsin ne olur kafayı yiyecem..

Not: Klavye ve Mouse usb den bağlanıyor ve onları görüyor.

arkadasım kesın olmamakla beraber bıos ayarlarına bakmanı tavsıye ederım. eger az cok anlayabılıyorsan bıos ayarlarından yapabılırsın dıe bılıyorum ...

benım flas bellekler bazen yavas calısıo du bıos dan acıyordum hız lımıtını ve hızlanıyordu belkı orda kapalı olabılır dıe tahmın edıyırum .. yardımcı olabılmısımdır umarım...

arkadasım kesın olmamakla beraber bıos ayarlarına bakmanı tavsıye ederım. eger az cok anlayabılıyorsan bıos ayarlarından yapabılırsın dıe bılıyorum ...

benım flas bellekler bazen yavas calısıo du bıos dan acıyordum hız lımıtını ve hızlanıyordu belkı orda kapalı olabılır dıe tahmın edıyırum .. yardımcı olabılmısımdır umarım...

biostan nasıl ayarlıyorsun.biraz detay aktarabilirmisin

Teşekkürler ilgine arkadaşım.Bios ayarlarını sıfırladım ama değişen bir şey yok.

Ana Kart driverını yeniden yüklemek mi gerekir aceba...

Kafayı yiyecem bu nasıl bir makina bu nasıl bir durum anlamadım...

Sorun ile ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Bu gün öğlen pc nin içini açtım ve anakart Usb bağlantı kablosunun gevşediğini gördüm ve kabloyu yerleştirince USB aygıtlarının hepsini görmeye başladı.

İlgilenen Herkese teşekkür ederim sağolun.

İyiki böyle bir site var.

Site yöneticilerine de teşekkür ederim.

Kasaların ön paneli ya da PCI yuvalarının olduğu kısma eklenen ek USB yuvaların ankart bağlantılarında sorun olabilir diyecektim ama sorunu çözmüşsün :)

Şöyle bir bilgi ekleyeyim o zaman. Kasanız eğer kaliteli değilse kesinlikle ön panel USB bağlantılarına güvenmeyin. USB aygıtlarını dahi bozabildiklerine tanık oldum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...