Jump to content

Firefox Kilitlenmesi

hayal@_kny

Recommended Posts

Arkadaşlar Firefox kullanıyorum sürekli aslında özellikler çok iyi çok memnundum ama son zamanlarda video falan izlerken yada download lar sırasında sürekli donuyor çokğu zaman kilitleniyor. sildim tekrar yükledim hatta format da attım ama yine aynı. bunun mantıklı bir açıklaması varmıdır acaba lütfen yardım edermisiniz teşekkürler...

Firefox kilitlenmeleri bu aralar pek sık oluyor.Bazı sitelerde de buna rastladım.Bunun nedenleri şunlar olabilir.

1.Çok sayıda eklenti ile birlikte kullanılması.

2.Güncel olmayan ve stabil olmayan sürümünü kullanılması.(Şu anki stabil sürüm 3.0.11 dir)

Size tavsiyem varsa fazla eklentisi onları silin.Çok fazla sayıda sekme açmayın.Ve güncel sürümünü eski sürümü tamamen silerek yükleyin.Basit bir kaldırma ile firefox silinmez.

C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Application Data ve C:\Documents and Settings\YAGMUR\Local Settings\Application Data olan klasörün içindeki Mozilla klasörlerini de silin.Program fileste klasörü kalmışsa onu da silin.Öyle temiz yükleme yapın.Bu mozilla klasörlerini sildiğinizde tim kayıtlı şifreleriniz gider.Bilgilerinize.Saygılarımla

İlginçtir 3.0.11 e geçtiğimden beri bendede stabilite problemi var. Firefox yaklaşık 10 15 sn boyunca kitli kalıp düzeliyor. Büyük olasılıkla sürümden kaynaklanan bir sıkıntı...

İlginçtir 3.0.11 e geçtiğimden beri bendede stabilite problemi var. Firefox yaklaşık 10 15 sn boyunca kitli kalıp düzeliyor. Büyük olasılıkla sürümden kaynaklanan bir sıkıntı...

evet aynı sıkıntı bende sürekli güncelliyorum ama yağmuradam da haklı yani mantıklı temiz bi silme işleminden sonra yüklemek doğru ve otomatik güncelleştirme de otomatik kısa yükleme yapıyordum ha bide tnctr toolbar ve videodownloadhelper var başka yok.

bu arada ram 4gb :D

• 2 hafta sonra ...

kesinlikle 3.0 sürümünden sonra birşeyler oldu firefox a ki 2005 ten beri kullanırım sanırım kodlamalarında birşeyler var ve yapımcılarıda bunun farkında ki gelen mesajlar hep %100 işlemci ve kasılması sanırım. program yapımcıları bu konu üzerinde yogunlaşıyorlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...