Jump to content

Asus P4b-m Anakart Sorunu

okanuretmen

Recommended Posts

slm...asus p4b-m anakartım var uzerındekı ses kartını gormuyor...aygıt yonetıcısıne baktıgımda çoklu ortam vıdeo denetleyıcısı olarak bı aygıt goruyor ama makınada tv kartı vs. yok...pci dan ses kartı ethernet kartı takıyorum kendi driver ları uzerınden kurulum yapıyorum ama onlarıda tanımıyor...ne yapmam lazım bios update çözüm olurmu yoksa board çöpe mi yardımcı olursanız sevinirim...

Biosdan kontrol ettiniz mi ? Ac 97 seçeneği enable olmalı. Belki biosdan kapalıdır. Bios ikinci ihtimal duruyor.Anakart cd sin deki driveri doğru yüklediğinizden eminmisiniz ? Eğer hatalı driver sorunu varsa zaten aygıt yöneticisinde soru işareti belirir. Sağ tıklayın ve buradan güncelleme yapın sorununuz büyük ihtimal çözülecektir. Biraz üzerine düşün yaparsınız. İyi günler dilerim.

bios tan açık aygıt yonetıcısınde coklum ortam ses denetleyecısı gorunmuyor işin kötu tarafı pci ses kartı takınca kendı cd sınden onuda tanımıyor ama baska bı pc ye takınca ses kartı tanıyor.

kardes sorununun cozumu ıcın bide burayı kontrol edermısın KB888111 bu guncelemeyı yuklemen gerek dıye dusunuyorum

Please register to see this content.
buradan ındırebılırsın kolay gelsın.

Edit : yardımcı olamadıgıma üzüldüm umarım çözersin kolay gelsin

kardes sorununun cozumu ıcın bide burayı kontrol edermısın KB888111 bu guncelemeyı yuklemen gerek dıye dusunuyorum
Please register to see this content.
buradan ındırebılırsın kolay gelsın.

yalnız anakart üstündeki ses kartı high definition audio değil verdiğin linkteki yama high definition ses kartları için yinede saolasın yardımın için tesekkur ederim.

Arkadaşım Bu sorunu yeni anakartlarda özelliklede Laptoplarda gördüm. Sorunu çözmek için Aygıt yöneticisinde Sistem aygıtlarının içerisinde Soru işaretli bir simge gözükür PCI diye bu simgeyi çift tıkla sürücüyü yeniden yükle de ve Ses kartının sürücüsünü göster Onu kurduktan sonra yeni donanım bulundu diyecektir. Burdada ses kartının sürücüsünü göster muhtemelen sorununu çözecektir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...