Jump to content

Bilgisayarımın Ekranı 4 Tane Oluyor..lütfen Yardım

adembeyy

Recommended Posts

bılgısayarın ekran kartı chıpinde sorun var genelde darbe yada dusme sonucu olusan bır sorundur

format yada baska seyle cozumu yok bosuna arama kendılıgıne bazen duselır sonra tekrarlamaya baslar aynı sorunalrı garantısı varsa garantıye gotur

Sorununuz Arkadaşımızın da dediği gibi donanımsal bozulma söz konusudur. Eğer Bilgisayarınız garantili ise servisine ******ürmenizi, değil ise ekran kartınızı bir kurcalayın derim [Başka bir ekran kartı takıp denemek veya Yeni bir ekran kartı Almak]...

Ekran kartı yanık veya LCD ile ekran kartı arasındaki kabloda sıkıntı var. Aynı hata ekranda 6 görüntüyle benim başıma geldi. 20 gün önce de garantiye gönderdim laptopumu bu sıkıntıdan..

• 3 ay sonra...

konu biraz geçmiş ama ben yazmak istiyorum belki başka bir arkadaşmın işine yarar aynı sorun bende de vardı sorun ekran kartında ekran kartının değişmesi ğerekiyor.yada bir yerde okumuştum çözüm olabilir ekran kartını şaç kurutma makinesiyle 1,2 dk ısıtarak ekranın çiplerini bastır muhtemelen çipleri oynamıştır ben denemiştim olmuştu belki çözüm olabilir.ama ekran kartını değiştirmen kadar iyi olamaz.işinize yararsa ne mutlu saygılarımla...

arkadaşım senin ekran kartın arızalı. format atmaya falan uğraşma. ama bios ayarlarına bi varsayılana getir diyecem ama dizüstü bilgisayarlarda biosdan gpu ayarı ile olacak bişey değil. sen servise gönder ekran kartına bi baksınlar. sürücüden falan kaynaklanmaz, ya da format atmayla düzelmez bu. sakın kendin oynamaya kalkma hele garantisi var sa:) hadi selametle...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...