Jump to content

2009 Öss 8. Türkçe Sorusu

Iceberg

Recommended Posts

Burada D ve E şıkları ilk eleneceklerdir. Verilen paragrafla alakası yok. A ve B şıkkı da birbirlerine benzere şeyler söylüyor. Asıl dikkat edilmesi gereken birbirine benzer iki şık varsa ikisi de yanlıştır. C şıkkı paragrafı tam olarak yansıtmasa da yukarıdaki cümleleri kanıtlıyor. :p

C şıkkı kanımca doğrudur. herhangi bir çeldirici olduğunu düşünmüyorum ortalama ÖSYM sorusu benim zamanımda da vardı hala soruyorlar mı bunları :p

dogru cvp sıkkı A arkadaslar mynet.com da cevap anahtarı ve srular verilmiş durumda..

birde bir haber daha var bu öss sorularında 3 tane yanlıs varmıs

detaylı bılgı ıcın

www.mynet.com a bakabılırsınız...

dogru cvp sıkkı A arkadaslar mynet.com da cevap anahtarı ve srular verilmiş durumda..

birde bir haber daha var bu öss sorularında 3 tane yanlıs varmıs

detaylı bılgı ıcın

www.mynet.com a bakabılırsınız...

evet arakadaslar bunun cevabı A zaten arakadas dogru yapmıs bide sucluor ösymyi :DD

Burası Türkiye Afedersiniz ama Türkiye de her iş b*ktan bu işin de b*ktan olması normal benim girdiğim yıldada böyle b*ktan sorular vardı bakın şimdi de var ve döngü böyle devam eder gider.

bu öss taaaa..... adam gibi yapın madem soruları bi işi yapamıyorlar. bir soru yapanlar sınava girseydi ne düşünürdü bakalım

Terzi kendi söküğünü dikemez hesabı onlarda yapamazlardı herhalde =) :D

Türkçe neydi öyle ya :S İnsan 2 şık arasında kalır ben bazen 5 şıkında arasında kaldım :S Hepsini işaretleyesim geldi.

Aynen. :D Bir de sorular o kadar uzun ki okumaya üşendiğim soruları hep atladım. :hi: Bi başlasam okumaya 10 dk'ya ancxa bitiyo okumam . ^_^ Nalet Olsun Ösym

Hekezi Türkçe batırdı abi.

ben 20 doğru 4 yanlış yaptım ama hiç memnun değilim :s

Bende aynı senin gibi 20 D 4 Y yaptım kardeş...bu arada bende 8.soruyu A şıkkı yaptım o doğruymuş zaten bu soru üzerinde epey düşünmüştüm düşündüğüme değmiş bari :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...