Jump to content

Digital Makinada Kayıtlı Video Boyutu Küçültme..

zinnnn

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar herkese selamlar,digital foto makinasıyla kaydedilen 6 dakikalık bir video var ve boyutu çok büyük ( 750 mg ) bu normal birşeymidir,yani makinada ayarlar bölümü varmıdır? ben bu videoyu facebook ta paylaşmak istiyorum ama boyutundan dolayı bu mümkün değil ,nasıl küçültür yada sıkıştırabilirim,önerebileceğiniz program yada pratik bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim,şimdiden teşk ediyorum..saygılar

Dosya uzantısı nedir bilmiyorum ve facebook ta hangi boyutlarda (filmin en-boy oranı) kabul ediyor unuda bilmiyorum ama şunu yapabilirsiniz.

Total video converteri açın ve videonuzu seçin.Gelişmiş ayarlardan ses kodlamasını video boyutlarını video akış hızını vb ayarlarını

yeniden düzenleyin ve facebook un kabul ettiği dosya formatına çeviriniz.Saygılarımla

Dosya uzantısı nedir bilmiyorum ve facebook ta hangi boyutlarda (filmin en-boy oranı) kabul ediyor unuda bilmiyorum ama şunu yapabilirsiniz.

Total video converteri açın ve videonuzu seçin.Gelişmiş ayarlardan ses kodlamasını video boyutlarını video akış hızını vb ayarlarını

yeniden düzenleyin ve facebook un kabul ettiği dosya formatına çeviriniz.Saygılarımla

dosya uzantısı .avi ama facebook kaç mg video da sınırlı sanırım 10 mg kadar yanılmıyorsam,önerdiğin programı açıp deneyecem teşk sağolun..

Bence normaldir.Çünkü fotoğraf makineleriyle normal çözünürlükte çekilen fotolar 1-2 mb yer kaplıyor.Video için gayet norma.Boyut küçültmek içinse YAĞMURADAM'ın dediği yöntemi kullanabilirsin..

Xilisoft Video Converter ile yaptım ve boyutu 18 mg kadar düşürdüm,şimdi akış hızını nasıl değiştirebilirim videoyu normal başlama değilde 1 saniye ileri alıp hızlandırmam için ne yapabilirim,hani charlie chaplin klasiklerinde ki gibi teşkk

:D

ben avs video converter 4.3 kullanıyorum dönüştürme işlemleri için

input file name yazan yere dönüştüreceğin dosyanın bulunduğu yolu berlirt browse ile arayarak. yukarıdan da to avi , to dvd, to mpeg, to mov yazan yerden convert etmek istediğin dosya biçimini seç. edit profile ile istediğin seçenekleri ayarlayabilirsin yada ok tuşunu kullanarak hazır olan dönüştürme seçeneklerinden seçebilirsin. bölme işlemi için advanced butonuna tıklayıp split kutucuğunu işaretleyip istediğin boyutu yazarak bölme işlemini gerçekleştirebilirsin. kolay ve kullanışlı bir program

umarım işini gorur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...