Jump to content

Yeni Leptoplar Da Format Atılmıyo

astim

Recommended Posts

öncelikler konu ile ilgilene tüm arkadaşlara şimdiden tşk ederim gecenlerde lenova'nı yeni bir serisi olan bir leptop pc aldım ama bu pcye vista kurmak istedim ama butun dosyaları kopyaladıktan sonra son adımda mavi ekran veriyo denemedigim yöntm kalmadı sanırım dd3 ram olması bu sorunu veriyo sadece bir tahmin bana bu konuda yardımcı olursanız sevirim

Arkadasım vista kurmak istedim demissin zaten pc vista olarak gelmiyormu_?_

Aynı sorun bende xp kurarken vardı.

Ve ben Ultra Xp Best Edition Kurdum düzeldi..

Bilmem ama vistanın DDR3 ü desteklemesi gerekir.. :S

Bide modifiye vista dene..

BIOS tan AHCI yazan yeri sata olarak değiştir yüklersin, morning xp yada ultra xp kullanmanı tavsiye ederm. O zmaan hiçbir sorun yaşamadan ve herhangi bir ayar yapmadan direk yüklersin. ben de aynı sorunla karşılaştım ve bu şekilde hallettim

BIOS tan AHCI yazan yeri sata olarak değiştir yüklersin, morning xp yada ultra xp kullanmanı tavsiye ederm. O zmaan hiçbir sorun yaşamadan ve herhangi bir ayar yapmadan direk yüklersin. ben de aynı sorunla karşılaştım ve bu şekilde hallettim

Vistanın Sata ayarlarıyla oynamadan yüklendiğni biliyorum ama

sen gene arakdaşın dediği gibi Biostan sata ayarların bul

AHCI değilde IDE modunda format at.Belki olur :D

(bende ilk lenovo aldığımda mavi ekrana düştü ve çok pisss telaş etmiştim.Biostan olur belki dene. )

Benzer Sorun bnde de var Bnde Acer Aldım . Hdd ye koymuslar vista kurulumunu fln hi cd yok xp kurmak istedim mavi ekran verio 3 farklı xp denedim olmadı sta/ ahcı mod olayını da denedim . bi banada yardımcı olursanız sevinirim .

bir de dvd yaptim onu takınca direk ilk alınmıs ayarlarıyla ve driverları ile yukluo vistayi acer backup manager sayesinde ama xp kurdugumda bu kadar dirverlar i nerden bulucam .

Laptop in markasi acer ilgilenirseniz sevinirim

• 2 hafta sonra ...

iki farklı yolla bunu yapabilrisin 1.si tum aradaslarımın dedıgı gıbı sata ıde ayarlarını yaparsan %100 düzelir ddr1-2-3 fark etmez :) öyle bır ayırımolmaz

ozaman xp ddr3 ram :) ısletım sıstemı dıye bır mantık olmaz yada dusunsene ddr2 ısletım sıtemı

ısletım sıstemlerı 32 ve 64 olarak ıkı farklı sıstemde bulununur sımdı sen once laptopunun modleını soylersen detaylı yardımcı ıolabılırım

gelelım 2. yola eger dıyorsan bnu vısta yuzunden olmuyor dıye wındows 98 cd ıle fdisk ile hard diskki komple bıcımlendır

yada multıbotla , mınıxple de bunu yapabılırısn eger gende olmadı dersen bu sefer vista dvdsını tak hard dıskı bıcımlendır sonra bılgısayarı kurmadan resetle

xp cd sını tak :) olay olur ıı gunler kolay gelsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...