Jump to content

Elle Ip Verme Sorunu

geforce56

Recommended Posts

Elle ip veriyorum . tamam deyip cıkıyorum tekrar girdigimde

123bez.jpg

otomatige tekrar alıyor.

124roc.jpg

Herhangi virüs yada spyware söz konusu degıl . Wındowsu onarınca düzeliyor. fakat ağda 50 pc war :D hangı bırıne yapayım

kısa pratik bir çözüm yolu bilen warmı ?

Deepfreeze varmı? Yada server eğer bu ikisinden biri varsa elle ip verilmesini engelliyor olabilir. (50 makina dediğine göre bu ikisinden biri olabilir diye düşünüyorum)

evet deepfreeze mevcut. uninstal ettim sorun hala devam ediyor.

arkadaşım böyle bir sorun virüs yada trojan olmadan meydana gelmez. Amvo ckvo yada ona benzer tarzında virütükler olabilir diye düşünüyorum.

çözüm olarakta ComboFix- Amvo adında ücretsiz bir program öneriyorum.

Tekrar dediğim gibi. Bilgisayar konusunda tecrübesiz bir insan değilim. Güncel Kıs7, Nod4, antivir gibi virüs programlarıyla taradım. tek bir virüs yok. ağ servisleriyle ilgili olabilecegini düşünüyorum. windowsu onarınca düzeliyor. ama pratik bir çözüm gerekiyor.

Sayın arkadaşım bu Amvo virüsü aslında bir virüs gibi ama normal Antivirüsler bu virüsü tanımaz.

Neden dersen sanırsam bilgisayarın hizmetler kısmına bir yerlerden komut yolluyor ve böylece bilgisayarın stabilitesini bozuyor. Yani senin istemediğin komutlar veriyor. haliyle bu tip komutlar bilgisayara zarar vermediği ama senin istemediğin gibi çalışıyor. Zarar vermediği içinde hiçbir antivirüs tanımıyor.

Sana önerdiğim ComboFix- Amvo programını bir dene. Belki işine yarar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...