Jump to content

Öss'ye Girecek Arkadaşlara Başarılar !.. | Tnc

wmismail

Recommended Posts

yerimseniossbesirel6.jpg

Arkadaşlar biliyoruz ki bu hafta sonu Öğrenci Seçme Sınavı Yapılacak.. Ve forumumuzdan sınava girecekler var..

Hepinize başarılar diliyorum.. Yıl boyu forumdaydınız, inşallah derslerde de formunuzdasınızdır :)

Başarılar Arkadaşlar..

Not:

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, NTV aracılığı ile adayların sorularını yanıtladı. İşte adayların sordukları sorular ve yanıtları;

ÖĞRENCİLERİN SORULARI...

Yarımağan, NTV aracılığıyla gençlerden kendisine yöneltilen sorulara da şu yanıtları verdi:

Geçen yıl ’sorular kolay’ demiştiniz zordu. Bu seneki sorular nasıl?

Ben geçen seneden dersimi aldım ve ne zor ne de kolay demeyeceğim. Geçen yılki açıklamayı öğrencilere moral vermek amacıyla yapmıştım ama tersi bir etki yaptığını söyleyen adaylar oldu. Zor ya da kolay olması adaylara göre değişiyor. Yıllar itibarıyla zorluk kolaylık derecesi de aynıdır zaten.

Yenisine adapte olamadan neden sürekli sistem değişiyor?

Adayların menfaati için. 2010 yılında yapacağımız değişiklik önemli bir değişiklik değil zaten. Bu sene hangi derslerden hangi soruları soruyorsak yine aynısı olacak.

Lise başarısı çok az bir dilime sahip ve daha da azlatacaksınız. Lisenin önemi ve kalitesi düşmeyecek mi?

Bu konuda verilmiş bir karar yok ve yetkili kurum Yüksek Eğitim Kurumu. Ben bugünkü ağırlığın azalmaması gerekeni savunanlardanım.

Yatılı kalıyorum ve İstanbul’da ailemle bile 3 ayda bir görüşebiliyorum. Sizce ÖSS mi sosyal hayat mı?

Bu stresin de yıllar itibarıyla azalacağını zannediyorum. Kontenjanlar, liseden mezun olan aday sayısına eşit olursa, öğrenciler mezun oldukları yıl üniversiteye girebilecekler. Bazılarına sınavsız girebilercekler ve stres de azalacaktır.

Gelecek yıldan itibaren 2 aşamalı sınav olacak. Katsayı uygulaması tamamen ortadan kadırılacak mı?

Kesinleşmemiş konulardan bir tanesi de bu. Yüksek Eğitim Kurumu tarafından karara bağalacak; birlikte çalışıyoruz. Kısa sürde açıklanacaktır.

Yarımağan, ÖSS sonuçlarının, yaklaşık 1 ay sonra; temmuz ayı ortalarında, açıklanacağını da sözlerine ekledi ve tüm adaylara başarılar diledi.

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Resim alıntı :D O kitabı okudum.Güzel kitaptır :) Sınava kadar kazasız belasız bitirebilirseniz okumanızı tavsiye ederim.

Resmi ben yaptım demedim zaten :) Bende okudum ..

Erdal Demirkıran'ın kitabından alıntı.

Kolay Gelsin bakalım.

Ayrıca Unutmayin ki Hayat Sadece Öss den ibaret değildir.Öss de başarısızsanız hayatta başarılı olabilirsiniz.

Okumak Adam olmak Değildir.

Falan fındık fıstık ooo :D

Ottoman bu sana :

Yenisine adapte olamadan neden sürekli sistem değişiyor?

Adayların menfaati için. 2010 yılında yapacağımız değişiklik önemli bir değişiklik değil zaten. Bu sene hangi derslerden hangi soruları soruyorsak yine aynısı olacak.

wmismail o değilde

nasıl desem..şimdi herşey buna bağlı.koca bir sene hem okul hem öss dersleriyle ilgilendik.dershane -ev - okul-tnctr arasında dolandık durduk.tatil yapmadık.havalar ısınca iyice durgunlaştık.şimdi bu sınava giripde bişey yapamazsam bana çok kötü koyar.ama koymayı geç geçen 9 aya üzülürüm.yorgunluk tamamen zihin yorgunluğu.Kısacası BATSIN BU DÜNYA KURTULALIM....

sınavla yada okulla herhangi bir bağım falan yok yaş 28 benim asıl mücadelem hayatla olan sınavımdır ama yakın çevremden sınava girecek arkadaş veya kardeşlerim var hepsine başarılar diliyorum ve unutmayın en büyük sınav kendinizle olan sınavınızdır:S

e353cbca54.jpg

:D

wmismail o değilde

nasıl desem..şimdi herşey buna bağlı.koca bir sene hem okul hem öss dersleriyle ilgilendik.dershane -ev - okul-tnctr arasında dolandık durduk.tatil yapmadık.havalar ısınca iyice durgunlaştık.şimdi bu sınava giripde bişey yapamazsam bana çok kötü koyar.ama koymayı geç geçen 9 aya üzülürüm.yorgunluk tamamen zihin yorgunluğu.Kısacası BATSIN BU DÜNYA KURTULALIM....

Bende girdim kardeşim bu sınava.. Ne olduğunu nasıl olduğunu biliyorum.. Şu an girecek tüm adaylar senin gibi.. Sen bu durumda moralini yüksek tutup sınava girip yapabildiğini yapıcaksın..

Gerisi sorun değil :D

gelecek sene sıstem degısıklıgınden yararlanıp cografya bolumunde yuksek lısans yapmayı dusunuyorum bu sene gırecek arkadaslara da basarılar dılıyorum :) inancınız olsun ki geçiş yılların öss soruları bizim denemelerin yanında halt etmıs resmen guvenın kendınıze ıkı saatte o sınavı yapar cıkar tnc de halay cekerız hep bırlıkte :D:)

Tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

ÖSYM'den de kesin bir şey çıksa şaşardık zaten.Bu kesin olmayan şeyleri bırakıp da şu ÖSS'yi kaldırsalar olmaz sanki.

:D Senin zamanına kadar çıkar be morning.. Dert etme :)

abim 2005 te girdi, ben o sene oks ye girdim

şimdi 2009 oldu, ben öss ye giriyorum

hayırlısı olsun artık

bu zamana kadar elimizden geleni, yapmamız gerekeni yaptık ve çalıştık

gerisi nasip artık bence..

herkeste var stres falan, olması da normal ama düzeyini sınırlı tutmak şartıyla :D

saygılar...

Mahmut Sami YÖNTEM

NGFL 12-A

sınavla yada okulla herhangi bir bağım falan yok yaş 28 benim asıl mücadelem hayatla olan sınavımdır ama yakın çevremden sınava girecek arkadaş veya kardeşlerim var hepsine başarılar diliyorum ve unutmayın en büyük sınav kendinizle olan sınavınızdır:S

e353cbca54.jpg

:)

OSS ? Ossur :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...