Jump to content

Bilgisayar Kitlenmesi..

asaddddd

Recommended Posts

Arkadaşlar Daha Önce Foxcoon Anakart ve 1 Gb Ddr 2 533 Mhz Ram , P4 3.2 Lga 775, Hd3600 Ekran Kartı Pc'm Bu Şekildeydi Ama Geçen Hafta Kingston 2 Gb 800 Mhz Ram ve Asus ASUS P5KPL-CM G31 anakart aldm hiçbişeyde bi problem yoktu işlemci fanı vidalı sıkmalıydı format atarken sürekli 29. dakikada kitleniyodu pc sonra işlemci fanını biraz daha sıktım format attım kullanirken sürekli takılıyordu pc res atmak zorunda kalıyordum biostan işlemci sıcaklıgına baktıgımda 75-80 derece arası değiştiğini gördüm acaba yeni kaliteli bi işlemci fanı alsam bu problem düzelir mi ??

mesela ben bunu beğendim fiyatıda gayet uygun COOLER MASTER LIA-L9B1-GP LGA 775 GEÇMELİ İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU

ben sadece sunu sormak ıstıyorum işlem ci yi yuvasına yerleştirdikten sonra fanı ustune koymadan ikisinin arasına beyaz renklı krem gıbı bırsey surdunmu yada koydunmu ... dırek hıc bırsey surmeden mı yerlestırdın.. .. bu dedıgım sey bıldıgım kadarı ıle ıslemcının fazla ısınmasını onluyor... ben boyle bılıyorum... net cafede calısırken soktugumuz pc lerde uygulardık hatta ewde kı pc mı de soktugumde baktım var gıdıp aldım ve ve dedıgım sekılde uyguladım...umarım yardımcı olabılmısımdır...

birde format atarken mı bu kıtlenme olayını yasıyorsun yoksa pc acıldıgı zaman mı? format atrken yasıyorsan takılma sebebı iso nun hızlı yazılması yada cd nın cızılmıs olası dan kaynaklanabılır. saygılarımla

ilk önce format esnasında 29. dakikada sürekli kitleniyordu pc sonra işlemci fanını sıktıktan sonra format atabildim ama ondan sonrada her 2-3 dkikada pc kitlenmeye başladı tüm herşeyi değiştirdim ram hdd power filan ama yine aynı problemi yapıyor.

şuan pc kapalı zaten açmıyorum ya kime ******ürdüysem fanın değişmesi gerek diyor öylemi yapmalıyım sizce? internetten bakmştm termal macun ve cooler master fanı alıp değiştirsem problemim ortadan kalkarmı.

şuan pc kapalı zaten açmıyorum ya kime ******ürdüysem fanın değişmesi gerek diyor öylemi yapmalıyım sizce? internetten bakmştm termal macun ve cooler master fanı alıp değiştirsem problemim ortadan kalkarmı.

ilk basta sordum sana ıkısının arasına bırsey surdunmu dıye krem gıbı bısı dedım

işte termal macundan al kullan sür ıkısının arasına sonra bak bakalım sıcaklık ne kadar... baktın olmuyo yavas yavas dıger yontemlerı dene ... everestte kurulu ıse dırek ordan gorebılırsın sıcaklıkları neyın nekadar sıcak oldugunu fılan..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...