Jump to content

Client Pc'lerde İnternet Hızını DÜşürmek İstiyorum

3yl3mci

Recommended Posts

arkadaşlar Ben Client Pc'lerde İnternet Hızını DÜşürmek İstiyorum Bunun İçin elinizde blidğiniz bir program varmi mesala cafedeyim adma geliyor program çekiyor bütün cafenin hızını indiriyor oda aşırı aslında programları normal çekmiyorr yazılım kullaniyor mesala torrent ile çekiyor oyunlar onun maxi mum olarak indiriyor bu kez müşterilere haksızlık oluyor adamlar otureuyorr 10 dk zar zor msn açlişiyor bir film online seyrederken bi acayip iniyor yani 1 saatlik bir filmi adam 3,4 saatte seyrediyor o da adma ne zorluklar çekiyor Örneğin bi oyunu minimum 425 kb olarka indiryoor

Modemim

AirTies RT-111

net Hızı 4024

net limiter kullandım dandik bişi :rolleyes:

1. torrentde indirme yaparken hız limiti koyabilirsin hemen hemen her programda bu özellik var...

ikinci diğer sitelerden indiriyorsan jdownloader gibi bir programlada diğer sitelerden indirme yaparken hız limiti koyabilirsin yada idm ilede hız limiti konulabilir...

veya arkadaşında dediği gibi cfosspeeed kullan o internet tırafiğini düzenler....

1. torrentde indirme yaparken hız limiti koyabilirsin hemen hemen her programda bu özellik var...

ikinci diğer sitelerden indiriyorsan jdownloader gibi bir programlada diğer sitelerden indirme yaparken hız limiti koyabilirsin yada idm ilede hız limiti konulabilir...

veya arkadaşında dediği gibi cfosspeeed kullan o internet tırafiğini düzenler....

ewet var ama adam o ayarları biliyorr :rolleyes:+ yanınada orbit kullaniorrr:D

Hangi müşteriye yetişsin, tek tek kim ne yapıyor diye kontrol mü etsin? Ki böyle bişeyde müşterileri oldukça rahatsız eder.

Soruna gelince, bandwith manager özelliği olan modemlerde bunu yapmak mümkün. Tabiki verimliliği ne derece düzgün tutar bunun hakkında bilgim yok. Çünkü 6 bilgisayar aynı anda internete giriyor ise bağlantının tamamını 6'ya bölüp client başı izin verilecek hızı dağıtmalıdır bu hız örnek olarak 30kb ise 2 bilgisayar aynı anda internete girdiğinde bunu 2 ye bölmeli yani 2 client'e pc başı 90kb vermelidir ki üstteki bandwith manager özelliği olan modemler bu şekilde mi çalışıyor yoksa katı kurallı kısıtlamamı getiriyor bilinmez. Fakat bu bahsettiğim işlemi akıllı olarak yapan işlemcili hublar olduğu şeklinde duyum almıştım fakat kurup kullanmak nasip olmadı malesef...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...