Jump to content

Pc Kapanıyor Fişi çıkarıp Takmadan Açılmıyor.

haruny

Recommended Posts

arkadaşlar pc kendiliğinden kapanıyor baktım işlemci ısısı falan normalken belirsiz aralıklarla oluyor.kendiliğinden kapanıyor.fişi çekip takmadan açılmıyor.elimde denemek için parça yok aldırmam gerekiyor bulunduğum yere en yakın parça alacağım 100 km uzakta bazen 5-10 dakikada bazende günde 1 kere bazen bi kaç saatde bir kapanıyor.sorun neyde olabilir.hot cpu tster yükledim işlemciyi çok zorluyor ısısı çok fazla yükseliyor ama kapanma olmuyor . bazende test biter bitmez kapanıyor.power dan olma ihtimali ne kadar yüksek.sorun neyde olabilir.

işlemci ısısı : 47 lerde anakart ısısı 54 lerde seyrediyor normalde

pc de kasmada var bazen

Bence bilgisayarının powerını değiştirmen gerekiyor. Elektrik fişini çekip geri taktığında çalışıyorsa powerdaki kondansatörlerden birisi arızaya girmiştir.

Kolay gelsin. Anlattığına göre %100 powerdan

power supply da dır sorun değiştirirsen düzelir ancak birde anakartın kondansatörlerinden patlamış olan varsa bazen donma yapar bazende senin olay olabilir bi bak patmalış olan varmı yoksa power suptadır

arkadaşların dediği gibi yüksek ihtimal power supply dendir yeni bir tane en aaz 400-450 watt bir markalı power alın öyle ucuzları almamaya çalışın marka olarak öneri isterseniz ocz ,high power,thermaltake gibi maraklardan alabilirsiniz.saygılar

• 4 ay sonra...

Arkadaşım ben sana tavsiye o sorunda uzmanlaştım pc ağır işlemler yaparken kapanıyordur herhalde (zip,rar,oyun ve benzeri) bu sorun işlemci fanından kaynaklanır. çunku bu 775 soketli işlemcilerin genellikle sogutucu fanları 478 pine göre aşırı dandik kasaya en küçük bir darbede düşebilir veya yerinden kayabilir sen işlemci fanını sıkıca oturt eger yine aynı sorun varsa güç kaynagını (power sapı) değiştir

ama büyük ihtimalle kendinde bahsetmişsin işlemcinin fanı ile oynamışsın sıcaklıktan bahsediyorsun sorun fanı yerine oturtmadığındandır

güçkaynagı bozuk olsa pc hiç açılmaz ne fişi çektikten sonra nede resetle anlıyacagın gittiği zaman tam gider veya güçü yetersiz verdiğinden hdd veya diğer bir parçayı uçurur ama Arkadaşın dediği gibi Kondansatorlerde şişme olduysa geçici olarak çalıştırabilir sonra kapanadabilir.

Anakarttada bir sorun olsa pcnin kopru gorevini gördüğü için yine açamazsın

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...