Jump to content

Işletim Sistemi Secme Menusu Yok

canpeker

Recommended Posts

arkadaslar 2 tane işletım sıstemı kullanıyorum 1.harddıskte vista var 2. harddıskede yenı format attım xp medıa center yukledım ama formattan sonra pc acılısta hangı işletım sıstemını kullanmak ıstedıgımızi soran menu kayboldu dırek pc xp den acılıyor vistaya gıremıyorum nedenı nedır bılen arkadasların yardımını rıca edıyorum

Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş. ilk önce vista sonra xp yi kurmalısınız hep. Vista dvd sini takıp onarma yapın gelecektir.

Arkadaşım burda yanlış yazmışsın sanırım ilk önce Xp sonra Vista kurulmalıdır yani önce eski sürüm(XP) sonra yeni sürüm(Vista). Vista yı boot tan açınca arkadaşın dediği gibi Ornarma ve Kurtarma seçeneklerinden Bunu Başlangıç Onarım 'dan Onarabilirsin Kolay gelsin.

Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş. ilk önce vista sonra xp yi kurmalısınız hep. Vista dvd sini takıp onarma yapın gelecektir.

"Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş"

demişsin. ardından aynı şeyi söylemişsin

"ilk önce vista sonra xp yi kurmalısınız"

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Arkadaşım burda yanlış yazmışsın sanırım ilk önce Xp sonra Vista kurulmalıdır yani önce eski sürüm(XP) sonra yeni sürüm(Vista). Vista yı boot tan açınca arkadaşın dediği gibi Ornarma ve Kurtarma seçeneklerinden Bunu Başlangıç Onarım 'dan Onarabilirsin Kolay gelsin.

ilk önce vista sonra xp kurmalısın.

xp kurduktan sonra vista kurarsan xp vistayi tanimaz. makinadaki harddiskin bir bölümüne vista kur. sonra makineyi XP cdsi ile boot edip harddiskin vista olmayan kesimine Xp yi formatlayarak kur.

Eğer açilişta şeçim bölümü çikmiyorsa

vistada bilgisayarim'a sağ tiklayip özellikler->Gelişmiş->başlangiç ve kurtarma

microsoft windows vista yazan yeri açilişta sor a çevir.

"Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş"

demişsin. ardından aynı şeyi söylemişsin

"ilk önce vista sonra xp yi kurmalısınız"

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Farkettiyseniz ilk önce " Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş " Bu cümleyi kurmuşum. Sonra dalgınlıkla onu yazmışım, xp, vista kelimelerinin yeri karışmış. üstteki arkaşın yaptğı gibi düzeltmem için uyarabilirdiniz. İlk önce xp sonra vista kurulursa bu tür ayarların hiç birine gerek kalmaz. Sistem açılışta direk sorar.

" bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. "

Böyle bir çıkış gereksiz olmuş.

Vistadan sonra eski sürüm olan xp yi yüklediğiniz için bu şekilde olmuş. ilk önce xp sonra vista yi kurmalısınız hep. Vista dvd sini takıp onarma yapın gelecektir.

Düzeltildi

tesekkur ederım sorunu cozdum fakat xp ye format atmak ıstedıgımde yıne aynı sorunla karsılasacagım o zaman degılmı bunu engellemek ıcın ne yapmam gerek

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...