Jump to content

Dvd-rw Lerde Sistem Uyumluluğu Yardım!

mutluerol

Recommended Posts

arkadaşlardvd-rw almayı düşünüyorumda internetten inceliyorum, mesela bazı lg dvd-rw lerde sistem vista öncesini desteklediği yazıyor (xp, nt v.s) burda vista yazmadığına göre bu dvd-rw yi vista yüklü sistemde kullanamazmıyız? saolun.

evet arkadaşlar yeterince aydınlatma alamadım yukarda yazdığım gibi windows sürümleri örneğin vista yazmıyorsa sorun çıkarmı? birde sata yada ide olması sorun çıkarırmı? benim hardiskim ide mesela sata dvd-rw soruna nedne olurmu uyumsuzluk olurmu?

lg alcaktım vazgeçtim asus dvd-rw 2014 L1T yada S1T bunlar iyi galiba hangisini tavsiye edersiniz? bi şeyler yazsında deneyimli arkadaşlar içim rahat alayım. saolun.

Arkadaşlarında dediği gibi öyle birşey yok diye biliyorum. Marka olarak ASUS ya da Samsung-toshiba ortak yapım var ikisinden birini al.Ama ben çok ccd dvd yazdırırım dersen ASUS al...

evet arkadaşlar yeterince aydınlatma alamadım yukarda yazdığım gibi windows sürümleri örneğin vista yazmıyorsa sorun çıkarmı? birde sata yada ide olması sorun çıkarırmı? benim hardiskim ide mesela sata dvd-rw soruna nedne olurmu uyumsuzluk olurmu?

lg alcaktım vazgeçtim asus dvd-rw 2014 L1T yada S1T bunlar iyi galiba hangisini tavsiye edersiniz? bi şeyler yazsında deneyimli arkadaşlar içim rahat alayım. saolun.

teşekkür ederim canım kardeşlerimde bakın iki markada yazdım hangisi iyidir dedim. neyse gözlerinizden öperim aman al kulla ndeğilmi sanki türlü çeşit dvd yazacaz:D yazacağımız iki veri iki format alla alllaa:)

ayriyetten bide 2x1gb ram alacam dual alacam sanırım destekliyo donaımım everestle baktım 2ddr2 4 bellek yuvası gösterdi anakart foxconn rc4107m. bide ekran kartımla kamerama vista uyumlu sürücü bulamadım ekran kartım ati radeon xpress 200 (128 mb) series kameramda a4 tech pk-5 bunların dirverlerinede bi el atsanız diyom hani süper olur canım kardeşlerim. yani vistaya geçecez sizin anlayacağınız. bizide iyice pc maynağı yaptınız :p bide ekran kartımı alsak yav?:) yok daha neler.. olmadı bide lcd monitörde lazım :)

şaka bi yanada salih sağlıkcı arkadaşın lite plus vistası 695 mb ile ilk defa vistayı denedim xp gözümden düştü bide sorunlu fala ndiyolardı vistayı bence xp den daha akllı bir yapısı var ama işte iyi donanım istiyor. aslına bakarsanız tüm bunları flassh bellekle halletmeyi düşündüm ucuzundan yani hem ram olarak kullan hem formatı ondan at.. ama sonradan dedim en iyisi sağlama bağla işi..

hadi görüşmek üzere.

bak ustad mxp var morning arkadaşın yaptıgı ben koca cafeye kurdum 20+1 pc ye yanı problem 0 kendı evımdede onu kullanıyorum reklam sanmasın kimse ! onu kur vısta pc nı yorar zaten donanımların okadarda iyi degil söyledigine göre yanlıs anlama sakın benı ama mxp kur bence cok hızlı driver sıkıntında olmaz a4 tech in vista driveri ekran kartının veya daha nıcelerının vista drıverı tabıkı mevcut ama bence mxp kur

bak ustad mxp var morning arkadaşın yaptıgı ben koca cafeye kurdum 20+1 pc ye yanı problem 0 kendı evımdede onu kullanıyorum reklam sanmasın kimse ! onu kur vısta pc nı yorar zaten donanımların okadarda iyi degil söyledigine göre yanlıs anlama sakın benı ama mxp kur bence cok hızlı driver sıkıntında olmaz a4 tech in vista driveri ekran kartının veya daha nıcelerının vista drıverı tabıkı mevcut ama bence mxp kur

yeğenim vistaya terfi yapalım diyom ben. ona bakarsan benim sistem için en iyisi xp home edition tema da ekledinmi bide optimize ayarları hızdan uçuyo al sana mxp. mxp ye diyeceğim yo kinceledim el emeği göznuru güzel bir çalışma. ama madem bi kere elimiz açtık gittik dvd-r almaya bunla dvd ye vista yazdırmayı edinmiş olduk, 50-60 tl verip bide 2x1gb ddr2 533mhz dual kit kingston ram alacam yani böylece işe yarar güzel bir adımımız olacak. anladın değilmi ben bir şeyi ya tam yaparım yada hiç yapmam. ama işte gene bu noktada da sorun bitmiyo hala dediğim gibi a4 tech pk-5 ve ati radeon xpress 200 series ekran kartımın VİSTA driverlerini bulmuş değilim işte siz biliyosanız ikisinide upluad ediverinde sevinçten uçalım bizde:) aslında buldumda ekran kartı 100 mb toplu bir pack in içinde yani durduk yerde 100 mb gitmesin kotalıyım zaten. a4tech pk-5 kamerada gene sitesinde pack olarak var onuda indirdim ama amcap dışında bilgisayarıma ve tarayıcı ve kameralara (denetim masasındaki) gelmiyo VİSTADA. evet bilen varsa yada elinde olan buraya upluad ederse çok makbule geçer. görüşürüz efeler.

lg süper multi dvd-rw ve 2x1gb ddr2 kingston 800 mhz dual kit ram aldım. benim anakart en fazla ddr2 667 mhz i destekliyor. sorun olmaz ne kadar ıdestekliyorsa en fazla o kadarını kullanır dediler.

dükkana ilk gittiğimde olan kişi gayet makul fiyat söyledi ikisine ama o zaman tam olarak almak için kararımı vermemiştim. ikinci gittiğimde ise tam kararımı vermiştim bu seferde sanırım dükkanın gerçek sahibi vardı. ve oldukça farklı yukarda fiyat söyledi. 125tl dedi ikisine. daha önceki kişi sana toptan satış fiyatlarını söylemiş dedi. sonradan o yüksek fiyat söyleyen kişi olmadığındamı gelsem diye aklımdan geçirdim ama bi kere yakalandık diğerini uyaracaktır diye düşündüm:) ve garanti ve arıza konularındaki avantajı düşünerek kabul ettim fiyatı. çünkü internetten belki daha ucuza alabilirim ama onuda inceledim hatta telefonla görüştüm internet alış veriş sitesi sorumluları ile pek güven vermediler. niye derseniz arıyom adama soruyom şunun fiyatı şumu diye bi şeyden haberi yok:) yada o güncel fiyat değil diyor:)

yediysek en fazla 20 tl kazık yedik oda değer değilmi arıza garanti konuları için. evet paylaşımlarınızı bekliyorum bu konuda arkadaşlar. 125 tl sizce nasıl fiyat olarak bu aldığım iki şey için? ha birde benim anakart ide kablolu sata dvd-rw gelirse sorun olurmu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...