Jump to content

Bilgisayarım Reset Atıyor

e-this

Recommended Posts

Selamlar herkeze.

exa bilgisayar denilen yerden bir kasa topladım,grubumla evde müzik kayıtlarımızı yapmak için ve yıllardır 1.8 işlemci,1gb ram ile çektiğim acının intikamını almak için:)

Pc durup dururken resetleniyordu oyunda oynayamıyordum.Ekran kartını değiştirdik olmadı,ramleri değiştirdik olmadı,en son üstüne para istediler utanmadan boardı değiştirdik yine olmadı ama orda kapanmıyor garip bir şekilde :S.

8 kere gittim ******ürdüm,kasayı taşıdım taksi paralasımı dersin yaşadığın eziyet ve bitmeyen işlerim...

En son evinize topraklama hat yapın dediler onada tamam dedim gittim yaptırdım.Günde en az iki kere kapanıyor ve bunu görmemezlikten gelemiyorum haliyle.Paranoyak gibi yaşıyroum ne zaman kilitlenecek diye:)

ups var 650w lık -topraklama hat var-ramlerde sorun yok-ana kartta sorun yok-ekran akrtında sorun yok.İşlemcimde 27 derecede geziyor yorulmuyor bile.

acaba güçmü yetmiyor?.Bendeki power 500 .Yetmiyor olsaydı kapanırdı pc ama bu resetliyor.

sistemim:

asus p5q3 deluxe anakart

intel quad 2.83 GHz

4xddr3 ram

samsung 500 gb hdd

wd 500 gb harici hdd

palit ati HD4850 sonic 512 MB 256Bit GDDR3 16x

Gigabyte ISOLO 220 Atx Kasa Siyah 500W

m audio audiophile harici ses kartı

lg flatron l222ws monitör

samsung sync master793df mönitör

işlemci çok ısınıyor olabilir

İşlemci 27 lerde dolanıyormuş muhtemelen CPUdan değil. Fakat sorunu oluşturacak birşeyde yok gibi. Bazen böyle sorunlar olabiliyor çözümü için işinin uzmanı teknik servislere başvurmanızı öneririm. 

İşlemci 27 lerde dolanıyormuş muhtemelen CPUdan değil. Fakat sorunu oluşturacak birşeyde yok gibi. Bazen böyle sorunlar olabiliyor çözümü için işinin uzmanı teknik servislere başvurmanızı öneririm. 

dikkat etmemişim gece gece

ısınmadan değilse bunun birçok nedeni olabilir bişey diyemiycem şimdi

8 kere ******ürdüm kasayı

hayır hiç bir kasılma yok ayrıca msn de yazışıyorum durup dururken reset atıyor sinir bozanda o zaten.

sanırım power 500 değil çakma 500 yada 500 yetmiyor .Board sattılar ustune para verdım bosuna boarddan diye powerada para veremem artık,bir yolunu bulacaklar benden bukadar.

Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Varsa benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar paylaşssınlar lütfen bilelim bizde.

Arkadaşım sen evdeki elektirk yüzünden dir. elektrik akımı yetersiz geldiginde anakart kendini korumaya alır ve otomatikmen pc kapanır veya elektrik çok hızlı gider gelir veya düşer çıkarsa pc donar ve reset atmak zorunda kalırsın. bence kullandıgın elektrikten kaynaklanıyor. bir elektrikçi çagırsan iyi olur :) senin pc sağlam.. boşuna vermişsin okadar parayı :D hadi kolay gelsin.. ve senin ******ürdün bilgisayarcı değilmiş kasap sanırım... B):D

Arkadaşım sen evdeki elektirk yüzünden dir. elektrik akımı yetersiz geldiginde anakart kendini korumaya alır ve otomatikmen pc kapanır veya elektrik çok hızlı gider gelir veya düşer çıkarsa pc donar ve reset atmak zorunda kalırsın. bence kullandıgın elektrikten kaynaklanıyor. bir elektrikçi çagırsan iyi olur :) senin pc sağlam.. boşuna vermişsin okadar parayı :D hadi kolay gelsin.. ve senin ******ürdün bilgisayarcı değilmiş kasap sanırım... B):D

elektrikçi geldi topraklama yaptı ayrıca ups var sorun ondan değil ya .

ama hemmfikiriz bilgisayrcı değil valla kasap

elektrikci gelmiş olabilir ama yapamamıştır. benim başomada geldi 5 tane elektrikçi çağırdım olmadı olmadı bir türlü olmuyor öylesine kaldı yani:D o pc yi başka bir yerde çalıştır başka bir evde dükkanda pc kapanmayacaktır. dene bunu eger kapanmazsa sorun elektriğinden dir.

arkadaşım yukarıda bahsedilmiş senin sorunun tamemn evindeki elektrik devresinde. Öncelikle pc'nin takılı olduğu hatta hangi elektrikli aletler var onu bulmalısn. bunun en kolay yolu pc'nin takılı olduğu hattın akımını sigortadan kes(tabi pc kapalıyken) sadece hangi aletlerin çalıştığını öğrenmek için sonra bak bakalım böyle çok akım çeken aletler varmı aynı hat üzerinde eğer varsa sana tavsiyem evinin elektrik hattındaki kabloları değiştirtmen yani daha yüksek amperde akımı sağlayan bir kablo seçmen 2,5'luk felan. yada en basiti pc'nin olduğu yere iyi bir elektrikçi getirtip yeni bir hat çektirmen. birde son olarak eğer pc ups varkende reset atıyor ve bunu sadece orada yani senin evinde yapıyorsa muhtemelen evindeki şehir şebekesine ait akım oldukça kötü. çok fazla dalgalanmaların olması yüksek bir olasılık.( yakınınızda bir atölye felan varsa yani sanayi makinası yada kaynak makinası tarzında fazla miktarda dalgalanma yaratan bir iş yeri felan varsa bu mümkün olabilir) bu durumda senin ups'in bataryası ölmüştür yada gerkli akımı sağlaması için gereken yükseltmeyi yapamıyordur. yani arıza yapmış olabilir. ups'le ilgili olarak ayrıca online mı yoksa offline mı koruma sağlıyor onu bilmek lazım. eğer online ise ups bataryası yada devre kompenentlerinden biri arızalı demektir yok oflline ise o zaman ups sadece akımın olmasını sağlıyor yani şehir şebeke akımını kontrol ederek akımda oluşan dalgalanmaları filtrelemiyor demektir. bunu anlamak için ups'in, varsa üretici dökümanlarına yada üreticinin internetteki açıklamalarına bak. kolay gelsin.

Çok basit gelebilir ama power ın elektirik kablosunu değiştirmeyi deneyin bir kaç defa karşılaşmıştım. Her şey normal olduğu halde ya powera giden elektirik kablosu işgörmez hale geldiğinden yada Power a giden elektirik kablosusnun takılı olduğu 3lü prizin kendisinden kaynaklanan sorunlarla karşılaştım. Tabiki bu durumda ne yaparsan yap sorunu kaynağını bulana kadar hata devam edicektir. Karmaşık olandan önce basitten başlayın derim.

Ben basit ama anlaşılması çok zor bi reset olayı yaşadım .. eski kasamda 80 gb harddisk vardı. gidip yetmiyor diye bi 80 gb daha harddisk aldım ve bağladım .. Oyun oynarken aniden kasılıp reset atmaya başladı ..ve bu iş iyice canımı sıkmaya başladı kasada ne varsa kontorl ettim ama bi türlü oyun oynamaya başlayınca reset atmasını engelleyemedim .. en sonunda ikinci taktığım harddisk le 1. harddiskim açılış önceliğinde yer değiştirmiş ve sebep buymuş bunu farkettim ... 2 bilgisayarcıya ******ürdüm bulamadılar.. biri anakart diğeri power itelemeye çalıştı ... ama ben harddiskleri yer değiştirdim ve sorun bitti :)

Düm 750 lik power aldım yine kapanıyor.Ramlerden birini çıkardım kapanma yok 2 gb ram kullanıyorum şuanda :(.Aradım adamları ramlleri değiştirecekler başka birşey verecekler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...