Jump to content

Güncellediğim Bios Sürümünü Nasıl Geri Alırım?

manyaq_03

Recommended Posts

ARKADAŞLAR BEN Bİ SÜRE ÖNCE BİOSUMU GÜNCELLEMİŞTİM.HİÇ Bİ HATA ALMADAN GÜNCELLEDİM FAKAT GÜÇ KAYNAĞINI AÇTIKTAN SONRA KASAYA ELKTRK GLDİĞİ ANDA DÜĞMEYE POWER DÜĞMESİNE BASMADAN ÇALIŞIYORMUŞ GİBİ OLUYOR VE DURUYOR...

ACABA BU NEDEN OLUR VEYA BİOS GÜNCELLEMSİNİ NASIL GERİ ALABİLİRİM İLGİNENEN ARKADAŞLAR VARSA YORUM YAZABİLİRLERMİ???

TEŞKLER..

Biosun üzerinde bir pili var onu çıkart ve 10 dakika bilgisayarı öyle çalıştır ve sonra bilgisayarı kapat o pili yerine tak bilgisayar sana nasıl geldi ise o şekilde olucak yanı sıfırlanıcak peki bana anakartının modelini söylermisin asusmu ??

Tamam kardeşim bende asus bir anakart vardı oda fişten çekip taktığım zaman kendiliğinden açılıyordu bende bios güncellemsi yaptıktan sonnra olmuştu ondan sordum anakartınızın modelini ama sıfırlamayı yaptıktan sonra bios üzerinden tarih ve saat ayarlarınız yapmalısınız.. umarım sorunuzu halledersiniz..

Biosun üzerinde bir pili var onu çıkart ve 10 dakika bilgisayarı öyle çalıştır ve sonra bilgisayarı kapat o pili yerine tak bilgisayar sana nasıl geldi ise o şekilde olucak yanı sıfırlanıcak peki bana anakartının modelini söylermisin asusmu ??

DENİCEM AMA İNŞALLAH BİR SORUN ÇIKMAZ TEŞKÜRLER KARDEŞ...

saka mi yapiyorsun , dalga mi geciyorsun ?????

bu sekilde bios versionun downgrade edildigi nerede görülmüs , bios downgrade olarak arastirin , ki cocu biosta geri dönülemiyor

senin söyledigin bios versionunu bir alt versiona indirmez , varolan versionda default ayarlara döndürür

saka mi yapiyorsun , dalga mi geciyorsun ?????

bu sekilde bios versionun downgrade edildigi nerede görülmüs , bios downgrade olarak arastirin , ki cocu biosta geri dönülemiyor

senin söyledigin bios versionunu bir alt versiona indirmez , varolan versionda default ayarlara döndürür

ewt sadece default ayarlara döndü yine aynı...

genelde downgrade (versiyonu düşürmene ) boardlar izin vermez. force seçeneğiyle belki halledebilirsin. veya anakartın bios entegresini boardtan çıkarıp başka yerde yazabilirsin. board üzerinde deneyeceksen winflash desteği varsa ordan dene yoksa biosun türüne göre dos programlarını kullanman lazım. ami phoenix award artık hangisiyse. dos üzerinden anahtarlarla yani /f mesela genelde force zorla yaz gibi. program /? yaparsan sana seçenekleri sunar zaten. kartı uçurma ihtimalin yüksek o yüzden bilene yaptır.

not : universal flash gibi bir program olması lazımdı oda işini çözer.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...