Jump to content

Veri Koruma şifresi

hsynh

Recommended Posts

Arkadaşlar.Benim xp yüklü makinada dosyaları veriyi korumak için içeriği şifrele seçeneğini işaretliştim.daha sonra bu işareti kaldırdım ama yeni açılan dosya ve klosörler hep şifreli çıkıyor.Şimdi bunu iptal etmek istiyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

maalesef konu hakkında bilgi sahibi değilim folder lock programını kullanıyorum

bu veri koruma şifresi dosyayı başka bilgisayarda kullanılmaması içinmiş sonradan öğrendim. ve format atarsan o şifreli dosyaları açamazmışsın bunları buldum ama nasıl iptal edileceği yok

Şifrelediğin kullanıcı hesabıyla windowu aç. Şifrelediğin dosyayı sağ tıklayıp özelliklerini aç. En alttaki gelişmiş seçeneğini aç ve en alttaki dosyayı şifrele seçeneğindeki çentiği kaldır ve tamam diyerek pencereyi kapat.

Şifrelediğin kullanıcı hesabıyla windowu aç. Şifrelediğin dosyayı sağ tıklayıp özelliklerini aç. En alttaki gelişmiş seçeneğini aç ve en alttaki dosyayı şifrele seçeneğindeki çentiği kaldır ve tamam diyerek pencereyi kapat.

onu yaptığımda sadece odosya icin yapıyor yeni bi dosya açınca yine şifreli oluyor

arkadaşlar. Bilgisayarımın masaüstünde herhangi birşey oluşturduğum anda veya internetten download ettiğim anda; otomatikman dosyayı, daha doğrusu herşeyi veriyi korumak için içeriği şifrele yapmakta XP. Acaba bunu otomatikman yapmasını nereden ne şekilde kaldırabilirim?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...