Jump to content

Modifiye Xp'lerde Genel Bir Sorunum Var !

Recommended Posts

Tnctr sürekli takip ediyorum. Sorunumu buraya iletmemin nedeni köyümdeyim dail up ile bağlanıyorum şu sıra ve açıklamamdaki modifiye xp lerin bölümlerine girip her birine yazmam net yüzünden çok çok zaman alıyor :D öncelikle bu sebepten ötürü özürlerimi iletiyorum. Veya konuyu ilgili yere taşırsanız çok memnun olucam. Sorunuma geleyim. Perfext v1, Perfext lite, Ultimate, Tncxp yanımda getirdiğim cd leri kaç defa kurdum ben bile unuttum. Ayriyeten VirtualBox kurdum hepsinde aynı sorunu yaşadım ha şimdi makinede tncvista var bunda buldu. Modemi vista hariç hiç bir kurulum görmedi. aygıt yöneticilerinde modem gözükmüyor, donanım ekleden modemi tanıtmaya çalışıyorum makinede cihaz bulunamadı hatası geliyor. 2 haftadır burdayım 1 hafta bununla uğraşmakla geçti. vistayı kaldırmak diğer xp lerden birini kurmak isitiyorum. hp compaq presario cq60-130 et makinem. bana yardımcı olabilirmisiniz ???

O zaman sizde vista kurun driver yedekleyin daha sonra xp kurup shirbaz ile yedeklediğiniz driver gösterin eğer uyumlu olursa kendisi yükler Sadece Dene Yok vista drive xp olmaz deme hemen dene yani deneeeeee :D

vista drive xp olmaz ama sen sadece dene ya tutarsa :)

arkadaşlar emek harcamışlar modifiye etmişler , donanım sürücülerinizi edinin yani pc ilk aldığınızda verilmesi geren cd 'leri bunları nete girmeyi zorlandığınız için sorunlu donanım sürüçüsünü elle kurun sorunuz kalmaz , her modifiyeli xp veya wista artık hangisini kuruyorssanız işletim sistemi olarak donanımı tanımasını beklemeyin modifiye yapan arkadaşlar daha net bilgi verebilir. kolay gelsin

Alttaki konuda bulunan xp yi yüklerseniz bu sorununuz biter çünkü içinde tüm modem driverleri var bu uzun yolu ..

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=86667[/CODE]

Kısa yolu ise kendi xp cd nizi kendiniz driver ekleyip düzenlemeniz..bunun için azıcık driver ekleme bilgisi gerekecek çünkü piyasada bulunan tüm modem driverleri ...

[CODE]http://driverpacks.net/[/CODE]

forum sitesinde bulunuyor onları alıp xp cdsine kendiniz eklerseniz sorun kalmaz.. Artı bi alternatif sürücü arayıp yüklemek onuda driver update programları ile kolayca yapabilirsiniz..

O zaman sizde vista kurun driver yedekleyin daha sonra xp kurup shirbaz ile yedeklediğiniz driver gösterin eğer uyumlu olursa kendisi yükler Sadece Dene Yok vista drive xp olmaz deme hemen dene yani deneeeeee :D

vista drive xp olmaz ama sen sadece dene ya tutarsa :)

Engin bilgin için tşkler :D ya tutarsa hesabındaki bakiyen limit aşımı hahahha

arkadaşlar emek harcamışlar modifiye etmişler , donanım sürücülerinizi edinin yani pc ilk aldığınızda verilmesi geren cd 'leri bunları nete girmeyi zorlandığınız için sorunlu donanım sürüçüsünü elle kurun sorunuz kalmaz , her modifiyeli xp veya wista artık hangisini kuruyorssanız işletim sistemi olarak donanımı tanımasını beklemeyin modifiye yapan arkadaşlar daha net bilgi verebilir. kolay gelsin

doğru diyorsunuz velakin elle kurulacak bir cd yok malesef ben beklediğimi söylemiyorum zaten kendim manuel kurmaya uğraşıyorum ama nafile bunun için sordum tşkler cevap verdiğiniz için :)

donanım bilgileri öğrenmek için forumda aratırsanız everest programı var onla tam isimlerini öğrenip internetten indirebilirsiniz

misal ati ekran bağdaştırıcısı googl'e ati yazıp donanım üreticisinin wep sitesine gidip modelini seçip indirirsiniz

Alttaki konuda bulunan xp yi yüklerseniz bu sorununuz biter çünkü içinde tüm modem driverleri var bu uzun yolu ..

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=86667[/CODE]

dual ip bağlantıyla sanırım 1 aya indiririm :D bu önerini şuan düşünmem biraz zor volkan.

Kısa yolu ise kendi xp cd nizi kendiniz driver ekleyip düzenlemeniz..bunun için azıcık driver ekleme bilgisi gerekecek çünkü piyasada bulunan tüm modem driverleri ...

[CODE]http://driverpacks.net/[/CODE]

forum sitesinde bulunuyor onları alıp xp cdsine kendiniz eklerseniz sorun kalmaz.. Artı bi alternatif sürücü arayıp yüklemek onuda driver update programları ile kolayca yapabilirsiniz..

benim imkanlarımla yapabileceğim bir öneri olabilirse çok sevinirim cd entegre etme problemim olmaz.

donanım bilgileri öğrenmek için forumda aratırsanız everest programı var onla tam isimlerini öğrenip internetten indirebilirsiniz

misal ati ekran bağdaştırıcısı googl'e ati yazıp donanım üreticisinin wep sitesine gidip modelini seçip indirirsiniz

perfect 2009 içinde everesti koymuş sağolsun barış_seven :D vistanın driver yedeğini almıştım. xp kurup yedeklediğim drivarlardan göstermiştim ama gene modemi görmedi.

Evet driverbackup yazılımları ile Vista kurup yedekleyin klasör olarak. Daha sonra Xp'ye modem driverının bulunduğu klasörü gösterdiğinizde oradan bulup yükleyebilir genelde uyuyor.

siz öle diyorsanız denemekten vazgeçmem ki :) bir daha denicem tşkler.

başka şu olabilir diyenler var mı acaba :?

Evet driverbackup yazılımları ile Vista kurup yedekleyin klasör olarak. Daha sonra Xp'ye modem driverının bulunduğu klasörü gösterdiğinizde oradan bulup yükleyebilir genelde uyuyor.

ultimate 2009 cd sinde de bootcd içinde drivarbackup buldum aynen dediğiniz gibi yapıyorum :D resimde ekliyorum..

4085Untitled_5.jpg

Driverların yedeği aldım. VirtualBox ile deniyorum birazdan haber vericem bakalım modemi tanıta bilecekmiyim. bu tip önerileriniz bekliyorum arkadaşlar

dediğim gibi dial up bağlantı diyorum bu hızda birşey indirmem biraz zor bu tip önerileri bekliyorum tşkler :D

@baris_seven modifiye işletim sistemleriyle uğraşmadım ama bir önerim olacak tabi ne kadar olur cahilliğimize verin

işletim sistemi kurulumu bittikten sonra cipset sürücüsünü kullanıcıya söyleyip yüklemesine zorlamak gibi

bir özellik eklenebilirmi acaba donanım sorunlarının çoğu bu eksiklikten kaynaklanıyor gibi

Aslında bu yöntemi diğer modifiyelerde de denedim kendi driverınıda manuel yüklemeye çalıştım gene algılamadı. Acaba hizmetler bölümlerinde bu telefon modem gibi ayarları kapatılmış olabilir mi yada buna benzer bir yerde engelleme durdurma gibi birşey söz konusu olabilir mi? Ne indirirsem indireyim bana bu sorun gelecek gibi baştan çözeyim istiyorum onu indir bunu indire girmiyim. umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Bu dediklerimi ele alıp tekrar cevaplarınızı bekliyorum tşkler...

56k eski teknoloji olduğu için yüklememesi normal karşılamak lağzım wista sürücüsünün olması bile mucize geriye dönük pek düşünmüyorlar donanım üreticileri ne yazikki sizin internetten bir şekilde donanım sürücüsü edinmeniz yada linux ubuntu kullanın belki linux görür donanımı

kolay gelsin

Please register to see this content.
bu linkin altındaki adreslere bir göz sizin modeminiz ise atın windows xp ye geri dönün şu an için ms windowsun en kararlı işletim sistemi sp1 veya servis paketsizde

deneyin

edit:ek bilgi

HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP gözüküyor vistada

Ultimate 2009'da hatırladığım kadarıyla modem sürücülerini çıkarmıştım. Bu yüzden görmeyebilir.

Fakat driverpacks kullanılan sistemler kurduğunuz vakit modemi tanıması gerekir.

Donanımınız aygıt yöneticisinde görülüyor mu?

Bir de şunu indirip deneyebilir misin?

http://download.softpedia.ro/dl/35eb0527a073d33d8241c09cbc3c39c6/4a2ad481/300025157/drivers/MODEM/conexant%20hd%20audio%207.60.exe[/CODE]

evet modem sürücüleri ultimate plusta yoktu :)bu modemin lan ip numarasını biliyosan örneğin 192.168.1.1 tarzı oradan ttnet kullanıcı adı ve şireni girerekte tanıtabiliyosun bildiğim kadarıyla

Biz Dial-up modemlerden bahsediyoruz, faks çeken 56K'lar yani.

Ultimate 2009'da hatırladığım kadarıyla modem sürücülerini çıkarmıştım. Bu yüzden görmeyebilir.

Fakat driverpacks kullanılan sistemler kurduğunuz vakit modemi tanıması gerekir.

Donanımınız aygıt yöneticisinde görülüyor mu?

Bir de şunu indirip deneyebilir misin?

http://download.softpedia.ro/dl/35eb0527a073d33d8241c09cbc3c39c6/4a2ad481/300025157/drivers/MODEM/conexant%20hd%20audio%207.60.exe[/CODE]

aygıt yöneticisinde gözükmüyor.

Ama elimde açıklamadaki modifiye xp cd var ( perfect 2009+ lite+ ultimate+ tncxp bide vista ) virtualboxta ultimate yüklemiştim onda denedim gene görmedi. laptobun modemi vasıtasıyla bağlanıyorum yani neccooy bey doğtu diyor 56k ( turknetin 128 kb bağlantı üyeliğiyle biraz yüksek ama adsl kadar da hiç değil ) dediğiniz exe yükleyip tekrar virtualboxta denicem bakalım oluacak mı tşkler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...