Jump to content

Modifiye Xp'lerde Genel Bir Sorunum Var !

Recommended Posts

Eğer o şekilde de olmazsa birde şöyle denermisin;

- Biosta 56K Modem için ayar varsa onu disable yap

- Sistemi yeniden kur

- Biostan tekrar enable yapıp sistemi aç

- Yeni donanım bulundu uyarısı vermezse bence orjinal bir xp cd si ile dene

çünkü çoğu modifiyeli sistemlerde eski modem sürücüleri ya çıkartılıyor yada hi<metlerden bağımlı olduğu birkaç servis kapatılıyor.

aygıt yöneticisinde gözükmüyor.

Ama elimde açıklamadaki modifiye xp cd var ( perfect 2009+ lite+ ultimate+ tncxp bide vista ) virtualboxta ultimate yüklemiştim onda denedim gene görmedi. laptobun modemi vasıtasıyla bağlanıyorum yani neccooy bey doğtu diyor 56k ( turknetin 128 kb bağlantı üyeliğiyle biraz yüksek ama adsl kadar da hiç değil ) dediğiniz exe yükleyip tekrar virtualboxta denicem bakalım oluacak mı tşkler...

Yalnız donanımı Windows'un algılayıp soru işareti şeklinde aygıt yöneticisinde göstermesi gerekir.

Sonuçta elinizdeki PCI slotuna takılan tak-kullan bir modem değil mi?

Şekildeki gibi:

PCI%20Modem_installed.JPG

Hiçbir şekilde çözüme ulaşmazsanız en son şunu deneyebilirsiniz:

Modeminiz Windows aygıt yöneticisinde görünmüyorsa bilgisayarınız kapalı konumdayken modeminizi bulunduğu slottan çıkarıp aynı yere ya da başka bir slota takınız.

Eğer o şekilde de olmazsa birde şöyle denermisin;

- Biosta 56K Modem için ayar varsa onu disable yap

- Sistemi yeniden kur

- Biostan tekrar enable yapıp sistemi aç

- Yeni donanım bulundu uyarısı vermezse bence orjinal bir xp cd si ile dene

çünkü çoğu modifiyeli sistemlerde eski modem sürücüleri ya çıkartılıyor yada hi<metlerden bağımlı olduğu birkaç servis kapatılıyor.

bunu hiç denemedim ama denicem bugün geç oldu ama yarın ilk işim olucak. tşkler :p

Yalnız donanımı Windows'un algılayıp soru işareti şeklinde aygıt yöneticisinde göstermesi gerekir.

Sonuçta elinizdeki PCI slotuna takılan tak-kullan bir modem değil mi?

Şekildeki gibi:

PCI%20Modem_installed.JPG

Hiçbir şekilde çözüme ulaşmazsanız en son şunu deneyebilirsiniz:

Modeminiz Windows aygıt yöneticisinde görünmüyorsa bilgisayarınız kapalı konumdayken modeminizi bulunduğu slottan çıkarıp aynı yere ya da başka bir slota takınız.

neccooy bey makinem bir masaüstü pc değil ama laptop hp compaq cq 60 130 ET ( çift işlemci 3 gb ram vs.vs )

dediğiniz gibi aygıt yöneticisinde ünlem işareti olması gerekiyor ama aygıt yöneticisinde adı bile yokki modemin. verdiğiniz linkteki exe yi 10 dk indirdim :)

klasöre çıkardım donanım ekleden de eklemeye çalıştım sonuç vermedi kendi setup dosyayı vardı içinde onuda çalıştırdım aşağıaki resimdeki uyarıyı verdi.

( Üzgünüz, bu sayfada etiketlerine izin verilmiyor ) dedi linki verdim resim gözükmeyebilir.

Please register to see this content.

ayrıca ince ayarlarında felan kapatılmış olabilri mi :?

bunu hiç denemedim ama denicem bugün geç oldu ama yarın ilk işim olucak. tşkler :p

neccooy bey makinem bir masaüstü pc değil ama laptop hp compaq cq 60 130 ET ( çift işlemci 3 gb ram vs.vs )

dediğiniz gibi aygıt yöneticisinde ünlem işareti olması gerekiyor ama aygıt yöneticisinde adı bile yokki modemin. verdiğiniz linkteki exe yi 10 dk indirdim :)

klasöre çıkardım donanım ekleden de eklemeye çalıştım sonuç vermedi kendi setup dosyayı vardı içinde onuda çalıştırdım aşağıaki resimdeki uyarıyı verdi.

( Üzgünüz, bu sayfada etiketlerine izin verilmiyor ) dedi linki verdim resim gözükmeyebilir.

Please register to see this content.

ayrıca ince ayarlarında felan kapatılmış olabilri mi :?

Demek sistemin dizüstü, o zaman dediklerimi unut :wacko:

HP sitesine girdim, XP sürücülerinin tamamı var fakat modem sürücüne rastlamadım.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=en&cc=us〈=en&product=3812186[/CODE]

İlginçtir ki Vista sürücüleri içinde modem sürücünü veriyor.

@baris_seven modifiye işletim sistemleriyle uğraşmadım ama bir önerim olacak tabi ne kadar olur cahilliğimize verin

işletim sistemi kurulumu bittikten sonra cipset sürücüsünü kullanıcıya söyleyip yüklemesine zorlamak gibi

bir özellik eklenebilirmi acaba donanım sorunlarının çoğu bu eksiklikten kaynaklanıyor gibi

Bu pek mümkün değil. Aygıt yöneticisi söyler, veya yüklü olsa bile çipset sürücüsünü bulup güncellemek gerekiyor. Veya driver entegreli çalışmalar çipseti mutlaka güncel yükler zaten eksik kalmaz.

Modem driverını görmemesi HP'nin özel modem ve/veya driverı (hwid değeri) farklı modem kullanmasından kaynaklı olabilir.

Bu arada modem driverları silinmiş Xp çalışması kullanmamaya da dikkat edin sunumda yazmasın silinenler içerisinde..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...