Jump to content

Fan Almalımıyım Acaba

canpolat11

Recommended Posts

arakadşlar benim kasadan geçen seneden beri bir ses geliyor böyle vınlama sesi yükselen alçalan bir ses harddiskdendir dedim üçüncü harddiskimi aldım hatta yeni 500 wattlık ocz yeni psu aldım yine aynı ses ben almadan önce geçen sene falan dnedim birisini taktım hdd lerin hatta optik sürücülerin falan yine aynı ses en sonunda poweri alıp birde wd caviar black 500 gb aldım ses çıkartır sandığım Samsung 320 gblığı çıkartım yine aynı ses yine denedim dış kasa fanını çıkardım yine aynı ses en sonunda suçu biraz cpu fanında buluyorum gibi sizce ne yapmayılım işlemcide biraz ısınıyo bugün baktım 70 lerde falandı biliyorum komppresörle temizlmeme lazım ama biraz üşeniyorum arkadaşın dükkanında varmış ama herkesin kendine göre işi var onun için bi ******üremedim sizce ne yapayım benim anakartımda overclok özelliği yok anakartın modeli intel dg33bu ya niye ses çıkarıyor anlamadım işte oc de yapmıyorum boşunada fan almak pek istemiyorum aslında almak lazım cpu nun soğuması için sizden tavsiyem bu sesten nasıl kurtulurum birde bu ses sizce neydendir eğer fanadnsa yeni fan almam lazımmı lazımsa marka ve model ayrıca termal macun önerileri istiyorum en iyisi en sessizi hangisiyse onları yazmaya çalışın biraz uzun oldu afedersiniz ama sorunbu çözmek istiyorum lütfen yardım edin.saygılar

OC'siz bir işlemci için 70 derece çok yüksek bir değer bana göre,

İşlemci modelinizi yazmamışsınız, muhtemelen işlemcinizi stok fanla kullanıyorsunuz. Maalesef stok fanlar yeterince soğutma sağlayamıyor hele hele yaz günlerinin başladığı bu günlerde.

Stok fanınızı temizleyin, termal macunu yenileyin ve son olarakta cpu fanını yağlayın diyeceğim ama bir süre sonra yine aynı sıkıntı baş gösterecek... O yüzden iyi bir Cpu soğutucu almanızı tavsiye ederim

Ben bu modeli kullanıyorum.

Ama

Please register to see this content.
bu model daha iyi soğutma yapıyor..

Tabiki bütçenize ve soket tipinize göre daha değişik modeller bulabilirsiniz...

arkadaşım çok teşekkür ederim cpu modelim intel core 2 duo e6550 evet stok fan kullanıyorum yani nasıl desem böyle yükselen alçalan bir ses geliyor temizlemeyi düşünüyorum yada yeni fanmı alsam daha iyi soğutan ve sessiz bir fan tavsiyeside yaparsanız sevinirim.saygılar

Please register to see this content.

dostum şimdi belki fiyat biraz pahalı olabilir ama 500watt psu almış birisi bunuda alır tahminimdeyim bu soğutucu fansız doğal olarak sessiz senin işlemcine uyaemı bilmiyorum ama uymasada bunun gibi fansız soğutucu bulursun mutlaka uyan

fansız olmasına bakma çok iyi soğuturlar oc ciler bile kullanır

hem aldıın bu parçalar ömürlüktür biliyosun psu nda öyle bu soğutucuda

arkadaşım çok teşekkür ederim cpu modelim intel core 2 duo e6550 evet stok fan kullanıyorum yani nasıl desem böyle yükselen alçalan bir ses geliyor temizlemeyi düşünüyorum yada yeni fanmı alsam daha iyi soğutan ve sessiz bir fan tavsiyeside yaparsanız sevinirim.saygılar

Yeni fan almadan önce :

Fanınızı temizleyin sorun devam ediyorsa başka bir fan ile deneyin. Kolay gelsin...

arkadaşlar ilgilenen herkes çok sağolsun Allah razı olsun evet temizlemme gerekiyor bunu biliyorum ama önceden elimizde termal macun olması gerekiyor onu alınca büyük ihtimal temizlerim bir sorun olursa yine buraya yazarım hepiniz çok sağolun iyi forumlar.saygılar

nasıl yani psu yu aha yeni aldım garanti dışı falan değil psu dan ses gelmiyor çünkü değiştirdim siz bana cpu fanıyla ilgili bilgi verin.saygılar

o vınlama benim e2200 işlemcide de var ne diyeyim sanki araba gaza basarmıcasına inceden acı ve birazda ürpertici ses çıkartıyor yan kapağı açınca dahada duyar oldum özellikle oyun falan oynayıp işlemcinin iyice kasıldıdı anlarda ses doruk noktasına çıkıyor şuan bile ötüyor acı ses:)

arkadaşların da soylediği gibi stok fanı değiştirmek lazım yeterli gelmiyor heleki adana gibi sıcak bir diyardaysan :D

şuan için bilgisayar ile ugrasamam varsın ötsün ne yapayım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...